Domy i mieszkania na sprzedaż Zielone Wzgórza

Odkryj 49 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Zielone Wzgórza. Ceny wahają się od 339 000 zł do 699 000 zł, a średnia cena to 489 122 zł.

Średnia cena 489 122 zł cena sprzedaży
Przedział cen 339 000–699 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 61 m² na nieruchomość
Cena za m² 7 997 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

49 łącznie
100% mieszkania
  • Mieszkania 100,0%
    49 nieruchomości

Ile pokoi

49 łącznie
53% 3 pokoje
  • 2 pokoje 28,6%
    14 nieruchomości
  • 3 pokoje 53,1%
    26 nieruchomości
  • 4 pokoje 18,4%
    9 nieruchomości

Przedziały cenowe

49 łącznie
  • 335 000–400 000 zł 22,4%
    11 nieruchomości
  • 405 000–455 000 zł 18,4%
    9 nieruchomości
  • 455 000–480 000 zł 22,4%
    11 nieruchomości
  • 510 000–600 000 zł 18,4%
    9 nieruchomości
  • 600 000–700 000 zł 18,4%
    9 nieruchomości

Przedziały powierzchni

49 łącznie
  • 30–60 m² 46,9%
    23 nieruchomości
  • 60–70 m² 32,7%
    16 nieruchomości
  • 70–80 m² 12,2%
    6 nieruchomości
  • 80–90 m² 8,2%
    4 nieruchomości
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

W tej chwili oferta na sprzedaż na osiedlu Zielone Wzgórza liczy 49 nieruchomości. Średnia powierzchnia mieszkań wynosi około 61 m², przy cenie 7 997 zł/m².

Mieszkania 3-pokojowe występują najczęściej; następne w kolejności są opcje 2- i 4-pokojowe.

W latach 2010–2025 10 mieszkań zmieniło właściciela na osiedlu Zielone Wzgórza, przy medianie ceny 414 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Mediana ceny za metr kwadratowy: 7 336 zł.

Mediana ceny sprzedaży 414 000 zł 2010–2025
Mediana ceny za m² 7 336 zł/m² 2010–2025
Zarejestrowane sprzedaże 10 2010–2025

Statystyki dla osiedla Zielone Wzgórza obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 414 000 zł, czyli 7 336 zł/m², w obserwowanym przedziale od 318 000 zł do 593 150 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 340 000 zł do 580 000 zł (około 80% rynku).

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami pięcioizbowymi.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 10 sprzedaży mieszkań, z medianą 414 000 zł i 7 336 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 414 000 zł (7 336 zł/m²) przy 10 transakcjach.

Zielone Wzgórza: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2010–2025)
Sprzedaże 10
Mediana ceny 414 000 zł
Cena za m² 7 336 zł/m²
Mediana powierzchni 62,1 m²
Typowy przedział 318 000 –
593 150 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Zielone Wzgórza

Rozkład obliczony na podstawie 10 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 340 000 zł 10%
340 000 – 390 000 zł 20%
390 000 – 500 000 zł 40%
500 000 – 580 000 zł 20%
Powyżej 580 000 zł 10%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Zielone Wzgórza

Rozkład ceny za m² na podstawie 10 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 5 800 zł/m² 20%
5 800 – 6 500 zł/m² 10%
6 500 – 7 500 zł/m² 40%
7 500 – 7 800 zł/m² 20%
Powyżej 7 800 zł/m² 10%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Zielone Wzgórza

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 51 m² 10%
51 – 56 m² 20%
56 – 67 m² 40%
67 – 78 m² 20%
Powyżej 78 m² 10%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Zielone Wzgórza: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
3 izby 30% 382 000 zł 7 440 zł/m²
4 izby 40% 414 000 zł 6 546 zł/m²
5 izb 30% 575 000 zł 7 554 zł/m²

Ceny działek na osiedlu Zielone Wzgórza: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 16 200 zł/m² 207 900 zł 751 m²
Grunty rolne 9 200 zł/m² 37 000 zł 217 m²
Wszystkie działki 30 200 zł/m² 95 442 zł 485 m²

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Zielone Wzgórza

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 26 0 0 1 25
2026 (do 17.08) 14 10 0 1 3
Razem 2010–2026 462 10 0 31 421

Liczby dla osiedla Zielone Wzgórza opierają się na wszystkich sprzedażach notarialnych z lat 2010–2025. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Zielone Wzgórza?

Na zakup nieruchomości na osiedlu Zielone Wzgórza trzeba przeznaczyć średnio 489 122 zł, czyli około 7 997 zł/m².

Jak duża jest oferta na osiedlu Zielone Wzgórza?

Aktualna oferta to około 49 nieruchomości.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Znajdziesz tu oferty od 339 000 zł do 699 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Zielone Wzgórza?

Średnio mają około 61 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Zielone Wzgórza:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje48 m²397 429 zł
3 pokoje63 m²485 423 zł
4 pokoje77 m²642 444 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnia cena to 7 997 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Zielone Wzgórza?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.