Odkryj 81 nieruchomości na sprzedaż na terenie Helu. Ceny wahają się od 299 000 zł do 3 830 000 zł, a średnia cena to 1 147 660 zł.
Ceny nieruchomości Helu według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Helu wyniosła 570 000 zł w 2025 roku, na podstawie 53 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny spadły o 8,1%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 15 622 zł.
Mediana ceny sprzedaży
570 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
15 622 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
53
2025
Ceny w ciągu roku
-8,1%
mediana
Od 2010 roku
+58,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
+1,8%
Pucki: 560 000 zł
Wobec mediany krajowej
+26,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Helu obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 570 000 zł, czyli 15 622 zł/m², w obserwowanym przedziale od 324 000 zł do 1 219 400 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 130 000 zł do 720 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,2% transakcji zawarto między 210 000 zł a 500 000 zł, a 9,6% przekroczyło 720 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami jednoizbowymi. Pod względem powierzchni 42,4% sprzedanych lokali ma od 35 do 49 m², a 9,5% przekracza 61 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Pucki: 560 000 zł) o 1,8%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 26,7%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 23 sprzedaże mieszkań, z medianą 635 000 zł i 16 571 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 600 000 zł (16 392 zł/m²) przy 45 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Helu rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
23 |
635 000 zł |
+11,4% |
16 571 zł/m² |
| 2025 |
53 |
570 000 zł |
-8,1% |
15 622 zł/m² |
| 2024 |
95 |
620 000 zł |
+29,4% |
15 660 zł/m² |
| 2023 |
65 |
479 259 zł |
+24,5% |
11 803 zł/m² |
| 2022 |
31 |
385 000 zł |
+5,5% |
9 580 zł/m² |
| 2021 |
51 |
365 000 zł |
+21,7% |
8 484 zł/m² |
| 2020 |
62 |
300 000 zł |
-4% |
6 789 zł/m² |
| 2019 |
72 |
312 500 zł |
+33,5% |
8 378 zł/m² |
| 2018 |
60 |
234 000 zł |
+14,1% |
4 808 zł/m² |
| 2017 |
57 |
205 000 zł |
+22,8% |
4 367 zł/m² |
| 2016 |
31 |
167 000 zł |
+11,3% |
4 064 zł/m² |
| 2015 |
32 |
150 000 zł |
-11,8% |
3 998 zł/m² |
| 2014 |
38 |
170 000 zł |
-5,6% |
3 807 zł/m² |
| 2013 |
24 |
180 000 zł |
-2,7% |
4 084 zł/m² |
| 2012 |
16 |
185 000 zł |
-9,8% |
4 478 zł/m² |
| 2011 |
26 |
205 000 zł |
-43,1% |
4 777 zł/m² |
| 2010 |
21 |
360 000 zł |
— |
6 983 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Hel: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
53 |
| Mediana ceny |
570 000 zł |
| Cena za m² |
15 622 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
42,6 m² |
| Typowy przedział |
324 000 – 1 219 400 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Helu
Rozkład obliczony na podstawie 757 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 130 000 zł |
10% |
| 130 000 – 210 000 zł |
16,9% |
| 210 000 – 500 000 zł |
45,2% |
| 500 000 – 720 000 zł |
18,2% |
| Powyżej 720 000 zł |
9,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Helu
Rozkład ceny za m² na podstawie 755 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 300 zł/m² |
10,1% |
| 3 300 – 4 800 zł/m² |
18,5% |
| 4 800 – 12 000 zł/m² |
44,5% |
| 12 000 – 16 000 zł/m² |
14,8% |
| Powyżej 16 000 zł/m² |
12,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Helu
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 27 m² |
9,7% |
| 27 – 35 m² |
18,4% |
| 35 – 49 m² |
42,4% |
| 49 – 61 m² |
20% |
| Powyżej 61 m² |
9,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Hel: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
13,7% |
350 000 zł |
13 315 zł/m² |
| 2 izby |
25,8% |
425 000 zł |
11 284 zł/m² |
| 3 izby |
45,7% |
254 000 zł |
7 472 zł/m² |
| 4 izby |
13,1% |
350 000 zł |
6 475 zł/m² |
| 5 izb |
1,2% |
420 000 zł |
5 107 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,5% |
674 209 zł |
5 500 zł/m² |
Ceny działek na terenie Helu: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
15 |
624 zł/m² |
980 000 zł |
898 m² |
| Grunty rolne |
8 |
1 193 zł/m² |
146 740 zł |
168 m² |
| Wszystkie działki |
72 |
565 zł/m² |
299 500 zł |
600 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Helu
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
83 |
61 |
0 |
2 |
20 |
| 2026 (do 17.08) |
39 |
25 |
0 |
1 |
13 |
| Razem 2010–2026 |
1 223 |
822 |
0 |
135 |
266 |
Między 2010 a 2025 rokiem mediana na terenie Helu przeszła z 360 000 zł na 570 000 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 38,7% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Helu: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Helu?
Na zakup nieruchomości na terenie Helu trzeba przeznaczyć średnio 1 147 660 zł, czyli około 18 132 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 81 nieruchomości: 77 mieszkań i 4 domy.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 299 000 zł i sięgają 3 830 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Helu?
Zazwyczaj oferują około 63 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 215 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 55 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Helu:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 29 m² | 638 211 zł |
| 2 pokoje | 53 m² | 1 023 983 zł |
| 3 pokoje | 67 m² | 1 148 950 zł |
| 4 pokoje | 80 m² | 1 658 000 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Helu?
Średnia cena to 18 132 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 19 117 zł/m², a dla domów spada do 13 244 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Helu?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.