Domy i mieszkania na sprzedaż Muranów

Mamy 313 nieruchomości na sprzedaż na terenie Muranowa, w cenach od 470 000 zł do 11 622 758 zł, przy średniej cenie 1 313 251 zł.

Średnia cena 1 313 251 zł cena sprzedaży
Przedział cen 470 000–11 622 758 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 62 m² na nieruchomość
Cena za m² 21 027 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

313 łącznie
100% mieszkania
  • Mieszkania 100,0%
    313 nieruchomości

Ile pokoi

313 łącznie
50% 2 pokoje
  • 1 pokój 16,9%
    53 nieruchomości
  • 2 pokoje 49,8%
    156 nieruchomości
  • 3 pokoje 19,8%
    62 nieruchomości
  • 4 pokoje 9,6%
    30 nieruchomości
  • 5+ pokoi 3,8%
    12 nieruchomości

Przedziały cenowe

313 łącznie
  • 470 000–750 000 zł 23,0%
    72 nieruchomości
  • 750 000–900 000 zł 17,6%
    55 nieruchomości
  • 900 000–1 205 000 zł 21,1%
    66 nieruchomości
  • 1 275 000–1 805 000 zł 18,5%
    58 nieruchomości
  • 1 825 000–11 625 000 zł 19,8%
    62 nieruchomości

Przedziały powierzchni

313 łącznie
  • 20–40 m² 31,6%
    99 nieruchomości
  • 40–50 m² 18,8%
    59 nieruchomości
  • 50–60 m² 14,7%
    46 nieruchomości
  • 60–90 m² 16,0%
    50 nieruchomości
  • 90–310 m² 18,8%
    59 nieruchomości
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż na terenie Muranowa liczy 313 nieruchomości. Mieszkania mają około 62 m² przy średniej cenie 21 027 zł/m².

Pod względem typu największą część oferty stanowią mieszkania 2-pokojowe, a dalej opcje 3- i 1-pokojowe.

Mediana ceny sprzedaży na terenie Muranowa wyniosła 825 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie dzielnicy (Śródmieście) mediana to 975 000 zł. Zmiana roczna: +3,1%.

Mediana ceny sprzedaży 825 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 18 892 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 241 2025
Ceny w ciągu roku +3,1% mediana
Od 2010 roku +98,3% mediana
Wobec mediany dzielnicy -15,4% Śródmieście: 975 000 zł
Wobec mediany krajowej +83,3% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Muranowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 825 000 zł, czyli 18 892 zł/m², w obserwowanym przedziale od 480 000 zł do 2 276 653 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 280 000 zł do 1 200 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,2% transakcji zawarto między 390 000 zł a 750 000 zł, a 9,7% przekroczyło 1 200 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,1% sprzedanych lokali ma od 37 do 57 m², a 10% przekracza 91 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 15,4% niższa od mediany dzielnicy (Śródmieście: 975 000 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 83,3%.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 29 sprzedaży mieszkań, z medianą 820 000 zł i 18 747 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 820 000 zł (19 162 zł/m²) przy 138 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Muranowa rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 29 820 000 zł -0,6% 18 747 zł/m²
2025 241 825 000 zł +3,1% 18 892 zł/m²
2024 190 800 000 zł +11,1% 18 563 zł/m²
2023 222 720 000 zł +9,1% 15 560 zł/m²
2022 229 660 000 zł +11,4% 14 762 zł/m²
2021 388 592 478 zł +7,7% 14 081 zł/m²
2020 241 550 000 zł +14,6% 12 069 zł/m²
2019 279 480 000 zł +4,1% 11 290 zł/m²
2018 306 461 250 zł +8,7% 10 748 zł/m²
2017 234 424 500 zł +9,5% 9 448 zł/m²
2016 191 387 500 zł -0,6% 8 734 zł/m²
2015 231 390 000 zł -8,2% 8 671 zł/m²
2014 281 425 000 zł +4% 8 692 zł/m²
2013 268 408 625 zł -1,7% 8 411 zł/m²
2012 267 415 486 zł -4,3% 9 067 zł/m²
2011 213 434 325 zł +4,4% 8 955 zł/m²
2010 207 416 000 zł — 9 128 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Muranów: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 241
Mediana ceny 825 000 zł
Cena za m² 18 892 zł/m²
Mediana powierzchni 46 m²
Typowy przedział 480 000 –
2 276 653 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Muranowa

Rozkład obliczony na podstawie 4 017 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 280 000 zł 10,5%
280 000 – 390 000 zł 17,6%
390 000 – 750 000 zł 44,2%
750 000 – 1 200 000 zł 18%
Powyżej 1 200 000 zł 9,7%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Muranowa

Rozkład ceny za m² na podstawie 4 017 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 7 500 zł/m² 9,7%
7 500 – 9 000 zł/m² 18,5%
9 000 – 14 000 zł/m² 43,6%
14 000 – 19 000 zł/m² 19%
Powyżej 19 000 zł/m² 9,1%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Muranowa

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 30 m² 10,5%
30 – 37 m² 17,6%
37 – 57 m² 44,1%
57 – 91 m² 17,9%
Powyżej 91 m² 10%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Muranów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 9,8% 373 000 zł 14 060 zł/m²
2 izby 33,3% 415 000 zł 12 458 zł/m²
3 izby 34,1% 550 000 zł 11 714 zł/m²
4 izby 17,7% 799 000 zł 11 639 zł/m²
5 izb 3,9% 1 203 900 zł 11 035 zł/m²
6 izb i więcej 1,1% 1 650 000 zł 12 569 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Muranowa

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
5-01-03 845 830 000 zł —
5-01-06 418 540 000 zł —
5-01-07 345 510 000 zł —
5-01-08 329 430 000 zł —
5-02-04 272 599 000 zł —
5-02-10 200 620 000 zł —
5-01-02 110 810 000 zł —
5-01-04 106 590 000 zł —
5-01-05 93 472 500 zł —
5-02-07 18 1 208 119 zł —

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Muranowa

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 331 257 0 0 74
2026 (do 17.08) 44 29 0 0 15
Razem 2010–2026 5 094 4 082 0 2 1 010

Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Muranowa to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 550 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 3,1%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Muranowa?

Licz się ze średnią kwotą 1 313 251 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Muranowa, czyli około 21 027 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Muranowa?

Obecnie dostępnych ofert: 313.

Jaki jest przedział cen na terenie Muranowa?

Znajdziesz tu oferty od 470 000 zł do 11 622 758 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnia powierzchnia to około 62 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Muranowa:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój31 m²696 370 zł
2 pokoje47 m²1 029 054 zł
3 pokoje87 m²1 735 985 zł
4 pokoje112 m²2 035 376 zł
5 pokoi136 m²3 026 578 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnio wychodzi około 21 027 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Muranowa?

Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.