Odkryj 111 domów na sprzedaż na terenie Raczek. Ceny wahają się od 650 000 zł do 2 500 000 zł, a średnia cena to 1 330 000 zł.
Mediana ceny sprzedaży
160 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 374 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
7
2025
Ceny w ciągu roku
-18,8%
mediana
Od 2012 roku
+28%
mediana
Wobec mediany powiatu
-2,4%
Suwalski: 164 000 zł
Wobec mediany krajowej
-64,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Raczek obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 160 000 zł, czyli 4 374 zł/m², w obserwowanym przedziale od 35 000 zł do 258 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 71 000 zł do 230 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 44,4% transakcji zawarto między 110 000 zł a 180 000 zł, a 11,1% przekroczyło 230 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,4% sprzedanych lokali ma od 45 do 59 m², a 12,7% przekracza 70 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 2,4% niższa od mediany powiatu (Suwalski: 164 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 64,4% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Raczek rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
175 000 zł |
+9,4% |
3 584 zł/m² |
| 2025 |
7 |
160 000 zł |
-18,8% |
4 374 zł/m² |
| 2024 |
7 |
197 000 zł |
-36,5% |
3 862 zł/m² |
| 2023 |
1 |
310 000 zł |
+93,8% |
7 381 zł/m² |
| 2022 |
5 |
160 000 zł |
-1,5% |
3 554 zł/m² |
| 2021 |
7 |
162 500 zł |
— |
2 851 zł/m² |
| 2019 |
8 |
160 000 zł |
+45,5% |
3 001 zł/m² |
| 2018 |
1 |
110 000 zł |
-35,3% |
2 466 zł/m² |
| 2017 |
3 |
170 000 zł |
+70% |
1 993 zł/m² |
| 2016 |
4 |
100 000 zł |
+25% |
1 706 zł/m² |
| 2015 |
3 |
80 000 zł |
-26,9% |
2 425 zł/m² |
| 2014 |
6 |
109 500 zł |
+53,1% |
2 109 zł/m² |
| 2013 |
2 |
71 500 zł |
-42,8% |
1 371 zł/m² |
| 2012 |
5 |
125 000 zł |
— |
2 688 zł/m² |
| 2010 |
2 |
101 500 zł |
— |
2 319 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Raczki: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
160 000 zł |
| Cena za m² |
4 374 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,6 m² |
| Typowy przedział |
35 000 – 258 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Raczek
Rozkład obliczony na podstawie 63 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 71 000 zł |
11,1% |
| 71 000 – 110 000 zł |
15,9% |
| 110 000 – 180 000 zł |
44,4% |
| 180 000 – 230 000 zł |
17,5% |
| Powyżej 230 000 zł |
11,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Raczek
Rozkład ceny za m² na podstawie 63 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 300 zł/m² |
11,1% |
| 1 300 – 2 200 zł/m² |
14,3% |
| 2 200 – 3 500 zł/m² |
44,4% |
| 3 500 – 4 600 zł/m² |
19% |
| Powyżej 4 600 zł/m² |
11,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Raczek
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
11,1% |
| 33 – 45 m² |
19% |
| 45 – 59 m² |
44,4% |
| 59 – 70 m² |
12,7% |
| Powyżej 70 m² |
12,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Raczki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
21% |
110 000 zł |
2 892 zł/m² |
| 3 izby |
41,9% |
130 000 zł |
3 112 zł/m² |
| 4 izby |
29% |
160 000 zł |
2 739 zł/m² |
| 5 izb |
8,1% |
170 000 zł |
1 969 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Raczek
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Raczki |
228 |
142 500 zł |
55 zł/m² |
| Kurianki |
34 |
— |
2,8 zł/m² |
| Bolesty |
32 |
— |
7,7 zł/m² |
| Lipówka |
25 |
— |
2,4 zł/m² |
| Sucha Wieś |
24 |
— |
5,4 zł/m² |
| Chodźki |
24 |
— |
3,2 zł/m² |
| Bakaniuk |
24 |
— |
3,7 zł/m² |
| Dowspuda |
23 |
125 000 zł |
6,9 zł/m² |
| Rudniki |
21 |
— |
3,2 zł/m² |
| Józefowo |
21 |
— |
2,6 zł/m² |
Ceny działek na terenie Raczek: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
50 |
64 zł/m² |
64 500 zł |
1 122 m² |
| Grunty rolne |
394 |
3,5 zł/m² |
55 200 zł |
14 309 m² |
| Wszystkie działki |
454 |
4,1 zł/m² |
60 000 zł |
10 537 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Raczek
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
53 |
7 |
0 |
34 |
12 |
| 2026 (do 17.08) |
34 |
2 |
0 |
24 |
8 |
| Razem 2010–2026 |
817 |
71 |
0 |
516 |
230 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 160 000 zł (4 374 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (41,9% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Raczek: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Raczek?
Na zakup nieruchomości na terenie Raczek trzeba przeznaczyć średnio 1 330 000 zł, czyli około 345 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 111 nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Raczek?
Ceny wahają się od około 650 000 zł do 2 500 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 3 859 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Raczek?
Wynosi ona około 345 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Raczek?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 8-pokojowy dom.