Domy i mieszkania na sprzedaż Młodych

Zobacz 31 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Młodych: ceny od 275 000 zł do 1 039 000 zł, średnio 517 368 zł.

Średnia cena 517 368 zł cena sprzedaży
Przedział cen 275 000–1 039 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 48 m² na nieruchomość
Cena za m² 10 728 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

31 łącznie
100% mieszkania
  • Mieszkania 100,0%
    31 nieruchomości

Ile pokoi

31 łącznie
48% 2 pokoje
  • 1 pokój 3,2%
    1 nieruchomość
  • 2 pokoje 48,4%
    15 nieruchomości
  • 3 pokoje 45,2%
    14 nieruchomości
  • 4 pokoje 3,2%
    1 nieruchomość

Przedziały cenowe

31 łącznie
  • 275 000–400 000 zł 22,6%
    7 nieruchomości
  • 405 000–410 000 zł 19,4%
    6 nieruchomości
  • 440 000–520 000 zł 22,6%
    7 nieruchomości
  • 565 000–650 000 zł 16,1%
    5 nieruchomości
  • 690 000–1 040 000 zł 19,4%
    6 nieruchomości

Przedziały powierzchni

31 łącznie
  • 20–40 m² 25,8%
    8 nieruchomości
  • 40–50 m² 35,5%
    11 nieruchomości
  • 50–60 m² 22,6%
    7 nieruchomości
  • 60–90 m² 16,1%
    5 nieruchomości
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

W tej chwili oferta na sprzedaż na osiedlu Młodych liczy 31 nieruchomości. Średnia powierzchnia mieszkań wynosi około 48 m², przy cenie 10 728 zł/m².

Mieszkania 2-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 3- i 1-pokojowe.

Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na osiedlu Młodych sprzedawano w latach 2010–2025 za medianę 326 000 zł.

Mediana ceny sprzedaży 326 000 zł 2010–2025
Mediana ceny za m² 9 106 zł/m² 2010–2025
Zarejestrowane sprzedaże 12 2010–2025

Statystyki dla osiedla Młodych obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 326 000 zł, czyli 9 106 zł/m², w obserwowanym przedziale od 195 600 zł do 605 700 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 280 000 zł do 540 000 zł (około 75% rynku).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 12 sprzedaży mieszkań, z medianą 326 000 zł i 9 106 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 326 000 zł (9 106 zł/m²) przy 12 transakcjach.

Młodych: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2010–2025)
Sprzedaże 12
Mediana ceny 326 000 zł
Cena za m² 9 106 zł/m²
Mediana powierzchni 41,2 m²
Typowy przedział 195 600 –
605 700 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Młodych

Rozkład obliczony na podstawie 12 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 280 000 zł 8,3%
280 000 – 290 000 zł 16,7%
290 000 – 390 000 zł 41,7%
390 000 – 540 000 zł 16,7%
Powyżej 540 000 zł 16,7%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Młodych

Rozkład ceny za m² na podstawie 12 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 6 100 zł/m² 16,7%
6 100 – 8 400 zł/m² 16,7%
8 400 – 12 000 zł/m² 33,3%
12 000 – 14 000 zł/m² 25%
Powyżej 14 000 zł/m² 8,3%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Młodych

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 27 m² 16,7%
27 – 34 m² 8,3%
34 – 44 m² 33,3%
44 – 52 m² 25%
Powyżej 52 m² 16,7%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Młodych: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 8,3% 285 000 zł 16 379 zł/m²
2 izby 25% 376 800 zł 12 820 zł/m²
3 izby 50% 295 000 zł 6 899 zł/m²
4 izby 16,7% 535 000 zł 9 627 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Młodych

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Marczuk 262 322 000 zł 395 zł/m²
Starosielce Płn. 16 — 688 zł/m²
Antoniuk 3 — —
Starosielce Płd. 3 — —

Ceny działek na osiedlu Młodych: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 9 1 000 zł/m² 660 000 zł 623 m²
Grunty rolne 7 150 zł/m² 141 600 zł 944 m²
Wszystkie działki 44 377 zł/m² 154 096 zł 661 m²

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Młodych

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 93 0 0 2 91
2026 (do 17.08) 26 15 0 2 9
Razem 2010–2026 1 380 15 0 51 1 314

W latach 2010–2025 zarejestrowano 12 sprzedaży mieszkań na osiedlu Młodych. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Młodych?

Licz się ze średnią kwotą 517 368 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Młodych, czyli około 10 728 zł/m².

Jak duża jest oferta na osiedlu Młodych?

Obecnie dostępnych ofert: 31.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Młodych?

Ceny wahają się od około 275 000 zł do 1 039 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Młodych?

Zazwyczaj oferują około 48 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Młodych:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje41 m²428 517 zł
3 pokoje55 m²592 618 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Młodych?

Średnio wychodzi około 10 728 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Młodych?

Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.