Domy i mieszkania na sprzedaż Piasta I

Zobacz 63 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Piasta I: ceny od 299 000 zł do 869 000 zł, średnio 507 166 zł.

Średnia cena 507 166 zł cena sprzedaży
Przedział cen 299 000–869 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 53 m² na nieruchomość
Cena za m² 9 609 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

63 łącznie
97% mieszkania
  • Mieszkania 96,8%
    61 nieruchomości
  • Domy 3,2%
    2 nieruchomości

Ile pokoi

63 łącznie
46% 3 pokoje
  • 2 pokoje 30,2%
    19 nieruchomości
  • 3 pokoje 46,0%
    29 nieruchomości
  • 4 pokoje 23,8%
    15 nieruchomości

Przedziały cenowe

63 łącznie
  • 295 000–400 000 zł 20,6%
    13 nieruchomości
  • 405 000–455 000 zł 20,6%
    13 nieruchomości
  • 465 000–515 000 zł 19,0%
    12 nieruchomości
  • 530 000–600 000 zł 20,6%
    13 nieruchomości
  • 625 000–870 000 zł 19,0%
    12 nieruchomości

Przedziały powierzchni

63 łącznie
  • 20–50 m² 44,4%
    28 nieruchomości
  • 50–60 m² 31,7%
    20 nieruchomości
  • 60–70 m² 15,9%
    10 nieruchomości
  • 70–90 m² 7,9%
    5 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 53 m² 55 m²
Cena za metr kwadratowy 9 659 zł/m² 8 164 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż na osiedlu Piasta I liczy 63 nieruchomości, w tym 61 mieszkań i 2 domy: 97% oferty stanowią mieszkania. Mieszkania mają około 53 m² przy średniej cenie 9 659 zł/m², podczas gdy domy oferują więcej przestrzeni (około 55 m²) przy cenie za metr kwadratowy niższej — około 8 164 zł/m².

Najczęściej spotykany typ to mieszkania 3-pokojowe, a zaraz po nich opcje 2- i 4-pokojowe.

Ile kosztuje nieruchomość na osiedlu Piasta I? W latach 2010–2025 połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 452 500 zł — to mediana wyliczona z 30 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN).

Mediana ceny sprzedaży 452 500 zł 2010–2025
Mediana ceny za m² 9 583 zł/m² 2010–2025
Zarejestrowane sprzedaże 30 2010–2025

Statystyki dla osiedla Piasta I obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 452 500 zł, czyli 9 583 zł/m², w obserwowanym przedziale od 321 250 zł do 650 250 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 350 000 zł do 610 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 50% transakcji zawarto między 400 000 zł a 520 000 zł, a 13,3% przekroczyło 610 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 40% sprzedanych lokali ma od 46 do 58 m², a 10% przekracza 63 m².

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 30 sprzedaży mieszkań, z medianą 452 500 zł i 9 583 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 452 500 zł (9 583 zł/m²) przy 30 transakcjach.

Piasta I: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2010–2025)
Sprzedaże 30
Mediana ceny 452 500 zł
Cena za m² 9 583 zł/m²
Mediana powierzchni 50,4 m²
Typowy przedział 321 250 –
650 250 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Piasta I

Rozkład obliczony na podstawie 30 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 350 000 zł 10%
350 000 – 400 000 zł 10%
400 000 – 520 000 zł 50%
520 000 – 610 000 zł 16,7%
Powyżej 610 000 zł 13,3%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Piasta I

Rozkład ceny za m² na podstawie 30 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 7 000 zł/m² 10%
7 000 – 8 000 zł/m² 20%
8 000 – 10 000 zł/m² 30%
10 000 – 12 000 zł/m² 33,3%
Powyżej 12 000 zł/m² 6,7%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Piasta I

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 39 m² 6,7%
39 – 46 m² 20%
46 – 58 m² 40%
58 – 63 m² 23,3%
Powyżej 63 m² 10%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Piasta I: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 3,3% 335 000 zł 11 556 zł/m²
2 izby 6,7% 549 835 zł 13 127 zł/m²
3 izby 33,3% 442 498 zł 9 515 zł/m²
4 izby 30% 495 000 zł 9 269 zł/m²
5 izb 26,7% 437 000 zł 7 977 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Piasta I

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Skorupy 649 — 349 zł/m²
Bojary 370 453 500 zł 590 zł/m²
Pieczurki 22 — —

Ceny działek na osiedlu Piasta I: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 13 500 zł/m² 50 000 zł 422 m²
Grunty rolne 17 349 zł/m² 120 000 zł 476 m²
Wszystkie działki 39 371 zł/m² 123 600 zł 476 m²

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Piasta I

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 128 0 0 2 126
2026 (do 17.08) 48 36 0 0 12
Razem 2010–2026 2 780 36 0 57 2 687

Liczby dla osiedla Piasta I opierają się na wszystkich sprzedażach notarialnych z lat 2010–2025. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Piasta I?

Na zakup nieruchomości na osiedlu Piasta I trzeba przeznaczyć średnio 507 166 zł, czyli około 9 609 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Obecnie dostępnych ofert: 63: 61 mieszkań i 2 domy.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Znajdziesz tu oferty od 299 000 zł do 869 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Piasta I?

Zazwyczaj oferują około 53 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 55 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 53 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Piasta I:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje40 m²417 027 zł
3 pokoje55 m²524 722 zł
4 pokoje65 m²587 400 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Piasta I?

Wynosi ona około 9 609 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 659 zł/m², a dla domów spada do 8 164 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Piasta I?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.