Odkryj 71 domów na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Łochów. Ceny wahają się od 240 000 zł do 1 650 000 zł, a średnia cena to 620 000 zł.
Mediana ceny sprzedaży
200 000 zł
2023
Mediana ceny za m²
4 545 zł/m²
2023
Zarejestrowane sprzedaże
6
2023
Ceny w ciągu roku
+42,9%
mediana
Od 2022 roku
+42,9%
mediana
Wobec mediany gminy
+5,3%
Łochów: 190 000 zł
Wobec mediany krajowej
-47,2%
Polska: 379 000 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Łochów obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 200 000 zł, czyli 4 545 zł/m², w obserwowanym przedziale od 58 750 zł do 320 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 92 000 zł do 320 000 zł (około 78% rynku).
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 45 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Łochów: 190 000 zł) o 5,3%, a od mediany krajowej (379 000 zł) jest o 47,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań, z medianą 250 000 zł i 6 257 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 250 000 zł (6 257 zł/m²) przy 6 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Łochów rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
6 |
250 000 zł |
+66,7% |
6 257 zł/m² |
| 2025 |
3 |
150 000 zł |
-16,7% |
3 962 zł/m² |
| 2024 |
3 |
180 000 zł |
-10% |
5 353 zł/m² |
| 2023 |
6 |
200 000 zł |
+42,9% |
4 545 zł/m² |
| 2022 |
5 |
140 000 zł |
-17,6% |
3 699 zł/m² |
| 2021 |
4 |
170 000 zł |
— |
4 119 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Łochów (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2023) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
200 000 zł |
| Cena za m² |
4 545 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
45 m² |
| Typowy przedział |
58 750 – 320 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Łochów
Rozkład obliczony na podstawie 27 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 92 000 zł |
11,1% |
| 92 000 – 130 000 zł |
18,5% |
| 130 000 – 220 000 zł |
40,7% |
| 220 000 – 320 000 zł |
18,5% |
| Powyżej 320 000 zł |
11,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Łochów
Rozkład ceny za m² na podstawie 27 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 400 zł/m² |
11,1% |
| 2 400 – 3 800 zł/m² |
18,5% |
| 3 800 – 5 300 zł/m² |
37% |
| 5 300 – 6 600 zł/m² |
22,2% |
| Powyżej 6 600 zł/m² |
11,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Łochów
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
11,1% |
| 33 – 38 m² |
51,9% |
| 38 – 45 m² |
14,8% |
| 45 – 48 m² |
11,1% |
| Powyżej 48 m² |
11,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Łochów (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,7% |
100 000 zł |
5 353 zł/m² |
| 2 izby |
37% |
168 500 zł |
4 527 zł/m² |
| 3 izby |
40,7% |
125 000 zł |
3 783 zł/m² |
| 4 izby |
18,5% |
350 000 zł |
5 838 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Łochów
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Barchów |
66 |
— |
60 zł/m² |
| Ostrówek |
59 |
173 500 zł |
29 zł/m² |
| Nadkole |
53 |
— |
47 zł/m² |
| Łazy |
46 |
— |
28 zł/m² |
| Laski |
45 |
— |
14 zł/m² |
| Kaliska |
41 |
— |
25 zł/m² |
| Szumin |
38 |
— |
33 zł/m² |
| Brzuza |
38 |
— |
3,0 zł/m² |
| Pogorzelec |
31 |
— |
33 zł/m² |
| Gwizdały |
29 |
— |
15 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Łochów: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
115 |
60 zł/m² |
90 000 zł |
1 217 m² |
| Grunty rolne |
328 |
16 zł/m² |
60 000 zł |
3 452 m² |
| Grunty leśne |
45 |
11 zł/m² |
42 000 zł |
5 400 m² |
| Wszystkie działki |
492 |
25 zł/m² |
62 750 zł |
2 896 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Łochów
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
185 |
4 |
0 |
124 |
57 |
| 2026 (do 17.08) |
104 |
8 |
0 |
63 |
33 |
| Razem 2010–2026 |
906 |
31 |
0 |
611 |
264 |
W porównaniu z medianą gminy (Łochów: 190 000 zł) ceny obszaru wiejskiego gminy Łochów są o 5,3% wyższe. Mediana krajowa wynosi 379 000 zł, różnica to -47,2%. Od 2022 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +42,9%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Łochów w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Łochów?
Licz się ze średnią kwotą 620 000 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Łochów, czyli około 4 679 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 71 nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Łochów?
Oferty zaczynają się od 240 000 zł i sięgają 1 650 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Łochów?
Zazwyczaj oferują około 133 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Łochów?
Średnia cena to 4 679 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Łochów?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 7-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.