Znajdź swoją nieruchomość na terenie Chorzel: 37 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 190 000 zł do 789 000 zł, średnio 384 500 zł.
Ceny nieruchomości Chorzel według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 11 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Chorzel, przy medianie ceny 236 460 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 322,2%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 4 883 zł.
Mediana ceny sprzedaży
236 460 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 883 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
11
2025
Ceny w ciągu roku
-8,5%
mediana
Od 2010 roku
+322,2%
mediana
Wobec mediany powiatu
-25,2%
Przasnyski: 316 159 zł
Wobec mediany krajowej
-47,5%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Chorzel obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 236 460 zł, czyli 4 883 zł/m², w obserwowanym przedziale od 102 500 zł do 378 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 58 000 zł do 290 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,9% transakcji zawarto między 140 000 zł a 220 000 zł, a 10,3% przekroczyło 290 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 34,8% sprzedanych lokali ma od 44 do 59 m², a 11,6% przekracza 64 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 25,2% niższa od mediany powiatu (Przasnyski: 316 159 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 47,5% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Chorzel rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
495 000 zł |
+109,3% |
8 113 zł/m² |
| 2025 |
11 |
236 460 zł |
-8,5% |
4 883 zł/m² |
| 2024 |
31 |
258 463 zł |
+58,6% |
5 929 zł/m² |
| 2023 |
3 |
163 000 zł |
+23% |
3 696 zł/m² |
| 2022 |
2 |
132 500 zł |
-25,6% |
1 515 zł/m² |
| 2021 |
39 |
178 000 zł |
+21,9% |
3 897 zł/m² |
| 2020 |
11 |
146 000 zł |
-28,1% |
2 980 zł/m² |
| 2019 |
30 |
202 998 zł |
+19,4% |
3 471 zł/m² |
| 2018 |
1 |
170 000 zł |
+142,9% |
3 617 zł/m² |
| 2017 |
3 |
70 000 zł |
+133,3% |
1 902 zł/m² |
| 2016 |
3 |
30 000 zł |
-70% |
800 zł/m² |
| 2015 |
3 |
100 000 zł |
-16% |
1 884 zł/m² |
| 2014 |
4 |
119 000 zł |
-7,8% |
1 704 zł/m² |
| 2013 |
4 |
129 000 zł |
+78,4% |
2 323 zł/m² |
| 2012 |
3 |
72 324 zł |
+31,5% |
1 640 zł/m² |
| 2011 |
1 |
55 000 zł |
-1,8% |
1 375 zł/m² |
| 2010 |
5 |
56 000 zł |
— |
1 333 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Chorzele: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
11 |
| Mediana ceny |
236 460 zł |
| Cena za m² |
4 883 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
43,6 m² |
| Typowy przedział |
102 500 – 378 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Chorzel
Rozkład obliczony na podstawie 155 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 58 000 zł |
10,3% |
| 58 000 – 140 000 zł |
18,1% |
| 140 000 – 220 000 zł |
43,9% |
| 220 000 – 290 000 zł |
17,4% |
| Powyżej 290 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Chorzel
Rozkład ceny za m² na podstawie 155 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 400 zł/m² |
11,6% |
| 1 400 – 2 800 zł/m² |
16,8% |
| 2 800 – 4 000 zł/m² |
45,2% |
| 4 000 – 6 100 zł/m² |
16,8% |
| Powyżej 6 100 zł/m² |
9,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Chorzel
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 m² |
13,5% |
| 40 – 44 m² |
24,5% |
| 44 – 59 m² |
34,8% |
| 59 – 64 m² |
15,5% |
| Powyżej 64 m² |
11,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Chorzele: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
46,7% |
166 062 zł |
3 929 zł/m² |
| 3 izby |
42,8% |
204 995 zł |
3 680 zł/m² |
| 4 izby |
8,6% |
126 000 zł |
2 185 zł/m² |
| 5 izb |
2% |
190 000 zł |
2 211 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Chorzel
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 1 |
532 |
190 000 zł |
29 zł/m² |
| Mącice |
178 |
— |
11 zł/m² |
| Bagienice Wielkie |
99 |
— |
38 zł/m² |
| Zaręby |
71 |
93 000 zł |
2,7 zł/m² |
| Poścień |
65 |
— |
2,0 zł/m² |
| Opaleniec |
62 |
— |
2,0 zł/m² |
| Łaz |
61 |
— |
1,9 zł/m² |
| Krzynowłoga Wielka |
59 |
— |
3,6 zł/m² |
| Rycice |
48 |
— |
2,7 zł/m² |
| Zdziwój Stary |
41 |
— |
2,4 zł/m² |
Ceny działek na terenie Chorzel: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
138 |
25 zł/m² |
30 000 zł |
1 170 m² |
| Grunty rolne |
1 218 |
3,4 zł/m² |
40 000 zł |
10 930 m² |
| Grunty leśne |
96 |
2,7 zł/m² |
35 000 zł |
13 750 m² |
| Wszystkie działki |
1 458 |
3,8 zł/m² |
40 000 zł |
9 516 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Chorzel
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Chorzele |
364 |
26 zł/m² |
45 000 zł |
| Chorzele (obszar wiejski) |
1 094 |
2,9 zł/m² |
35 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Chorzel
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
168 |
11 |
0 |
121 |
36 |
| 2026 (do 17.08) |
18 |
1 |
0 |
13 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
2 141 |
161 |
0 |
1 555 |
425 |
Trajektorię cen Chorzel widać w dłuższej perspektywie: 56 000 zł mediany w 2010 roku, 236 460 zł w 2025 roku, czyli +322,2%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 64,5% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Chorzel
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Chorzel?
Na zakup nieruchomości na terenie Chorzel trzeba przeznaczyć średnio 384 500 zł, czyli około 4 945 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Chorzel?
Obecnie dostępnych ofert: 37: 2 mieszkania i 2 domy oraz 33 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Chorzel?
Ceny wahają się od około 190 000 zł do 789 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Chorzel?
Średnia powierzchnia to około 78 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 112 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 44 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Chorzel?
Średnio wychodzi około 4 945 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 318 zł/m², a dla domów rośnie do 5 193 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Chorzel?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.