Zobacz 142 domy na sprzedaż na terenie Łapszy Niżnych: ceny od 459 000 zł do 1 499 000 zł, średnio 860 875 zł.
Ceny nieruchomości Łapszy Niżnych według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Łapszy Niżnych zamknął 2022 rok medianą ceny sprzedaży 450 360 zł (średnia bez wartości skrajnych: 446 904 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 83,3% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
450 360 zł
2022
Mediana ceny za m²
12 060 zł/m²
2022
Zarejestrowane sprzedaże
11
2022
Ceny w ciągu roku
-5,2%
mediana
Od 2021 roku
-5,2%
mediana
Wobec mediany powiatu
+25,1%
Nowotarski: 360 000 zł
Wobec mediany krajowej
+30,9%
Polska: 344 168 zł
Statystyki dla Łapszy Niżnych obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 450 360 zł, czyli 12 060 zł/m², w obserwowanym przedziale od 410 400 zł do 583 120 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 320 000 zł do 600 000 zł (około 76% rynku).
Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 35,8 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Nowotarski: 360 000 zł) o 25,1%, a medianę krajową (344 168 zł) przewyższa o 30,9%.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Łapszy Niżnych rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
725 000 zł |
— |
20 240 zł/m² |
| 2023 |
2 |
592 500 zł |
+31,6% |
16 541 zł/m² |
| 2022 |
11 |
450 360 zł |
-5,2% |
12 060 zł/m² |
| 2021 |
6 |
475 200 zł |
+22,2% |
13 266 zł/m² |
| 2020 |
3 |
388 800 zł |
+29,4% |
10 854 zł/m² |
| 2019 |
2 |
300 556 zł |
— |
4 190 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Łapsze Niżne: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2022) |
| Sprzedaże |
11 |
| Mediana ceny |
450 360 zł |
| Cena za m² |
12 060 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
35,8 m² |
| Typowy przedział |
410 400 – 583 120 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Łapszy Niżnych
Rozkład obliczony na podstawie 25 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 320 000 zł |
12% |
| 320 000 – 410 000 zł |
16% |
| 410 000 – 490 000 zł |
52% |
| 490 000 – 600 000 zł |
8% |
| Powyżej 600 000 zł |
12% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Łapszy Niżnych
Rozkład ceny za m² na podstawie 25 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 900 zł/m² |
12% |
| 5 900 – 11 000 zł/m² |
16% |
| 11 000 – 13 000 zł/m² |
40% |
| 13 000 – 14 000 zł/m² |
20% |
| Powyżej 14 000 zł/m² |
12% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Łapsze Niżne: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,5% |
93 000 zł |
5 727 zł/m² |
| 3 izby |
81,8% |
459 000 zł |
13 294 zł/m² |
| 4 izby |
4,5% |
300 000 zł |
4 386 zł/m² |
| 5 izb |
9,1% |
475 556 zł |
5 037 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Łapszy Niżnych
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Frydman |
641 |
— |
19 zł/m² |
| Niedzica |
296 |
301 111 zł |
29 zł/m² |
| Łapsze Niżne |
247 |
— |
28 zł/m² |
| Łapsze Wyżne |
172 |
— |
19 zł/m² |
| Trybsz |
140 |
— |
17 zł/m² |
| Kacwin |
132 |
— |
5,6 zł/m² |
| Falsztyn |
119 |
453 600 zł |
60 zł/m² |
| Łapszanka |
64 |
— |
20 zł/m² |
Ceny działek na terenie Łapszy Niżnych: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
596 |
41 zł/m² |
35 028 zł |
891 m² |
| Grunty rolne |
1 086 |
15 zł/m² |
25 000 zł |
1 570 m² |
| Grunty leśne |
78 |
4,3 zł/m² |
15 784 zł |
3 560 m² |
| Wszystkie działki |
1 786 |
20 zł/m² |
27 000 zł |
1 329 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Łapszy Niżnych
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
207 |
0 |
0 |
187 |
20 |
| 2026 (do 17.08) |
119 |
1 |
0 |
92 |
26 |
| Razem 2010–2026 |
2 089 |
25 |
0 |
1 853 |
211 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 450 360 zł (12 060 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (81,8% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Łapszy Niżnych
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Łapszy Niżnych?
Nieruchomości na terenie Łapszy Niżnych kosztują średnio około 860 875 zł, czyli około 5 689 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 142 nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 459 000 zł do 1 499 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 151 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Łapszy Niżnych?
Wynosi ona około 5 689 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Łapszy Niżnych?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.