Domy i mieszkania na sprzedaż Bema

Mamy 33 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Bema, w cenach od 319 999 zł do 870 000 zł, przy średniej cenie 563 701 zł.

Średnia cena 563 701 zł cena sprzedaży
Przedział cen 319 999–870 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 54 m² na nieruchomość
Cena za m² 10 486 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

33 łącznie
100% mieszkania
  • Mieszkania 100,0%
    33 nieruchomości

Ile pokoi

33 łącznie
36% 2 pokoje
  • 2 pokoje 36,4%
    12 nieruchomości
  • 3 pokoje 24,2%
    8 nieruchomości
  • 4 pokoje 36,4%
    12 nieruchomości
  • 5+ pokoi 3,0%
    1 nieruchomość

Przedziały cenowe

33 łącznie
  • 315 000–485 000 zł 24,2%
    8 nieruchomości
  • 485 000–520 000 zł 24,2%
    8 nieruchomości
  • 530 000–570 000 zł 18,2%
    6 nieruchomości
  • 570 000–755 000 zł 15,2%
    5 nieruchomości
  • 775 000–875 000 zł 18,2%
    6 nieruchomości

Przedziały powierzchni

33 łącznie
  • 30–40 m² 24,2%
    8 nieruchomości
  • 40–50 m² 21,2%
    7 nieruchomości
  • 50–60 m² 15,2%
    5 nieruchomości
  • 60–70 m² 24,2%
    8 nieruchomości
  • 70–90 m² 15,2%
    5 nieruchomości
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży osiedla Bema obejmuje 33 nieruchomości. Mieszkania mają średnią powierzchnię 54 m² i cenę 10 486 zł/m².

Mieszkania 2-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 4- i 3-pokojowe.

Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na osiedlu Bema sprzedawano w latach 2010–2025 za medianę 387 000 zł.

Mediana ceny sprzedaży 387 000 zł 2010–2025
Mediana ceny za m² 9 012 zł/m² 2010–2025
Zarejestrowane sprzedaże 24 2010–2025

Statystyki dla osiedla Bema obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 387 000 zł, czyli 9 012 zł/m², w obserwowanym przedziale od 281 500 zł do 517 750 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 300 000 zł do 490 000 zł (około 75% rynku).

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 24 sprzedaże mieszkań, z medianą 387 000 zł i 9 012 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 387 000 zł (9 012 zł/m²) przy 24 transakcjach.

Bema: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2010–2025)
Sprzedaże 24
Mediana ceny 387 000 zł
Cena za m² 9 012 zł/m²
Mediana powierzchni 39,2 m²
Typowy przedział 281 500 –
517 750 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Bema

Rozkład obliczony na podstawie 24 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 300 000 zł 12,5%
300 000 – 340 000 zł 16,7%
340 000 – 420 000 zł 41,7%
420 000 – 490 000 zł 16,7%
Powyżej 490 000 zł 12,5%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Bema

Rozkład ceny za m² na podstawie 24 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 7 000 zł/m² 12,5%
7 000 – 8 300 zł/m² 20,8%
8 300 – 9 600 zł/m² 37,5%
9 600 – 11 000 zł/m² 25%
Powyżej 11 000 zł/m² 4,2%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Bema

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 33 m² 8,3%
33 – 37 m² 20,8%
37 – 48 m² 29,2%
48 – 58 m² 29,2%
Powyżej 58 m² 12,5%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Bema: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 4,5% 425 000 zł 11 530 zł/m²
3 izby 50% 335 000 zł 9 311 zł/m²
4 izby 22,7% 422 000 zł 8 794 zł/m²
5 izb 22,7% 395 000 zł 6 606 zł/m²

Ceny działek na osiedlu Bema: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 5 205 zł/m² 2 513 300 zł 24 520 m²
Wszystkie działki 11 417 zł/m² 340 000 zł 797 m²

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Bema

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 100 0 0 1 99
2026 (do 17.08) 42 25 0 0 17
Razem 2010–2026 1 634 25 0 16 1 593

W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla osiedla Bema mediana wynosi 387 000 zł w latach 2010–2025. Mediana ceny metra kwadratowego to 9 012 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Bema?

Licz się ze średnią kwotą 563 701 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Bema, czyli około 10 486 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Aktualna oferta to około 33 nieruchomości.

Jaki jest przedział cen na osiedlu Bema?

Znajdziesz tu oferty od 319 999 zł do 870 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Bema?

Średnio mają około 54 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Bema:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje39 m²464 833 zł
3 pokoje57 m²591 391 zł
4 pokoje65 m²628 583 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Bema?

Wynosi ona około 10 486 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Bema?

Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.