Znajdź swoją nieruchomość na terenie Glinki: 430 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 335 000 zł do 890 000 zł, średnio 612 500 zł.
Ceny nieruchomości Glinki według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 13 transakcjami w 2023 roku i medianą ceny 482 000 zł rynek Glinki najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2021–2023 mediana spadła o 25,8%.
Mediana ceny sprzedaży
482 000 zł
2023
Mediana ceny za m²
7 171 zł/m²
2023
Zarejestrowane sprzedaże
13
2023
Ceny w ciągu roku
-31,8%
mediana
Od 2021 roku
-25,8%
mediana
Wobec mediany gminy
+55,5%
Tychy: 310 000 zł
Wobec mediany krajowej
+27,2%
Polska: 379 000 zł
Statystyki dla Glinki obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 482 000 zł, czyli 7 171 zł/m², w obserwowanym przedziale od 156 800 zł do 725 400 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 210 000 zł do 740 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 35,3% transakcji zawarto między 330 000 zł a 680 000 zł, a 11,8% przekroczyło 740 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami pięcioizbowymi i lokalami trzyizbowymi. Pod względem powierzchni 41,2% sprzedanych lokali ma od 81 do 95 m², a 20,6% przekracza 97 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Tychy: 310 000 zł) o 55,5%, a medianę krajową (379 000 zł) przewyższa o 27,2%.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Glinki rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
269 000 zł |
— |
6 969 zł/m² |
| 2023 |
13 |
482 000 zł |
-31,8% |
7 171 zł/m² |
| 2022 |
6 |
707 000 zł |
+8,8% |
7 560 zł/m² |
| 2021 |
5 |
650 000 zł |
+30% |
6 924 zł/m² |
| 2020 |
1 |
500 000 zł |
— |
4 766 zł/m² |
| 2018 |
4 |
329 100 zł |
— |
3 976 zł/m² |
| 2014 |
1 |
210 000 zł |
+10,5% |
4 134 zł/m² |
| 2013 |
1 |
190 000 zł |
— |
2 178 zł/m² |
| 2011 |
1 |
288 000 zł |
+30,9% |
2 745 zł/m² |
| 2010 |
1 |
220 000 zł |
— |
2 097 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Glinka: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2023) |
| Sprzedaże |
13 |
| Mediana ceny |
482 000 zł |
| Cena za m² |
7 171 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
87,2 m² |
| Typowy przedział |
156 800 – 725 400 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Glinki
Rozkład obliczony na podstawie 34 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 210 000 zł |
8,8% |
| 210 000 – 330 000 zł |
29,4% |
| 330 000 – 680 000 zł |
35,3% |
| 680 000 – 740 000 zł |
14,7% |
| Powyżej 740 000 zł |
11,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Glinki
Rozkład ceny za m² na podstawie 34 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 100 zł/m² |
11,8% |
| 3 100 – 4 700 zł/m² |
17,6% |
| 4 700 – 7 300 zł/m² |
41,2% |
| 7 300 – 7 900 zł/m² |
20,6% |
| Powyżej 7 900 zł/m² |
8,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Glinki
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 47 m² |
11,8% |
| 47 – 81 m² |
14,7% |
| 81 – 95 m² |
41,2% |
| 95 – 97 m² |
11,8% |
| Powyżej 97 m² |
20,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Glinka: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
3% |
158 000 zł |
5 629 zł/m² |
| 3 izby |
24,2% |
306 800 zł |
5 067 zł/m² |
| 4 izby |
42,4% |
465 000 zł |
5 238 zł/m² |
| 5 izb |
30,3% |
697 500 zł |
7 583 zł/m² |
Ceny działek na terenie Glinki: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
16 |
181 zł/m² |
224 500 zł |
1 496 m² |
| Grunty rolne |
6 |
179 zł/m² |
176 220 zł |
1 746 m² |
| Wszystkie działki |
52 |
198 zł/m² |
200 000 zł |
1 284 m² |
Między 2021 a 2023 rokiem mediana na terenie Glinki przeszła z 650 000 zł na 482 000 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 58,8% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Glinki: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Glinki?
Licz się ze średnią kwotą 612 500 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Glinki, czyli około 8 277 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Glinki?
W tej chwili do wyboru są 430 nieruchomości: 1 mieszkanie i 1 dom oraz 428 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 335 000 zł i sięgają 890 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Glinki?
Zazwyczaj oferują około 74 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 93 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 55 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 8 277 zł/m². Dla mieszkań spada do 6 091 zł/m², a dla domów rośnie do 9 570 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Glinki?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasuje się 4-pokojowy dom.