Odkryj 100 nieruchomości na sprzedaż na terenie Podczela. Ceny wahają się od 325 000 zł do 1 500 000 zł, a średnia cena to 606 624 zł.
Ceny nieruchomości Podczela według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Podczela oscylowały w 2025 roku wokół 480 000 zł (mediana). To około 11 504 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 50,7% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
480 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
11 504 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
60
2025
Ceny w ciągu roku
-8%
mediana
Od 2010 roku
+102,1%
mediana
Wobec mediany gminy
-4,4%
Kołobrzeg: 502 350 zł
Wobec mediany krajowej
+6,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Podczela obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 480 000 zł, czyli 11 504 zł/m², w obserwowanym przedziale od 298 351 zł do 740 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 150 000 zł do 540 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 46% transakcji zawarto między 220 000 zł a 400 000 zł, a 10,2% przekroczyło 540 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami jednoizbowymi. Pod względem powierzchni 50,2% sprzedanych lokali ma od 35 do 47 m², a 9,8% przekracza 72 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 4,4% niższa od mediany gminy (Kołobrzeg: 502 350 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 6,7%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 20 sprzedaży mieszkań, z medianą 495 000 zł i 11 900 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 487 500 zł (10 619 zł/m²) przy 36 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Podczela rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
20 |
495 000 zł |
+3,1% |
11 900 zł/m² |
| 2025 |
60 |
480 000 zł |
-8% |
11 504 zł/m² |
| 2024 |
62 |
521 892 zł |
+9,4% |
9 931 zł/m² |
| 2023 |
42 |
477 050 zł |
+9,7% |
10 749 zł/m² |
| 2022 |
23 |
435 000 zł |
+10% |
8 246 zł/m² |
| 2021 |
78 |
395 292 zł |
+5,4% |
10 408 zł/m² |
| 2020 |
91 |
375 000 zł |
+11,6% |
10 110 zł/m² |
| 2019 |
47 |
336 000 zł |
+10,2% |
6 540 zł/m² |
| 2018 |
169 |
305 000 zł |
+23,7% |
8 088 zł/m² |
| 2017 |
37 |
246 656 zł |
+20,9% |
4 312 zł/m² |
| 2016 |
70 |
204 000 zł |
+34,2% |
5 310 zł/m² |
| 2015 |
27 |
152 000 zł |
-17,8% |
3 472 zł/m² |
| 2014 |
31 |
185 000 zł |
+5,4% |
3 870 zł/m² |
| 2013 |
38 |
175 447 zł |
+37,1% |
3 769 zł/m² |
| 2012 |
41 |
127 990 zł |
-40,5% |
3 974 zł/m² |
| 2011 |
23 |
215 000 zł |
-9,5% |
3 679 zł/m² |
| 2010 |
24 |
237 500 zł |
— |
4 229 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Podczele: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
60 |
| Mediana ceny |
480 000 zł |
| Cena za m² |
11 504 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
41,4 m² |
| Typowy przedział |
298 351 – 740 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Podczela
Rozkład obliczony na podstawie 883 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 150 000 zł |
10,2% |
| 150 000 – 220 000 zł |
17% |
| 220 000 – 400 000 zł |
46% |
| 400 000 – 540 000 zł |
16,6% |
| Powyżej 540 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Podczela
Rozkład ceny za m² na podstawie 881 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 300 zł/m² |
9,8% |
| 3 300 – 4 700 zł/m² |
18,6% |
| 4 700 – 10 000 zł/m² |
43,4% |
| 10 000 – 12 000 zł/m² |
16,8% |
| Powyżej 12 000 zł/m² |
11,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Podczela
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
10,9% |
| 31 – 35 m² |
9% |
| 35 – 47 m² |
50,2% |
| 47 – 72 m² |
20,2% |
| Powyżej 72 m² |
9,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Podczele: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
12,6% |
220 980 zł |
8 001 zł/m² |
| 2 izby |
57,5% |
340 208 zł |
8 863 zł/m² |
| 3 izby |
17,7% |
313 800 zł |
6 787 zł/m² |
| 4 izby |
9,2% |
250 000 zł |
4 471 zł/m² |
| 5 izb |
2,5% |
388 404 zł |
4 445 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
378 000 zł |
4 458 zł/m² |
Ceny działek na terenie Podczela: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Wszystkie działki |
7 |
346 zł/m² |
400 000 zł |
3 158 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Podczela
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
136 |
64 |
0 |
0 |
72 |
| 2026 (do 17.08) |
25 |
21 |
0 |
0 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
1 608 |
936 |
0 |
29 |
643 |
Między 2010 a 2025 rokiem mediana na terenie Podczela przeszła z 237 500 zł na 480 000 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 50,7% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Podczela
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Podczela?
Nieruchomości na terenie Podczela kosztują średnio około 606 624 zł, czyli około 11 509 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Podczela?
Obecnie dostępnych ofert: 100.
Jaki jest przedział cen na terenie Podczela?
Ceny wahają się od około 325 000 zł do 1 500 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Podczela?
Średnia powierzchnia to około 53 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Podczela:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 32 m² | 468 658 zł |
| 2 pokoje | 41 m² | 519 521 zł |
| 3 pokoje | 79 m² | 750 875 zł |
| 4 pokoje | 114 m² | 1 163 889 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Podczela?
Średnio wychodzi około 11 509 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Podczela?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 1-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.