Domy i mieszkania na sprzedaż Osiedle ks. B. Markiewicza

Znajdź swoją nieruchomość na osiedlu ks. B. Markiewicza: 134 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 275 000 zł do 490 000 zł, średnio 317 611 zł.

116 nieruchomości na sprzedaż w okolicach osiedla ks. B. Markiewicza

Średnia cena 317 611 zł cena sprzedaży
Przedział cen 275 000–490 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 51 m² na nieruchomość
Cena za m² 6 181 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

18 łącznie
100% mieszkania
  • Mieszkania 100,0%
    18 nieruchomości

Ile pokoi

18 łącznie
67% 3 pokoje
  • 2 pokoje 27,8%
    5 nieruchomości
  • 3 pokoje 66,7%
    12 nieruchomości
  • 4 pokoje 5,6%
    1 nieruchomość

Przedziały cenowe

18 łącznie
  • 275 000–285 000 zł 22,2%
    4 nieruchomości
  • 285 000–290 000 zł 22,2%
    4 nieruchomości
  • 290 000–300 000 zł 16,7%
    3 nieruchomości
  • 305 000–330 000 zł 22,2%
    4 nieruchomości
  • 345 000–495 000 zł 16,7%
    3 nieruchomości

Przedziały powierzchni

18 łącznie
  • 40–50 m² 55,6%
    10 nieruchomości
  • 50–60 m² 38,9%
    7 nieruchomości
  • 60–70 m² 5,6%
    1 nieruchomość
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż na osiedlu ks. B. Markiewicza liczy 134 nieruchomości. Mieszkania mają około 51 m² przy średniej cenie 6 181 zł/m².

Mieszkania 3-pokojowe występują najczęściej; następne w kolejności są opcje 2- i 4-pokojowe.

Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na osiedlu ks. B. Markiewicza wyniosła 290 000 zł w 2025 roku, na podstawie 31 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 4,5%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 5 918 zł.

Mediana ceny sprzedaży 290 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 5 918 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 31 2025
Ceny w ciągu roku +4,5% mediana
Od 2010 roku +98,6% mediana
Wobec mediany gminy +3,6% Krosno: 280 000 zł
Wobec mediany krajowej -35,6% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla osiedla ks. B. Markiewicza obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 290 000 zł, czyli 5 918 zł/m², w obserwowanym przedziale od 160 000 zł do 380 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 320 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 42% transakcji zawarto między 150 000 zł a 250 000 zł, a 10,2% przekroczyło 320 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44% sprzedanych lokali ma od 48 do 62 m², a 12,1% przekracza 67 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Krosno: 280 000 zł) o 3,6%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 35,6% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 18 sprzedaży mieszkań, z medianą 332 500 zł i 5 854 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 280 000 zł (5 717 zł/m²) przy 27 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla ks. B. Markiewicza rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 18 332 500 zł +14,7% 5 854 zł/m²
2025 31 290 000 zł +4,5% 5 918 zł/m²
2024 26 277 500 zł -5,3% 5 669 zł/m²
2023 18 292 960 zł +5,8% 5 265 zł/m²
2022 26 277 000 zł +37,8% 5 880 zł/m²
2021 29 201 000 zł +3,1% 4 247 zł/m²
2020 26 195 000 zł +21,9% 3 734 zł/m²
2019 29 160 000 zł +5,3% 2 956 zł/m²
2018 24 152 000 zł +16,9% 3 082 zł/m²
2017 17 130 000 zł -6,8% 2 778 zł/m²
2016 28 139 500 zł -30,4% 2 658 zł/m²
2015 39 200 416 zł +29,3% 3 810 zł/m²
2014 25 155 000 zł -9,3% 2 907 zł/m²
2013 26 170 920 zł +8,6% 3 428 zł/m²
2012 52 157 406 zł -12,9% 3 603 zł/m²
2011 57 180 752 zł +23,8% 3 877 zł/m²
2010 10 146 000 zł — 2 706 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Osiedle ks. B. Markiewicza: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 31
Mediana ceny 290 000 zł
Cena za m² 5 918 zł/m²
Mediana powierzchni 49 m²
Typowy przedział 160 000 –
380 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu ks. B. Markiewicza

Rozkład obliczony na podstawie 481 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 110 000 zł 9,4%
110 000 – 150 000 zł 17,5%
150 000 – 250 000 zł 42%
250 000 – 320 000 zł 21%
Powyżej 320 000 zł 10,2%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu ks. B. Markiewicza

Rozkład ceny za m² na podstawie 480 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 400 zł/m² 9,6%
2 400 – 3 000 zł/m² 17,1%
3 000 – 4 400 zł/m² 45,8%
4 400 – 6 200 zł/m² 17,3%
Powyżej 6 200 zł/m² 10,2%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu ks. B. Markiewicza

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 36 m² 10,4%
36 – 48 m² 17,9%
48 – 62 m² 44%
62 – 67 m² 15,6%
Powyżej 67 m² 12,1%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Osiedle ks. B. Markiewicza: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 0,2% 60 000 zł 3 200 zł/m²
2 izby 15% 154 800 zł 4 240 zł/m²
3 izby 41,1% 213 434 zł 6 341 zł/m²
4 izby 33,2% 200 000 zł 3 771 zł/m²
5 izb 9,6% 209 790 zł 3 747 zł/m²
6 izb i więcej 0,9% 207 500 zł 2 554 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu ks. B. Markiewicza

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Śródmieście 289 162 500 zł 145 zł/m²
Krościenko Niżne 136 244 240 zł 127 zł/m²

Ceny działek na osiedlu ks. B. Markiewicza: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Grunty rolne 7 90 zł/m² 47 970 zł 487 m²
Wszystkie działki 21 117 zł/m² 47 970 zł 360 m²

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu ks. B. Markiewicza

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 43 35 0 5 3
2026 (do 17.08) 25 19 0 2 4
Razem 2010–2026 642 525 0 33 84

Między obrębami ewidencyjnymi na osiedlu ks. B. Markiewicza różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Krościenko Niżne, z medianą 244 240 zł przy 101 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb Śródmieście (289). Rynek pierwotny odpowiada za 1,6% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu ks. B. Markiewicza?

Nieruchomości na osiedlu ks. B. Markiewicza kosztują średnio około 317 611 zł, czyli około 6 181 zł/m².

Jak duża jest oferta na osiedlu ks. B. Markiewicza?

Obecnie dostępnych ofert: 134.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu ks. B. Markiewicza?

Ceny wahają się od około 275 000 zł do 490 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnio mają około 51 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla ks. B. Markiewicza:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje51 m²289 000 zł
3 pokoje50 m²317 750 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu ks. B. Markiewicza?

Średnio wychodzi około 6 181 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu ks. B. Markiewicza?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.