Domy i mieszkania na sprzedaż Kawaleryjskie

Zobacz 32 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Kawaleryjskie: ceny od 349 000 zł do 2 790 000 zł, średnio 810 309 zł.

Średnia cena 810 309 zł cena sprzedaży
Przedział cen 349 000–2 790 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 113 m² na nieruchomość
Cena za m² 7 165 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

32 łącznie
78% mieszkania
  • Mieszkania 78,1%
    25 nieruchomości
  • Domy 21,9%
    7 nieruchomości

Ile pokoi

32 łącznie
50% 3 pokoje
  • 1 pokój 6,3%
    2 nieruchomości
  • 2 pokoje 15,6%
    5 nieruchomości
  • 3 pokoje 50,0%
    16 nieruchomości
  • 4 pokoje 9,4%
    3 nieruchomości
  • 5+ pokoi 18,8%
    6 nieruchomości

Przedziały cenowe

32 łącznie
  • 345 000–490 000 zł 21,9%
    7 nieruchomości
  • 520 000–595 000 zł 18,8%
    6 nieruchomości
  • 595 000–755 000 zł 28,1%
    9 nieruchomości
  • 810 000–1 030 000 zł 12,5%
    4 nieruchomości
  • 1 090 000–2 795 000 zł 18,8%
    6 nieruchomości

Przedziały powierzchni

32 łącznie
  • 30–60 m² 43,8%
    14 nieruchomości
  • 60–70 m² 21,9%
    7 nieruchomości
  • 70–160 m² 15,6%
    5 nieruchomości
  • 190–760 m² 18,8%
    6 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 59 m² 307 m²
Cena za metr kwadratowy 10 551 zł/m² 4 851 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż na osiedlu Kawaleryjskie to 32 nieruchomości: 25 mieszkań i 7 domów. Mieszkania stanowią 78% oferty. Pod względem powierzchni mieszkania mają średnio 59 m² (10 551 zł/m²), a domy około 307 m² (4 851 zł/m²).

Najczęściej spotykany typ to mieszkania 3-pokojowe, a zaraz po nich opcje 2- i 4-pokojowe.

W latach 2010–2025 33 mieszkania zmieniły właściciela na osiedlu Kawaleryjskie, przy medianie ceny 480 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Mediana ceny za metr kwadratowy: 9 813 zł.

Mediana ceny sprzedaży 480 000 zł 2010–2025
Mediana ceny za m² 9 813 zł/m² 2010–2025
Zarejestrowane sprzedaże 33 2010–2025

Statystyki dla osiedla Kawaleryjskie obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 480 000 zł, czyli 9 813 zł/m², w obserwowanym przedziale od 386 000 zł do 730 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 420 000 zł do 700 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 42,4% transakcji zawarto między 440 000 zł a 560 000 zł, a 12,1% przekroczyło 700 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,5% sprzedanych lokali ma od 43 do 56 m², a 9,1% przekracza 66 m².

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 32 sprzedaże mieszkań, z medianą 484 978 zł i 9 782 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 480 000 zł (9 813 zł/m²) przy 33 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Kawaleryjskie rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 32 484 978 zł +7,8% 9 782 zł/m²
2025 1 450 000 zł — 11 250 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Kawaleryjskie: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2010–2025)
Sprzedaże 33
Mediana ceny 480 000 zł
Cena za m² 9 813 zł/m²
Mediana powierzchni 51,2 m²
Typowy przedział 386 000 –
730 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Kawaleryjskie

Rozkład obliczony na podstawie 33 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 420 000 zł 9,1%
420 000 – 440 000 zł 18,2%
440 000 – 560 000 zł 42,4%
560 000 – 700 000 zł 18,2%
Powyżej 700 000 zł 12,1%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Kawaleryjskie

Rozkład ceny za m² na podstawie 33 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 8 400 zł/m² 12,1%
8 400 – 9 300 zł/m² 15,2%
9 300 – 11 000 zł/m² 45,5%
11 000 – 13 000 zł/m² 18,2%
Powyżej 13 000 zł/m² 9,1%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Kawaleryjskie

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 40 m² 15,2%
40 – 43 m² 15,2%
43 – 56 m² 45,5%
56 – 66 m² 15,2%
Powyżej 66 m² 9,1%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Kawaleryjskie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 18,8% 489 500 zł 12 487 zł/m²
3 izby 59,4% 450 000 zł 9 963 zł/m²
4 izby 15,6% 560 000 zł 9 263 zł/m²
5 izb 6,2% 730 000 zł 9 568 zł/m²

Ceny działek na osiedlu Kawaleryjskie: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 25 516 zł/m² 410 000 zł 739 m²
Grunty rolne 20 481 zł/m² 222 471 zł 386 m²
Wszystkie działki 63 499 zł/m² 368 717 zł 618 m²

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Kawaleryjskie

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 281 1 0 5 275
2026 (do 17.08) 55 36 0 0 19
Razem 2010–2026 3 036 37 0 70 2 929

W latach 2010–2025 zarejestrowano 33 sprzedaże mieszkań na osiedlu Kawaleryjskie. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Kawaleryjskie?

Na zakup nieruchomości na osiedlu Kawaleryjskie trzeba przeznaczyć średnio 810 309 zł, czyli około 7 165 zł/m².

Jak duża jest oferta na osiedlu Kawaleryjskie?

Obecnie dostępnych ofert: 32: 25 mieszkań i 7 domów.

Jaki jest przedział cen na osiedlu Kawaleryjskie?

Znajdziesz tu oferty od 349 000 zł do 2 790 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Kawaleryjskie?

Zazwyczaj oferują około 113 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 307 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 59 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Kawaleryjskie:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje41 m²404 620 zł
3 pokoje71 m²710 519 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Kawaleryjskie?

Średnio wychodzi około 7 165 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 551 zł/m², a dla domów spada do 4 851 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Kawaleryjskie?

Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.