Domy i mieszkania na sprzedaż Bukowina Tatrzańska

Porównaj 168 nieruchomości na sprzedaż na terenie Bukowiny Tatrzańskiej — średnia cena to 1 150 275 zł, a ceny sięgają od 260 000 zł do 7 950 000 zł.

Średnia cena 1 150 275 zł cena sprzedaży
Przedział cen 260 000–7 950 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 150 m² na nieruchomość
Cena za m² 7 675 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

168 łącznie
75% mieszkania
  • Mieszkania 75,0%
    126 nieruchomości
  • Domy 25,0%
    42 nieruchomości

Ile pokoi

168 łącznie
41% 2 pokoje
  • 1 pokój 28,0%
    47 nieruchomości
  • 2 pokoje 41,1%
    69 nieruchomości
  • 3 pokoje 16,1%
    27 nieruchomości
  • 4 pokoje 3,0%
    5 nieruchomości
  • 5+ pokoi 11,9%
    20 nieruchomości

Przedziały cenowe

168 łącznie
  • 260 000–580 000 zł 20,2%
    34 nieruchomości
  • 580 000–795 000 zł 20,8%
    35 nieruchomości
  • 795 000–955 000 zł 19,6%
    33 nieruchomości
  • 960 000–1 405 000 zł 20,2%
    34 nieruchomości
  • 1 455 000–7 955 000 zł 19,0%
    32 nieruchomości

Przedziały powierzchni

168 łącznie
  • 10–40 m² 44,0%
    74 nieruchomości
  • 40–50 m² 20,2%
    34 nieruchomości
  • 50–140 m² 16,7%
    28 nieruchomości
  • 140–3 690 m² 19,0%
    32 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 37 m² 488 m²
Cena za metr kwadratowy 20 969 zł/m² 4 635 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na terenie Bukowiny Tatrzańskiej sięga 168 nieruchomości, w podziale na 126 mieszkań i 42 domy; mieszkania dominują z udziałem 75%. Pod względem metrażu i ceny mieszkania oscylują wokół 37 m² i 20 969 zł/m², a domy wokół 488 m² i 4 635 zł/m².

Mieszkania 2-pokojowe występują najczęściej; następne w kolejności są opcje 1- i 3-pokojowe.

Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Bukowiny Tatrzańskiej? Odpowiedź dają sprzedaże w 2021 roku: 441 720 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 396 495 zł a 925 600 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.

Mediana ceny sprzedaży 441 720 zł 2021
Mediana ceny za m² 10 069 zł/m² 2021
Zarejestrowane sprzedaże 9 2021
Wobec mediany powiatu -25,1% Tatrzański: 590 000 zł
Wobec mediany krajowej +38% Polska: 320 000 zł

Statystyki dla Bukowiny Tatrzańskiej obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 441 720 zł, czyli 10 069 zł/m², w obserwowanym przedziale od 396 495 zł do 925 600 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 290 000 zł do 1 100 000 zł (około 72% rynku).

Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 44,4 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 25,1% niższa od mediany powiatu (Tatrzański: 590 000 zł), a medianę krajową (320 000 zł) przewyższa o 38%.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Bukowiny Tatrzańskiej rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2023 3 1 176 585 zł +74,8% 25 162 zł/m²
2022 2 673 275 zł +52,4% 7 671 zł/m²
2021 9 441 720 zł -29,4% 10 069 zł/m²
2020 2 625 411 zł +22,9% 15 585 zł/m²
2019 3 508 800 zł +148,2% 15 000 zł/m²
2018 1 205 000 zł — 4 289 zł/m²
2016 1 250 000 zł — 6 281 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Bukowina Tatrzańska: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2021)
Sprzedaże 9
Mediana ceny 441 720 zł
Cena za m² 10 069 zł/m²
Mediana powierzchni 44,4 m²
Typowy przedział 396 495 –
925 600 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Bukowiny Tatrzańskiej

Rozkład obliczony na podstawie 21 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 290 000 zł 14,3%
290 000 – 410 000 zł 14,3%
410 000 – 650 000 zł 42,9%
650 000 – 1 100 000 zł 14,3%
Powyżej 1 100 000 zł 14,3%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Bukowiny Tatrzańskiej

Rozkład ceny za m² na podstawie 21 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 6 300 zł/m² 9,5%
6 300 – 8 900 zł/m² 19%
8 900 – 12 000 zł/m² 42,9%
12 000 – 20 000 zł/m² 14,3%
Powyżej 20 000 zł/m² 14,3%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Bukowiny Tatrzańskiej

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 36 m² 14,3%
36 – 39 m² 19%
39 – 48 m² 42,9%
48 – 58 m² 14,3%
Powyżej 58 m² 9,5%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Bukowina Tatrzańska: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 15,4% 434 500 zł 9 075 zł/m²
2 izby 69,2% 406 237 zł 11 813 zł/m²
3 izby 7,7% 553 823 zł 10 754 zł/m²
6 izb i więcej 7,7% 1 100 000 zł 8 670 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Bukowiny Tatrzańskiej

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Białka Tatrzańska 1 786 553 823 zł 75 zł/m²
Bukowina Tatrzańska 796 — 75 zł/m²
Rzepiska 401 — 61 zł/m²
Czarna Góra 395 — 99 zł/m²
Jurgów 373 — 56 zł/m²
Groń 287 — 31 zł/m²
Leśnica 236 — 22 zł/m²
Brzegi 168 — 43 zł/m²

Ceny działek na terenie Bukowiny Tatrzańskiej: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 110 77 zł/m² 46 950 zł 668 m²
Grunty rolne 3 179 64 zł/m² 70 000 zł 1 238 m²
Grunty leśne 157 22 zł/m² 28 000 zł 1 291 m²
Wszystkie działki 3 936 60 zł/m² 70 000 zł 1 272 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Bukowiny Tatrzańskiej

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 493 0 0 334 159
2026 (do 17.08) 241 0 0 156 85
Razem 2010–2026 5 218 22 0 4 216 980

Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Bukowiny Tatrzańskiej: 44,4 m², 2 izby, za 441 720 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Bukowiny Tatrzańskiej?

Na zakup nieruchomości na terenie Bukowiny Tatrzańskiej trzeba przeznaczyć średnio 1 150 275 zł, czyli około 7 675 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

W tej chwili do wyboru są 168 nieruchomości: 126 mieszkań i 42 domy.

Jaki jest przedział cen na terenie Bukowiny Tatrzańskiej?

Oferty zaczynają się od 260 000 zł i sięgają 7 950 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Bukowiny Tatrzańskiej?

Zazwyczaj oferują około 150 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 488 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 37 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Bukowiny Tatrzańskiej:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój29 m²597 553 zł
2 pokoje43 m²796 917 zł
3 pokoje78 m²1 201 956 zł
4 pokoje1 549 m²1 451 080 zł
5 pokoi218 m²1 512 250 zł
6 pokoi341 m²2 620 000 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Bukowiny Tatrzańskiej?

Średnia cena to 7 675 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 20 969 zł/m², a dla domów spada do 4 635 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Bukowiny Tatrzańskiej?

Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 1-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.