Domy i mieszkania na sprzedaż Osiedle Grota - Roweckiego

Znajdź swoją nieruchomość na osiedlu Grota - Roweckiego: 49 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 150 000 zł do 3 800 000 zł, średnio 742 522 zł.

Średnia cena 742 522 zł cena sprzedaży
Przedział cen 150 000–3 800 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 159 m² na nieruchomość
Cena za m² 4 657 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

49 łącznie
65% domy
  • Mieszkania 34,7%
    17 nieruchomości
  • Domy 65,3%
    32 nieruchomości

Ile pokoi

49 łącznie
43% 5+ pokoi
  • 1 pokój 4,1%
    2 nieruchomości
  • 2 pokoje 10,2%
    5 nieruchomości
  • 3 pokoje 30,6%
    15 nieruchomości
  • 4 pokoje 12,2%
    6 nieruchomości
  • 5+ pokoi 42,9%
    21 nieruchomości

Przedziały cenowe

49 łącznie
  • 150 000–300 000 zł 22,4%
    11 nieruchomości
  • 320 000–425 000 zł 20,4%
    10 nieruchomości
  • 430 000–590 000 zł 18,4%
    9 nieruchomości
  • 590 000–955 000 zł 20,4%
    10 nieruchomości
  • 1 060 000–3 805 000 zł 18,4%
    9 nieruchomości

Przedziały powierzchni

49 łącznie
  • 30–70 m² 32,7%
    16 nieruchomości
  • 70–90 m² 14,3%
    7 nieruchomości
  • 90–140 m² 16,3%
    8 nieruchomości
  • 150–230 m² 18,4%
    9 nieruchomości
  • 230–610 m² 18,4%
    9 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 65 m² 210 m²
Cena za metr kwadratowy 6 387 zł/m² 4 373 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

W tej chwili oferta na sprzedaż na osiedlu Grota - Roweckiego liczy 49 nieruchomości, w tym 32 domy i 17 mieszkań, a domy stanowią 65%. Średnia powierzchnia domów wynosi około 210 m², przy cenie 4 373 zł/m², wobec 65 m² i 6 387 zł/m² w przypadku mieszkań.

Domy 5-pokojowe występują najczęściej; następne w kolejności są opcje 3- i 4-pokojowe.

Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na osiedlu Grota - Roweckiego wyniosła 345 000 zł w 2025 roku, na podstawie 9 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 8%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 8 507 zł.

Mediana ceny sprzedaży 345 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 8 507 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 9 2025
Ceny w ciągu roku +8% mediana
Od 2010 roku +159,4% mediana
Wobec mediany gminy +23,2% Krosno: 280 000 zł
Wobec mediany krajowej -23,3% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla osiedla Grota - Roweckiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 345 000 zł, czyli 8 507 zł/m², w obserwowanym przedziale od 235 200 zł do 498 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 300 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,5% transakcji zawarto między 150 000 zł a 230 000 zł, a 9,8% przekroczyło 300 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,8% sprzedanych lokali ma od 43 do 59 m², a 14,6% przekracza 66 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Krosno: 280 000 zł) o 23,2%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 23,3% niższa.

W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 335 000 zł (7 143 zł/m²) przy 5 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Grota - Roweckiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 3 335 000 zł -2,9% 7 143 zł/m²
2025 9 345 000 zł +8% 8 507 zł/m²
2024 14 319 500 zł -18,1% 6 162 zł/m²
2023 5 390 000 zł +62,5% 6 611 zł/m²
2022 7 240 000 zł +20% 5 556 zł/m²
2021 15 200 000 zł +14,3% 4 319 zł/m²
2020 13 175 000 zł -5,4% 3 843 zł/m²
2019 46 185 000 zł -17,8% 4 000 zł/m²
2018 3 225 000 zł +30,4% 4 414 zł/m²
2017 31 172 612 zł -11,5% 3 950 zł/m²
2016 23 195 000 zł +23% 3 570 zł/m²
2015 22 158 500 zł -18,7% 3 634 zł/m²
2014 21 195 000 zł +1% 3 464 zł/m²
2013 29 193 000 zł +135,7% 3 496 zł/m²
2012 5 81 900 zł -30,3% 2 288 zł/m²
2011 4 117 500 zł -11,7% 2 884 zł/m²
2010 5 133 000 zł — 2 681 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Osiedle Grota - Roweckiego: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 9
Mediana ceny 345 000 zł
Cena za m² 8 507 zł/m²
Mediana powierzchni 50 m²
Typowy przedział 235 200 –
498 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Grota - Roweckiego

Rozkład obliczony na podstawie 255 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 120 000 zł 11%
120 000 – 150 000 zł 15,7%
150 000 – 230 000 zł 43,5%
230 000 – 300 000 zł 20%
Powyżej 300 000 zł 9,8%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Grota - Roweckiego

Rozkład ceny za m² na podstawie 253 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 600 zł/m² 11,1%
2 600 – 3 300 zł/m² 16,6%
3 300 – 4 300 zł/m² 45,5%
4 300 – 5 500 zł/m² 16,6%
Powyżej 5 500 zł/m² 10,3%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Grota - Roweckiego

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 35 m² 6,7%
35 – 43 m² 19,8%
43 – 59 m² 45,8%
59 – 66 m² 13%
Powyżej 66 m² 14,6%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Osiedle Grota - Roweckiego: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 13,3% 150 795 zł 4 142 zł/m²
3 izby 49,5% 169 850 zł 4 358 zł/m²
4 izby 26,6% 215 500 zł 3 715 zł/m²
5 izb 10,6% 234 464 zł 3 562 zł/m²

Ceny działek na osiedlu Grota - Roweckiego: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Grunty rolne 12 110 zł/m² 98 500 zł 914 m²
Wszystkie działki 29 61 zł/m² 30 000 zł 887 m²

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Grota - Roweckiego

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 11 9 0 1 1
2026 (do 17.08) 9 4 0 3 2
Razem 2010–2026 412 268 0 44 100

Typowa nieruchomość sprzedana na osiedlu Grota - Roweckiego: 50 m², 3 izby, za 345 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Grota - Roweckiego?

Na zakup nieruchomości na osiedlu Grota - Roweckiego trzeba przeznaczyć średnio 742 522 zł, czyli około 4 657 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

W tej chwili do wyboru są 49 nieruchomości: 32 domy i 17 mieszkań.

Jaki jest przedział cen na osiedlu Grota - Roweckiego?

Oferty zaczynają się od 150 000 zł i sięgają 3 800 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Grota - Roweckiego?

Średnio mają około 159 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 210 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 65 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Grota - Roweckiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje67 m²311 000 zł
3 pokoje89 m²398 107 zł
4 pokoje104 m²666 333 zł
5 pokoi181 m²931 400 zł
6 pokoi166 m²563 250 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Grota - Roweckiego?

Średnia cena to 4 657 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 387 zł/m², a dla domów spada do 4 373 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Grota - Roweckiego?

Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowy dom.