Domy i mieszkania na sprzedaż Sienkiewicza

Odkryj 165 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Sienkiewicza. Ceny wahają się od 279 000 zł do 1 699 000 zł, a średnia cena to 590 441 zł.

Średnia cena 590 441 zł cena sprzedaży
Przedział cen 279 000–1 699 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 48 m² na nieruchomość
Cena za m² 12 250 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

165 łącznie
52% mieszkania
  • Mieszkania 51,5%
    85 nieruchomości
  • Inne typy nieruchomości 48,5%
    80 nieruchomości

Ile pokoi

85 łącznie
49% 2 pokoje
  • 2 pokoje 49,4%
    42 nieruchomości
  • 3 pokoje 42,4%
    36 nieruchomości
  • 4 pokoje 4,7%
    4 nieruchomości
  • 5+ pokoi 3,5%
    3 nieruchomości

Przedziały cenowe

85 łącznie
  • 275 000–425 000 zł 20,0%
    17 nieruchomości
  • 425 000–550 000 zł 23,5%
    20 nieruchomości
  • 550 000–590 000 zł 17,6%
    15 nieruchomości
  • 595 000–700 000 zł 30,6%
    26 nieruchomości
  • 745 000–1 700 000 zł 8,2%
    7 nieruchomości

Przedziały powierzchni

85 łącznie
  • 30–40 m² 24,7%
    21 nieruchomości
  • 40–50 m² 47,1%
    40 nieruchomości
  • 50–60 m² 17,6%
    15 nieruchomości
  • 60–90 m² 10,6%
    9 nieruchomości
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży osiedla Sienkiewicza obejmuje 165 nieruchomości. Mieszkania mają średnią powierzchnię 48 m² i cenę 12 250 zł/m².

Pod względem typu największą część oferty stanowią mieszkania 2-pokojowe, a dalej opcje 3- i 4-pokojowe.

Ile naprawdę są warte nieruchomości na osiedlu Sienkiewicza? Odpowiedź dają sprzedaże w latach 2010–2025: 485 290 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 298 000 zł a 831 832 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.

Mediana ceny sprzedaży 485 290 zł 2010–2025
Mediana ceny za m² 11 383 zł/m² 2010–2025
Zarejestrowane sprzedaże 57 2010–2025

Statystyki dla osiedla Sienkiewicza obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 485 290 zł, czyli 11 383 zł/m², w obserwowanym przedziale od 298 000 zł do 831 832 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 330 000 zł do 740 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,9% transakcji zawarto między 400 000 zł a 560 000 zł, a 10,5% przekroczyło 740 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami jednoizbowymi. Pod względem powierzchni 36,8% sprzedanych lokali ma od 40 do 46 m², a 12,3% przekracza 65 m².

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 56 sprzedaży mieszkań, z medianą 485 220 zł i 11 372 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 485 290 zł (11 383 zł/m²) przy 57 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Sienkiewicza rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 56 485 220 zł -22,2% 11 372 zł/m²
2025 1 624 000 zł — 14 773 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Sienkiewicza: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2010–2025)
Sprzedaże 57
Mediana ceny 485 290 zł
Cena za m² 11 383 zł/m²
Mediana powierzchni 43,3 m²
Typowy przedział 298 000 –
831 832 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Sienkiewicza

Rozkład obliczony na podstawie 57 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 330 000 zł 10,5%
330 000 – 400 000 zł 17,5%
400 000 – 560 000 zł 43,9%
560 000 – 740 000 zł 17,5%
Powyżej 740 000 zł 10,5%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Sienkiewicza

Rozkład ceny za m² na podstawie 57 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 7 700 zł/m² 10,5%
7 700 – 9 600 zł/m² 17,5%
9 600 – 12 000 zł/m² 33,3%
12 000 – 14 000 zł/m² 26,3%
Powyżej 14 000 zł/m² 12,3%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Sienkiewicza

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 36 m² 14%
36 – 40 m² 19,3%
40 – 46 m² 36,8%
46 – 65 m² 17,5%
Powyżej 65 m² 12,3%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Sienkiewicza: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 14,5% 490 239 zł 14 267 zł/m²
2 izby 21,8% 498 552 zł 11 926 zł/m²
3 izby 45,5% 459 680 zł 10 074 zł/m²
4 izby 14,5% 410 000 zł 9 132 zł/m²
5 izb 3,6% 846 135 zł 11 330 zł/m²

Ceny działek na osiedlu Sienkiewicza: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Wszystkie działki 12 1 642 zł/m² 1 481 206 zł 894 m²

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Sienkiewicza

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 237 2 0 1 234
2026 (do 17.08) 115 82 0 0 33
Razem 2010–2026 3 646 84 0 22 3 540

Liczby dla osiedla Sienkiewicza opierają się na wszystkich sprzedażach notarialnych z lat 2010–2025. Rynek pierwotny odpowiada za 45,6% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Sienkiewicza?

Na zakup nieruchomości na osiedlu Sienkiewicza trzeba przeznaczyć średnio 590 441 zł, czyli około 12 250 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

W tej chwili do wyboru są 165 nieruchomości.

Jaki jest przedział cen na osiedlu Sienkiewicza?

Oferty zaczynają się od 279 000 zł i sięgają 1 699 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnio mają około 48 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Sienkiewicza:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje43 m²496 964 zł
3 pokoje50 m²656 000 zł
4 pokoje71 m²998 000 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Sienkiewicza?

Średnio wychodzi około 12 250 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Sienkiewicza?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.