Odkryj 669 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Śródmieście Północne. Ceny wahają się od 233 000 zł do 20 000 000 zł, a średnia cena to 1 959 928 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Śródmieście Północne według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla osiedla Śródmieście Północne obejmują 253 sprzedaże mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 920 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 21 140 zł. To o 104,4% więcej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
920 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
21 140 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
253
2025
Ceny w ciągu roku
-0,3%
mediana
Od 2010 roku
+83,3%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
-5,6%
Śródmieście: 975 000 zł
Wobec mediany krajowej
+104,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Śródmieście Północne obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 920 000 zł, czyli 21 140 zł/m², w obserwowanym przedziale od 498 000 zł do 6 000 345 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 280 000 zł do 3 600 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 42,9% transakcji zawarto między 420 000 zł a 1 200 000 zł, a 10,3% przekroczyło 3 600 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,9% sprzedanych lokali ma od 36 do 71 m², a 9,6% przekracza 130 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 5,6% niższa od mediany dzielnicy (Śródmieście: 975 000 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 104,4%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 28 sprzedaży mieszkań, z medianą 907 500 zł i 21 202 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 977 500 zł (21 249 zł/m²) przy 128 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Śródmieście Północne rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
28 |
907 500 zł |
-1,4% |
21 202 zł/m² |
| 2025 |
253 |
920 000 zł |
-0,3% |
21 140 zł/m² |
| 2024 |
262 |
922 500 zł |
+8,5% |
21 584 zł/m² |
| 2023 |
286 |
850 000 zł |
+7,9% |
19 363 zł/m² |
| 2022 |
308 |
787 500 zł |
-7,6% |
17 545 zł/m² |
| 2021 |
406 |
852 500 zł |
+4% |
17 256 zł/m² |
| 2020 |
345 |
820 000 zł |
+42,9% |
16 059 zł/m² |
| 2019 |
366 |
573 750 zł |
-9,2% |
13 115 zł/m² |
| 2018 |
432 |
632 000 zł |
-8,2% |
13 412 zł/m² |
| 2017 |
438 |
688 664 zł |
+43,2% |
13 007 zł/m² |
| 2016 |
325 |
481 000 zł |
+17,6% |
10 932 zł/m² |
| 2015 |
343 |
409 000 zł |
-14,8% |
10 437 zł/m² |
| 2014 |
323 |
480 000 zł |
+14,3% |
10 315 zł/m² |
| 2013 |
289 |
420 000 zł |
-19,2% |
9 750 zł/m² |
| 2012 |
297 |
520 000 zł |
+18,3% |
10 655 zł/m² |
| 2011 |
274 |
439 380 zł |
-12,4% |
10 339 zł/m² |
| 2010 |
248 |
501 782 zł |
— |
10 902 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Śródmieście Północne: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
253 |
| Mediana ceny |
920 000 zł |
| Cena za m² |
21 140 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46,1 m² |
| Typowy przedział |
498 000 – 6 000 345 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Śródmieście Północne
Rozkład obliczony na podstawie 5 223 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 280 000 zł |
9% |
| 280 000 – 420 000 zł |
18,7% |
| 420 000 – 1 200 000 zł |
42,9% |
| 1 200 000 – 3 600 000 zł |
19% |
| Powyżej 3 600 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Śródmieście Północne
Rozkład ceny za m² na podstawie 5 219 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 8 400 zł/m² |
10,3% |
| 8 400 – 11 000 zł/m² |
20,2% |
| 11 000 – 20 000 zł/m² |
42,3% |
| 20 000 – 33 000 zł/m² |
17,4% |
| Powyżej 33 000 zł/m² |
9,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Śródmieście Północne
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 27 m² |
12,4% |
| 27 – 36 m² |
14,7% |
| 36 – 71 m² |
44,9% |
| 71 – 130 m² |
18,5% |
| Powyżej 130 m² |
9,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Śródmieście Północne: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
12,3% |
337 500 zł |
48 796 zł/m² |
| 2 izby |
32,9% |
565 000 zł |
59 594 zł/m² |
| 3 izby |
32,4% |
685 000 zł |
40 941 zł/m² |
| 4 izby |
15,9% |
1 100 000 zł |
28 074 zł/m² |
| 5 izb |
5,2% |
1 859 034 zł |
20 115 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,1% |
2 957 040 zł |
19 612 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Śródmieście Północne
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 5-03-06 |
806 |
650 000 zł |
37 482 zł/m² |
| 5-03-08 |
487 |
3 593 700 zł |
— |
| 5-03-03 |
440 |
595 000 zł |
— |
| 5-04-07 |
345 |
1 180 000 zł |
70 zł/m² |
| 5-03-10 |
279 |
685 000 zł |
— |
| 5-03-11 |
264 |
810 000 zł |
— |
| 5-03-01 |
200 |
528 000 zł |
— |
| 5-03-07 |
191 |
610 000 zł |
— |
| 5-03-02 |
147 |
577 500 zł |
— |
| 5-04-05 |
102 |
900 000 zł |
— |
Ceny działek na osiedlu Śródmieście Północne: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
13 |
11 622 zł/m² |
3 725 670 zł |
635 m² |
| Wszystkie działki |
20 |
7 213 zł/m² |
450 000 zł |
393 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Śródmieście Północne
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
334 |
262 |
0 |
1 |
71 |
| 2026 (do 17.08) |
34 |
28 |
0 |
0 |
6 |
| Razem 2010–2026 |
6 348 |
5 307 |
0 |
29 |
1 012 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 920 000 zł (21 140 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale dwuizbowe (32,9% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Śródmieście Północne: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Śródmieście Północne?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Śródmieście Północne trzeba przeznaczyć średnio 1 959 928 zł, czyli około 30 844 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Śródmieście Północne?
W tej chwili do wyboru są 669 nieruchomości: 657 mieszkań i 12 domów.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Śródmieście Północne?
Znajdziesz tu oferty od 233 000 zł do 20 000 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Śródmieście Północne?
Średnio mają około 64 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 290 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 59 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Śródmieście Północne:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 32 m² | 948 046 zł |
| 2 pokoje | 48 m² | 1 431 883 zł |
| 3 pokoje | 77 m² | 2 403 042 zł |
| 4 pokoje | 134 m² | 5 558 767 zł |
| 5 pokoi | 207 m² | 7 626 421 zł |
| 6 pokoi | 184 m² | 3 488 889 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Śródmieście Północne?
Średnio wychodzi około 30 844 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 32 489 zł/m², a dla domów spada do 12 362 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Śródmieście Północne?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 1-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.