Odkryj 44 nieruchomości na sprzedaż na terenie Chorzel. Ceny wahają się od 190 000 zł do 789 000 zł, a średnia cena to 389 667 zł.
Ceny nieruchomości Chorzel według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 11 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Chorzel, przy medianie ceny 236 460 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2019 roku ceny wzrosły o 16,5%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 4 883 zł.
Mediana ceny sprzedaży
236 460 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 883 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
11
2025
Ceny w ciągu roku
-10,4%
mediana
Od 2019 roku
+16,5%
mediana
Wobec mediany gminy
tyle samo
Chorzele: 236 460 zł
Wobec mediany krajowej
-47,5%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Chorzel obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 236 460 zł, czyli 4 883 zł/m², w obserwowanym przedziale od 102 500 zł do 378 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 82 000 zł do 300 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 45,8% transakcji zawarto między 150 000 zł a 230 000 zł, a 10,4% przekroczyło 300 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 33,3% sprzedanych lokali ma od 44 do 59 m², a 11,8% przekracza 64 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Chorzele: 236 460 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 47,5% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Chorzel rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
495 000 zł |
+109,3% |
8 113 zł/m² |
| 2025 |
11 |
236 460 zł |
-10,4% |
4 883 zł/m² |
| 2024 |
28 |
263 816 zł |
+61,9% |
5 943 zł/m² |
| 2023 |
3 |
163 000 zł |
+23% |
3 696 zł/m² |
| 2022 |
2 |
132 500 zł |
-25,8% |
1 515 zł/m² |
| 2021 |
38 |
178 471 zł |
+16,6% |
3 907 zł/m² |
| 2020 |
10 |
153 000 zł |
-24,6% |
3 100 zł/m² |
| 2019 |
30 |
202 998 zł |
+19,4% |
3 471 zł/m² |
| 2018 |
1 |
170 000 zł |
+142,9% |
3 617 zł/m² |
| 2017 |
3 |
70 000 zł |
+349,7% |
1 902 zł/m² |
| 2016 |
2 |
15 565 zł |
-84,4% |
412 zł/m² |
| 2015 |
3 |
100 000 zł |
-16,7% |
1 884 zł/m² |
| 2014 |
3 |
120 000 zł |
-13% |
2 145 zł/m² |
| 2013 |
3 |
138 000 zł |
+37,8% |
2 339 zł/m² |
| 2012 |
2 |
100 162 zł |
+82,1% |
2 126 zł/m² |
| 2011 |
1 |
55 000 zł |
-4,1% |
1 375 zł/m² |
| 2010 |
3 |
57 334 zł |
— |
1 550 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Chorzele: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
11 |
| Mediana ceny |
236 460 zł |
| Cena za m² |
4 883 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
43,6 m² |
| Typowy przedział |
102 500 – 378 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Chorzel
Rozkład obliczony na podstawie 144 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 82 000 zł |
10,4% |
| 82 000 – 150 000 zł |
15,3% |
| 150 000 – 230 000 zł |
45,8% |
| 230 000 – 300 000 zł |
18,1% |
| Powyżej 300 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Chorzel
Rozkład ceny za m² na podstawie 144 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 900 zł/m² |
10,4% |
| 1 900 – 3 200 zł/m² |
17,4% |
| 3 200 – 4 400 zł/m² |
45,1% |
| 4 400 – 6 100 zł/m² |
16,7% |
| Powyżej 6 100 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Chorzel
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 m² |
14,6% |
| 40 – 44 m² |
24,3% |
| 44 – 59 m² |
33,3% |
| 59 – 64 m² |
16% |
| Powyżej 64 m² |
11,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Chorzele: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
49,6% |
167 376 zł |
3 977 zł/m² |
| 3 izby |
42,6% |
205 500 zł |
3 824 zł/m² |
| 4 izby |
5,7% |
160 000 zł |
2 709 zł/m² |
| 5 izb |
2,1% |
190 000 zł |
2 211 zł/m² |
Ceny działek na terenie Chorzel: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
99 |
28 zł/m² |
30 000 zł |
1 084 m² |
| Grunty rolne |
237 |
26 zł/m² |
51 500 zł |
2 000 m² |
| Grunty leśne |
24 |
2,9 zł/m² |
28 500 zł |
12 483 m² |
| Wszystkie działki |
364 |
26 zł/m² |
45 000 zł |
1 509 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Chorzel
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
46 |
11 |
0 |
19 |
16 |
| 2026 (do 17.08) |
3 |
1 |
0 |
1 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
715 |
145 |
0 |
395 |
175 |
W porównaniu z medianą gminy (Chorzele: 236 460 zł) ceny Chorzel są na tym samym poziomie. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -47,5%. Od 2019 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +16,5%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Chorzel: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Chorzel?
Licz się ze średnią kwotą 389 667 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Chorzel, czyli około 4 974 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Chorzel?
Obecnie dostępnych ofert: 44: 2 mieszkania i 1 dom oraz 41 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Chorzel?
Znajdziesz tu oferty od 190 000 zł do 789 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Chorzel?
Zazwyczaj oferują około 78 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 147 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 44 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 4 974 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 318 zł/m², a dla domów rośnie do 5 367 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Chorzel?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasuje się 6-pokojowy dom.