Znajdź swoją nieruchomość na terenie Mąkołowca: 566 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 639 000 zł do 3 490 000 zł, średnio 1 670 380 zł.
Ceny nieruchomości Mąkołowca według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Mąkołowca oscylowały w 2025 roku wokół 580 000 zł (mediana). To około 7 982 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 72,2% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
580 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 982 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
7
2025
Ceny w ciągu roku
+26,8%
mediana
Od 2010 roku
+105,1%
mediana
Wobec mediany gminy
+47,6%
Tychy: 392 986 zł
Wobec mediany krajowej
+28,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Mąkołowca obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 580 000 zł, czyli 7 982 zł/m², w obserwowanym przedziale od 242 900 zł do 617 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 220 000 zł do 580 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 46,3% transakcji zawarto między 250 000 zł a 360 000 zł, a 11% przekroczyło 580 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,1% sprzedanych lokali ma od 50 do 67 m², a 9,6% przekracza 82 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Tychy: 392 986 zł) o 47,6%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 28,9%.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 610 000 zł (8 769 zł/m²) przy 7 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Mąkołowca rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
770 000 zł |
+32,8% |
10 039 zł/m² |
| 2025 |
7 |
580 000 zł |
+26,8% |
7 982 zł/m² |
| 2024 |
6 |
457 250 zł |
+8,4% |
8 528 zł/m² |
| 2023 |
8 |
422 000 zł |
-31,9% |
7 347 zł/m² |
| 2022 |
5 |
620 000 zł |
+21,1% |
7 087 zł/m² |
| 2021 |
7 |
512 000 zł |
+28,5% |
6 413 zł/m² |
| 2020 |
4 |
398 500 zł |
+30,7% |
6 045 zł/m² |
| 2019 |
8 |
305 000 zł |
+8% |
5 469 zł/m² |
| 2018 |
7 |
282 500 zł |
-2,3% |
5 352 zł/m² |
| 2017 |
6 |
289 292 zł |
+12,8% |
4 544 zł/m² |
| 2016 |
14 |
256 427 zł |
+2,2% |
4 515 zł/m² |
| 2015 |
4 |
251 000 zł |
-9,1% |
4 970 zł/m² |
| 2014 |
25 |
276 000 zł |
— |
4 307 zł/m² |
| 2011 |
20 |
260 000 zł |
-8,1% |
4 614 zł/m² |
| 2010 |
13 |
282 816 zł |
— |
4 425 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Mąkołowiec: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
580 000 zł |
| Cena za m² |
7 982 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
69,2 m² |
| Typowy przedział |
242 900 – 617 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Mąkołowca
Rozkład obliczony na podstawie 136 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 220 000 zł |
10,3% |
| 220 000 – 250 000 zł |
14,7% |
| 250 000 – 360 000 zł |
46,3% |
| 360 000 – 580 000 zł |
17,6% |
| Powyżej 580 000 zł |
11% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Mąkołowca
Rozkład ceny za m² na podstawie 136 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 100 zł/m² |
12,5% |
| 4 100 – 4 500 zł/m² |
18,4% |
| 4 500 – 5 700 zł/m² |
41,2% |
| 5 700 – 8 300 zł/m² |
17,6% |
| Powyżej 8 300 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Mąkołowca
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 41 m² |
6,6% |
| 41 – 50 m² |
23,5% |
| 50 – 67 m² |
44,1% |
| 67 – 82 m² |
16,2% |
| Powyżej 82 m² |
9,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Mąkołowiec: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,8% |
182 315 zł |
6 972 zł/m² |
| 2 izby |
37,5% |
234 870 zł |
5 463 zł/m² |
| 3 izby |
44,5% |
290 119 zł |
5 072 zł/m² |
| 4 izby |
10,2% |
484 000 zł |
5 954 zł/m² |
| 5 izb |
5,5% |
419 000 zł |
5 096 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,6% |
592 000 zł |
4 656 zł/m² |
Ceny działek na terenie Mąkołowca: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
108 |
252 zł/m² |
225 800 zł |
914 m² |
| Grunty rolne |
36 |
119 zł/m² |
123 210 zł |
962 m² |
| Wszystkie działki |
225 |
213 zł/m² |
199 000 zł |
882 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Mąkołowca
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
35 |
7 |
0 |
15 |
13 |
| 2026 (do 17.08) |
16 |
2 |
0 |
4 |
10 |
| Razem 2010–2026 |
837 |
159 |
0 |
284 |
394 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Mąkołowca średnia bez wartości skrajnych wynosi 503 600 zł, przy medianie 580 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 7 982 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Mąkołowca: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Mąkołowca?
Nieruchomości na terenie Mąkołowca kosztują średnio około 1 670 380 zł, czyli około 7 339 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 566 nieruchomości: 8 domów i 2 mieszkania oraz 556 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Mąkołowca?
Oferty zaczynają się od 639 000 zł i sięgają 3 490 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Mąkołowca?
Zazwyczaj oferują około 228 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 256 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 113 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 7 339 zł/m². Dla mieszkań spada do 6 804 zł/m², a dla domów rośnie do 7 398 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Mąkołowca?
Zdecydowanym faworytem jest 7-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.