Domy i mieszkania na sprzedaż Suble

Znajdź swoją nieruchomość na terenie Subli: 326 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 440 000 zł do 999 000 zł, średnio 626 333 zł.

323 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Subli

Średnia cena 626 333 zł cena sprzedaży
Przedział cen 440 000–999 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 65 m² na nieruchomość
Cena za m² 9 636 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

3 łącznie
100% mieszkania
  • Mieszkania 100,0%
    3 nieruchomości

Ile pokoi

3 łącznie
67% 3 pokoje
  • 3 pokoje 66,7%
    2 nieruchomości
  • 4 pokoje 33,3%
    1 nieruchomość

Przedziały cenowe

3 łącznie
  • 440 000–445 000 zł 66,7%
    2 nieruchomości
  • 995 000–1 000 000 zł 33,3%
    1 nieruchomość

Przedziały powierzchni

3 łącznie
  • 50–60 m² 66,7%
    2 nieruchomości
  • 80–90 m² 33,3%
    1 nieruchomość
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż na terenie Subli to 326 nieruchomości. Pod względem powierzchni mieszkania mają średnio 65 m² (9 636 zł/m²).

Najczęściej spotykany typ to mieszkania 3-pokojowe, a zaraz po nich opcje 4-pokojowe.

W 2019 roku 5 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Subli, przy medianie ceny 309 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Mediana ceny za metr kwadratowy: 4 094 zł.

Mediana ceny sprzedaży 309 000 zł 2019
Mediana ceny za m² 4 094 zł/m² 2019
Zarejestrowane sprzedaże 5 2019
Wobec mediany gminy +47,1% Tychy: 210 000 zł
Wobec mediany krajowej +21,5% Polska: 254 231 zł

Statystyki dla Subli obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 309 000 zł, czyli 4 094 zł/m², w obserwowanym przedziale od 269 000 zł do 385 300 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 160 000 zł do 820 000 zł (około 73% rynku).

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami trzyizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 84,6 m².

Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Tychy: 210 000 zł) o 47,1%, a medianę krajową (254 231 zł) przewyższa o 21,5%.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Subli rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 1 740 000 zł — 8 748 zł/m²
2024 1 845 000 zł -3,9% 6 512 zł/m²
2023 1 879 000 zł +282,2% 6 774 zł/m²
2022 1 230 000 zł — 3 324 zł/m²
2020 1 795 000 zł +157,3% 9 398 zł/m²
2019 5 309 000 zł — 4 094 zł/m²
2017 1 173 000 zł — 3 392 zł/m²
2015 1 150 000 zł — 2 941 zł/m²
2012 2 152 500 zł -27,4% 2 812 zł/m²
2011 1 210 000 zł — 3 052 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Suble: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2019)
Sprzedaże 5
Mediana ceny 309 000 zł
Cena za m² 4 094 zł/m²
Mediana powierzchni 84,6 m²
Typowy przedział 269 000 –
385 300 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Subli

Rozkład obliczony na podstawie 15 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 160 000 zł 13,3%
160 000 – 210 000 zł 13,3%
210 000 – 420 000 zł 46,7%
420 000 – 820 000 zł 13,3%
Powyżej 820 000 zł 13,3%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Subli

Rozkład ceny za m² na podstawie 15 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 3 000 zł/m² 13,3%
3 000 – 3 400 zł/m² 20%
3 400 – 4 800 zł/m² 40%
4 800 – 8 000 zł/m² 13,3%
Powyżej 8 000 zł/m² 13,3%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Subli

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 51 m² 0%
51 – 63 m² 26,7%
63 – 85 m² 60%
85 – 110 m² 0%
Powyżej 110 m² 13,3%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Suble: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 40% 378 250 zł 5 724 zł/m²
3 izby 20% 173 000 zł 3 386 zł/m²
4 izby 26,7% 220 000 zł 3 068 zł/m²
5 izb 13,3% 862 000 zł 6 643 zł/m²

Ceny działek na terenie Subli: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 11 377 zł/m² 220 000 zł 637 m²
Wszystkie działki 26 315 zł/m² 223 775 zł 602 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Subli

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 19 1 0 1 17
2026 (do 17.08) 12 1 0 2 9
Razem 2010–2026 424 24 0 31 369

W latach 2010–2025 zarejestrowano 15 sprzedaży mieszkań na terenie Subli. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Subli?

Na zakup nieruchomości na terenie Subli trzeba przeznaczyć średnio 626 333 zł, czyli około 9 636 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Subli?

Obecnie dostępnych ofert: 326.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Subli?

Znajdziesz tu oferty od 440 000 zł do 999 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Subli?

Średnia powierzchnia to około 65 m².

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Subli?

Średnio wychodzi około 9 636 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Subli?

Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasuje się 4-pokojowe mieszkanie.