Domy i mieszkania na sprzedaż Baczyna

Zobacz 55 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Baczyna: ceny od 279 000 zł do 690 000 zł, średnio 461 443 zł.

37 nieruchomości na sprzedaż w okolicach osiedla Baczyna

Średnia cena 461 443 zł cena sprzedaży
Przedział cen 279 000–690 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 63 m² na nieruchomość
Cena za m² 7 350 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

18 łącznie
100% mieszkania
  • Mieszkania 100,0%
    18 nieruchomości

Ile pokoi

18 łącznie
39% 2 pokoje
  • 1 pokój 5,6%
    1 nieruchomość
  • 2 pokoje 38,9%
    7 nieruchomości
  • 3 pokoje 38,9%
    7 nieruchomości
  • 4 pokoje 11,1%
    2 nieruchomości
  • 5+ pokoi 5,6%
    1 nieruchomość

Przedziały cenowe

18 łącznie
  • 275 000–365 000 zł 22,2%
    4 nieruchomości
  • 375 000–390 000 zł 22,2%
    4 nieruchomości
  • 395 000–480 000 zł 16,7%
    3 nieruchomości
  • 525 000–600 000 zł 27,8%
    5 nieruchomości
  • 645 000–695 000 zł 11,1%
    2 nieruchomości

Przedziały powierzchni

18 łącznie
  • 30–50 m² 27,8%
    5 nieruchomości
  • 50–60 m² 22,2%
    4 nieruchomości
  • 60–70 m² 11,1%
    2 nieruchomości
  • 70–90 m² 27,8%
    5 nieruchomości
  • 100–110 m² 11,1%
    2 nieruchomości
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż na osiedlu Baczyna liczy 55 nieruchomości. Mieszkania mają około 63 m² przy średniej cenie 7 350 zł/m².

Mieszkania 2-pokojowe występują najczęściej; następne w kolejności są opcje 3- i 4-pokojowe.

Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny osiedla Baczyna oscylowały w 2025 roku wokół 309 488 zł (mediana). To około 7 482 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 100% sprzedaży od 2010 roku.

Mediana ceny sprzedaży 309 488 zł 2025
Mediana ceny za m² 7 482 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 34 2025
Wobec mediany gminy -6,2% Gorzów Wielkopolski: 330 000 zł
Wobec mediany krajowej -31,2% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla osiedla Baczyna obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 309 488 zł, czyli 7 482 zł/m², w obserwowanym przedziale od 264 082 zł do 419 272 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 280 000 zł do 410 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 52,8% transakcji zawarto między 290 000 zł a 360 000 zł, a 11,1% przekroczyło 410 000 zł.

Pod względem powierzchni 44,4% sprzedanych lokali ma od 39 do 48 m², a 11,1% przekracza 54 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 6,2% niższa od mediany gminy (Gorzów Wielkopolski: 330 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 31,2% niższa.

W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 309 488 zł (7 495 zł/m²) przy 36 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Baczyna rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 2 359 662 zł +16,2% 7 636 zł/m²
2025 34 309 488 zł — 7 482 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Baczyna: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 34
Mediana ceny 309 488 zł
Cena za m² 7 482 zł/m²
Mediana powierzchni 41,1 m²
Typowy przedział 264 082 –
419 272 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Baczyna

Rozkład obliczony na podstawie 36 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 280 000 zł 11,1%
280 000 – 290 000 zł 16,7%
290 000 – 360 000 zł 52,8%
360 000 – 410 000 zł 8,3%
Powyżej 410 000 zł 11,1%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Baczyna

Rozkład ceny za m² na podstawie 36 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 7 358 zł/m² 11,1%
7 358 – 7 418 zł/m² 16,7%
7 418 – 7 599 zł/m² 44,4%
7 599 – 7 733 zł/m² 16,7%
Powyżej 7 733 zł/m² 11,1%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Baczyna

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 37 m² 11,1%
37 – 39 m² 25%
39 – 48 m² 44,4%
48 – 54 m² 8,3%
Powyżej 54 m² 11,1%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Baczyna: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 5,6% 253 436 zł 7 468 zł/m²
2 izby 55,6% 294 964 zł 7 508 zł/m²
3 izby 38,9% 359 610 zł 7 538 zł/m²

Ceny działek na osiedlu Baczyna: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 40 88 zł/m² 437 880 zł 4 938 m²
Wszystkie działki 42 90 zł/m² 329 010 zł 4 875 m²

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Baczyna

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 46 34 0 8 4
2026 (do 17.08) 7 2 0 4 1
Razem 2010–2026 112 36 0 58 18

Typowa nieruchomość sprzedana na osiedlu Baczyna: 41,1 m², 2 izby, za 309 488 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Baczyna?

Nieruchomości na osiedlu Baczyna kosztują średnio około 461 443 zł, czyli około 7 350 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Baczyna?

Aktualna oferta to około 55 nieruchomości.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Oferty zaczynają się od 279 000 zł i sięgają 690 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Baczyna?

Zazwyczaj oferują około 63 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Baczyna:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje51 m²390 141 zł
3 pokoje66 m²477 141 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnia cena to 7 350 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Baczyna?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.