Mediana ceny sprzedaży
225 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 697 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
5
2025
Ceny w ciągu roku
+60,7%
mediana
Od 2017 roku
+125%
mediana
Wobec mediany powiatu
-13,5%
Bytowski: 260 000 zł
Wobec mediany krajowej
-50%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Trzebielina obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 225 000 zł, czyli 4 697 zł/m², w obserwowanym przedziale od 104 000 zł do 323 200 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 55 000 zł do 220 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 40,7% transakcji zawarto między 80 000 zł a 140 000 zł, a 11,1% przekroczyło 220 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,1% sprzedanych lokali ma od 53 do 71 m², a 11,3% przekracza 82 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 13,5% niższa od mediany powiatu (Bytowski: 260 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 50% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 130 000 zł (3 388 zł/m²) przy 5 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Trzebielina rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
130 000 zł |
-42,2% |
2 561 zł/m² |
| 2025 |
5 |
225 000 zł |
+60,7% |
4 697 zł/m² |
| 2024 |
9 |
140 000 zł |
+21,7% |
1 968 zł/m² |
| 2023 |
5 |
115 000 zł |
+0% |
2 247 zł/m² |
| 2022 |
7 |
115 000 zł |
+2,2% |
1 765 zł/m² |
| 2021 |
12 |
112 500 zł |
+16,6% |
2 015 zł/m² |
| 2020 |
6 |
96 500 zł |
-8,1% |
1 300 zł/m² |
| 2019 |
9 |
105 000 zł |
+61,5% |
1 808 zł/m² |
| 2018 |
11 |
65 000 zł |
-35% |
1 659 zł/m² |
| 2017 |
9 |
100 000 zł |
-23,1% |
1 400 zł/m² |
| 2016 |
1 |
130 000 zł |
+23,8% |
1 475 zł/m² |
| 2015 |
4 |
105 000 zł |
— |
1 832 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Trzebielino: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
225 000 zł |
| Cena za m² |
4 697 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,4 m² |
| Typowy przedział |
104 000 – 323 200 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Trzebielina
Rozkład obliczony na podstawie 81 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 55 000 zł |
9,9% |
| 55 000 – 80 000 zł |
17,3% |
| 80 000 – 140 000 zł |
40,7% |
| 140 000 – 220 000 zł |
21% |
| Powyżej 220 000 zł |
11,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Trzebielina
Rozkład ceny za m² na podstawie 71 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 980 zł/m² |
11,3% |
| 980 – 1 400 zł/m² |
18,3% |
| 1 400 – 2 500 zł/m² |
42,3% |
| 2 500 – 4 300 zł/m² |
16,9% |
| Powyżej 4 300 zł/m² |
11,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Trzebielina
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 43 m² |
9,9% |
| 43 – 53 m² |
16,9% |
| 53 – 71 m² |
45,1% |
| 71 – 82 m² |
16,9% |
| Powyżej 82 m² |
11,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Trzebielino: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,4% |
130 000 zł |
3 879 zł/m² |
| 2 izby |
17,1% |
100 000 zł |
2 938 zł/m² |
| 3 izby |
47,1% |
105 000 zł |
1 976 zł/m² |
| 4 izby |
28,6% |
140 000 zł |
2 158 zł/m² |
| 5 izb |
5,7% |
108 750 zł |
1 206 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Trzebielina
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Trzebielino |
131 |
100 000 zł |
18 zł/m² |
| Zielin |
82 |
135 500 zł |
5,9 zł/m² |
| Suchorze |
56 |
— |
24 zł/m² |
| Starkowo |
50 |
127 500 zł |
2,9 zł/m² |
| Miszewo |
29 |
— |
4,9 zł/m² |
| Objezierze |
25 |
145 000 zł |
12 zł/m² |
| Cetyń |
25 |
80 000 zł |
2,9 zł/m² |
| Gumieniec |
22 |
70 000 zł |
3,8 zł/m² |
| Poborowo |
17 |
55 000 zł |
6,7 zł/m² |
| Bożanka |
8 |
— |
6,0 zł/m² |
Ceny działek na terenie Trzebielina: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
6 |
53 zł/m² |
72 269 zł |
1 409 m² |
| Grunty rolne |
262 |
7,4 zł/m² |
38 250 zł |
3 794 m² |
| Wszystkie działki |
297 |
8,1 zł/m² |
42 500 zł |
3 786 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Trzebielina
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
43 |
6 |
0 |
25 |
12 |
| 2026 (do 17.08) |
16 |
3 |
0 |
8 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
760 |
96 |
0 |
487 |
177 |
W porównaniu z medianą powiatu (Bytowski: 260 000 zł) ceny Trzebielina są o 13,5% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -50%. Od 2017 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +125%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Trzebielina — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Trzebielina?
Nieruchomości na terenie Trzebielina kosztują średnio około 655 000 zł, czyli około 5 598 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Trzebielina?
Obecnie dostępnych ofert: 36.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Trzebielina?
Średnio mają około 117 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Trzebielina?
Średnio wychodzi około 5 598 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Trzebielina?
Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom.