Znajdź swoją nieruchomość na terenie Czułowa: 792 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 470 659 zł do 3 999 000 zł, średnio 1 637 490 zł.
Ceny nieruchomości Czułowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Czułowa? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 534 259 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 344 283 zł a 776 400 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
534 259 zł
2025
Mediana ceny za m²
10 254 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
52
2025
Ceny w ciągu roku
+25,6%
mediana
Od 2019 roku
+41,5%
mediana
Wobec mediany gminy
+35,9%
Tychy: 392 986 zł
Wobec mediany krajowej
+18,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Czułowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 534 259 zł, czyli 10 254 zł/m², w obserwowanym przedziale od 344 283 zł do 776 400 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 240 000 zł do 700 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,8% transakcji zawarto między 320 000 zł a 520 000 zł, a 9,9% przekroczyło 700 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45% sprzedanych lokali ma od 46 do 85 m², a 11,6% przekracza 98 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Tychy: 392 986 zł) o 35,9%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 18,7%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 22 sprzedaże mieszkań, z medianą 694 000 zł i 7 708 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 669 079 zł (8 167 zł/m²) przy 54 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Czułowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
22 |
694 000 zł |
+29,9% |
7 708 zł/m² |
| 2025 |
52 |
534 259 zł |
+25,6% |
10 254 zł/m² |
| 2024 |
36 |
425 245 zł |
-10,8% |
8 221 zł/m² |
| 2023 |
18 |
476 622 zł |
+32,6% |
7 400 zł/m² |
| 2022 |
34 |
359 547 zł |
+22,6% |
6 733 zł/m² |
| 2021 |
29 |
293 200 zł |
-13,8% |
5 404 zł/m² |
| 2020 |
40 |
340 202 zł |
-9,9% |
4 760 zł/m² |
| 2019 |
6 |
377 500 zł |
+9,7% |
3 933 zł/m² |
| 2018 |
2 |
344 000 zł |
+5,8% |
3 564 zł/m² |
| 2017 |
2 |
325 000 zł |
— |
3 548 zł/m² |
| 2015 |
1 |
200 000 zł |
— |
1 558 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Czułów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
52 |
| Mediana ceny |
534 259 zł |
| Cena za m² |
10 254 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
56 m² |
| Typowy przedział |
344 283 – 776 400 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Czułowa
Rozkład obliczony na podstawie 242 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 240 000 zł |
9,5% |
| 240 000 – 320 000 zł |
18,2% |
| 320 000 – 520 000 zł |
43,8% |
| 520 000 – 700 000 zł |
18,6% |
| Powyżej 700 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Czułowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 242 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 600 zł/m² |
9,9% |
| 4 600 – 5 500 zł/m² |
17,8% |
| 5 500 – 8 200 zł/m² |
45% |
| 8 200 – 10 000 zł/m² |
13,2% |
| Powyżej 10 000 zł/m² |
14% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Czułowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
10,7% |
| 33 – 46 m² |
18,6% |
| 46 – 85 m² |
45% |
| 85 – 98 m² |
14% |
| Powyżej 98 m² |
11,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Czułów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,1% |
218 720 zł |
7 225 zł/m² |
| 2 izby |
28% |
247 094 zł |
6 376 zł/m² |
| 3 izby |
33,6% |
370 666 zł |
6 377 zł/m² |
| 4 izby |
31,5% |
369 000 zł |
5 196 zł/m² |
| 5 izb |
4,2% |
552 000 zł |
5 241 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,7% |
750 000 zł |
5 634 zł/m² |
Ceny działek na terenie Czułowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
142 |
215 zł/m² |
240 000 zł |
1 115 m² |
| Grunty rolne |
38 |
196 zł/m² |
183 200 zł |
1 112 m² |
| Wszystkie działki |
310 |
200 zł/m² |
200 000 zł |
1 099 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Czułowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
136 |
60 |
0 |
16 |
60 |
| 2026 (do 17.08) |
39 |
23 |
0 |
6 |
10 |
| Razem 2010–2026 |
1 116 |
311 |
0 |
356 |
449 |
Trajektorię cen Czułowa widać w dłuższej perspektywie: 377 500 zł mediany w 2019 roku, 534 259 zł w 2025 roku, czyli +41,5%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 44,4% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Czułowa: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Czułowa?
Na zakup nieruchomości na terenie Czułowa trzeba przeznaczyć średnio 1 637 490 zł, czyli około 7 863 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 792 nieruchomości: 17 domów i 2 mieszkania oraz 773 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Czułowa?
Oferty zaczynają się od 470 659 zł i sięgają 3 999 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Czułowa?
Zazwyczaj oferują około 208 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 227 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 45 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Czułowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 136 m² | 1 169 500 zł |
| 5 pokoi | 133 m² | 1 513 200 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Czułowa?
Średnia cena to 7 863 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 459 zł/m², a dla domów spada do 7 802 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Czułowa?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 7-pokojowy dom.