Znajdź swoją nieruchomość na osiedlu Traugutta: 151 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 249 000 zł do 689 000 zł, średnio 390 625 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Traugutta według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości osiedla Traugutta zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 290 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 302 947 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 10,5% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
290 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 490 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
21
2025
Ceny w ciągu roku
+7,4%
mediana
Od 2010 roku
+104,2%
mediana
Wobec mediany gminy
+3,6%
Krosno: 280 000 zł
Wobec mediany krajowej
-35,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Traugutta obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 290 000 zł, czyli 5 490 zł/m², w obserwowanym przedziale od 180 000 zł do 450 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 310 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 38,6% transakcji zawarto między 150 000 zł a 250 000 zł, a 11,9% przekroczyło 310 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 47,2% sprzedanych lokali ma od 46 do 58 m², a 10,9% przekracza 69 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Krosno: 280 000 zł) o 3,6%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 35,6% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 13 sprzedaży mieszkań, z medianą 310 000 zł i 5 452 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 310 000 zł (5 471 zł/m²) przy 18 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Traugutta rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
13 |
310 000 zł |
+6,9% |
5 452 zł/m² |
| 2025 |
21 |
290 000 zł |
+7,4% |
5 490 zł/m² |
| 2024 |
19 |
270 000 zł |
+6,9% |
5 368 zł/m² |
| 2023 |
14 |
252 500 zł |
-7,7% |
5 292 zł/m² |
| 2022 |
12 |
273 500 zł |
+9,5% |
5 092 zł/m² |
| 2021 |
25 |
249 782 zł |
-2,8% |
4 475 zł/m² |
| 2020 |
34 |
256 887 zł |
+59,1% |
4 322 zł/m² |
| 2019 |
14 |
161 500 zł |
-2,1% |
3 554 zł/m² |
| 2018 |
16 |
165 000 zł |
+11,5% |
3 147 zł/m² |
| 2017 |
9 |
148 000 zł |
+7,2% |
2 637 zł/m² |
| 2016 |
19 |
138 000 zł |
+2,2% |
2 737 zł/m² |
| 2015 |
15 |
135 000 zł |
-11,5% |
2 848 zł/m² |
| 2014 |
12 |
152 500 zł |
+5,9% |
3 032 zł/m² |
| 2013 |
14 |
144 000 zł |
-2,6% |
2 471 zł/m² |
| 2012 |
20 |
147 818 zł |
-1,5% |
3 156 zł/m² |
| 2011 |
9 |
150 000 zł |
+5,6% |
2 472 zł/m² |
| 2010 |
19 |
142 000 zł |
— |
2 974 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Osiedle Traugutta: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
21 |
| Mediana ceny |
290 000 zł |
| Cena za m² |
5 490 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
52,1 m² |
| Typowy przedział |
180 000 – 450 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Traugutta
Rozkład obliczony na podstawie 285 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 110 000 zł |
9,5% |
| 110 000 – 150 000 zł |
21,8% |
| 150 000 – 250 000 zł |
38,6% |
| 250 000 – 310 000 zł |
18,2% |
| Powyżej 310 000 zł |
11,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Traugutta
Rozkład ceny za m² na podstawie 284 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 400 zł/m² |
11,6% |
| 2 400 – 2 900 zł/m² |
15,8% |
| 2 900 – 4 700 zł/m² |
43% |
| 4 700 – 5 900 zł/m² |
19,4% |
| Powyżej 5 900 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Traugutta
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
4,6% |
| 35 – 46 m² |
23,2% |
| 46 – 58 m² |
47,2% |
| 58 – 69 m² |
14,1% |
| Powyżej 69 m² |
10,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Osiedle Traugutta: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
12,4% |
130 000 zł |
3 721 zł/m² |
| 3 izby |
45,4% |
167 000 zł |
3 939 zł/m² |
| 4 izby |
35,3% |
214 600 zł |
3 859 zł/m² |
| 5 izb |
6,8% |
180 000 zł |
3 164 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Traugutta
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Śródmieście |
172 |
194 500 zł |
78 zł/m² |
| Przemysłowa |
120 |
185 000 zł |
67 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Traugutta: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
20 |
98 zł/m² |
82 780 zł |
1 104 m² |
| Grunty rolne |
42 |
71 zł/m² |
98 750 zł |
1 594 m² |
| Wszystkie działki |
87 |
74 zł/m² |
82 500 zł |
1 125 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Traugutta
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
31 |
21 |
0 |
5 |
5 |
| 2026 (do 17.08) |
23 |
13 |
0 |
4 |
6 |
| Razem 2010–2026 |
710 |
300 |
0 |
151 |
259 |
Trajektorię cen osiedla Traugutta widać w dłuższej perspektywie: 142 000 zł mediany w 2010 roku, 290 000 zł w 2025 roku, czyli +104,2%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 10,5% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Traugutta: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Traugutta?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Traugutta trzeba przeznaczyć średnio 390 625 zł, czyli około 6 404 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Traugutta?
Obecnie dostępnych ofert: 151: 6 mieszkań i 2 domy oraz 143 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Traugutta?
Znajdziesz tu oferty od 249 000 zł do 689 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Traugutta?
Zazwyczaj oferują około 61 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 93 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 50 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Traugutta?
Średnio wychodzi około 6 404 zł/m². Dla mieszkań spada do 5 785 zł/m², a dla domów rośnie do 7 409 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Traugutta?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.