Ceny nieruchomości Górzycy według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Górzycy oscylowały w 2025 roku wokół 360 000 zł (mediana). To około 6 525 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 14,6% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
360 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 525 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
7
2025
Ceny w ciągu roku
-34,4%
mediana
Od 2010 roku
+414,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
+12,5%
Słubicki: 320 102 zł
Wobec mediany krajowej
-20%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Górzycy obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 360 000 zł, czyli 6 525 zł/m², w obserwowanym przedziale od 147 700 zł do 640 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 34 000 zł do 390 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 42,7% transakcji zawarto między 65 000 zł a 170 000 zł, a 10,5% przekroczyło 390 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 48,3% sprzedanych lokali ma od 40 do 65 m², a 11,9% przekracza 90 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Słubicki: 320 102 zł) o 12,5%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 20% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań, z medianą 320 000 zł i 6 151 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 320 000 zł (6 227 zł/m²) przy 11 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Górzycy rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
6 |
320 000 zł |
-11,1% |
6 151 zł/m² |
| 2025 |
7 |
360 000 zł |
-34,4% |
6 525 zł/m² |
| 2024 |
13 |
549 000 zł |
+138,7% |
5 933 zł/m² |
| 2023 |
1 |
230 000 zł |
+125,5% |
5 693 zł/m² |
| 2022 |
7 |
102 000 zł |
-44,9% |
2 703 zł/m² |
| 2021 |
12 |
185 000 zł |
+100% |
3 723 zł/m² |
| 2020 |
12 |
92 500 zł |
-2,6% |
2 075 zł/m² |
| 2019 |
13 |
95 000 zł |
-5% |
2 521 zł/m² |
| 2018 |
5 |
100 000 zł |
+22,7% |
1 541 zł/m² |
| 2017 |
14 |
81 500 zł |
-4,1% |
1 695 zł/m² |
| 2016 |
7 |
85 000 zł |
+88,9% |
1 681 zł/m² |
| 2015 |
8 |
45 000 zł |
-35,7% |
1 814 zł/m² |
| 2014 |
8 |
70 000 zł |
+0% |
1 738 zł/m² |
| 2013 |
9 |
70 000 zł |
-9,7% |
1 414 zł/m² |
| 2012 |
6 |
77 500 zł |
-13,9% |
1 553 zł/m² |
| 2011 |
9 |
90 000 zł |
+28,6% |
2 003 zł/m² |
| 2010 |
6 |
70 000 zł |
— |
1 405 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Górzyca: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
360 000 zł |
| Cena za m² |
6 525 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
55,5 m² |
| Typowy przedział |
147 700 – 640 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Górzycy
Rozkład obliczony na podstawie 143 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 000 zł |
10,5% |
| 34 000 – 65 000 zł |
17,5% |
| 65 000 – 170 000 zł |
42,7% |
| 170 000 – 390 000 zł |
18,9% |
| Powyżej 390 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Górzycy
Rozkład ceny za m² na podstawie 143 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 870 zł/m² |
10,5% |
| 870 – 1 500 zł/m² |
16,1% |
| 1 500 – 3 500 zł/m² |
46,2% |
| 3 500 – 5 900 zł/m² |
12,6% |
| Powyżej 5 900 zł/m² |
14,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Górzycy
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 27 m² |
9,8% |
| 27 – 40 m² |
17,5% |
| 40 – 65 m² |
48,3% |
| 65 – 90 m² |
12,6% |
| Powyżej 90 m² |
11,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Górzyca: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
5,9% |
27 500 zł |
2 746 zł/m² |
| 2 izby |
20% |
60 000 zł |
2 285 zł/m² |
| 3 izby |
35,6% |
95 000 zł |
2 485 zł/m² |
| 4 izby |
28,1% |
153 500 zł |
2 921 zł/m² |
| 5 izb |
5,2% |
165 000 zł |
2 187 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
5,2% |
549 000 zł |
5 437 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Górzycy
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Górzyca |
358 |
100 000 zł |
10 zł/m² |
| Czarnów |
100 |
— |
2,0 zł/m² |
| Żabice |
78 |
70 000 zł |
2,0 zł/m² |
| Pamięcin |
69 |
140 000 zł |
5,7 zł/m² |
| Laski |
42 |
— |
6,0 zł/m² |
| Radówek |
35 |
— |
2,3 zł/m² |
| Stańsk |
25 |
75 000 zł |
2,2 zł/m² |
| Spudłów |
12 |
— |
— |
Ceny działek na terenie Górzycy: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
102 |
25 zł/m² |
50 000 zł |
1 492 m² |
| Grunty rolne |
309 |
3,3 zł/m² |
33 000 zł |
5 777 m² |
| Wszystkie działki |
413 |
5,3 zł/m² |
40 000 zł |
5 104 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Górzycy
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
61 |
7 |
0 |
41 |
13 |
| 2026 (do 17.08) |
20 |
6 |
0 |
10 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
1 134 |
151 |
0 |
734 |
249 |
Trajektorię cen Górzycy widać w dłuższej perspektywie: 70 000 zł mediany w 2010 roku, 360 000 zł w 2025 roku, czyli +414,3%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 46,2% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Górzycy — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Górzycy?
Nieruchomości na terenie Górzycy kosztują średnio około 997 000 zł, czyli około 3 523 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 58 nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 283 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Górzycy?
Wynosi ona około 3 523 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Górzycy?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 8-pokojowy dom.