Domy i mieszkania na sprzedaż Wygoda

Odkryj 83 nieruchomości na sprzedaż na terenie Wygody. Ceny wahają się od 330 000 zł do 2 350 000 zł, a średnia cena to 765 189 zł.

Średnia cena 765 189 zł cena sprzedaży
Przedział cen 330 000–2 350 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 112 m² na nieruchomość
Cena za m² 6 847 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

83 łącznie
61% mieszkania
  • Mieszkania 61,4%
    51 nieruchomości
  • Domy 38,6%
    32 nieruchomości

Ile pokoi

83 łącznie
35% 4 pokoje
  • 1 pokój 3,6%
    3 nieruchomości
  • 2 pokoje 10,8%
    9 nieruchomości
  • 3 pokoje 30,1%
    25 nieruchomości
  • 4 pokoje 34,9%
    29 nieruchomości
  • 5+ pokoi 20,5%
    17 nieruchomości

Przedziały cenowe

83 łącznie
  • 330 000–500 000 zł 24,1%
    20 nieruchomości
  • 505 000–635 000 zł 16,9%
    14 nieruchomości
  • 635 000–750 000 zł 19,3%
    16 nieruchomości
  • 780 000–990 000 zł 20,5%
    17 nieruchomości
  • 995 000–2 355 000 zł 19,3%
    16 nieruchomości

Przedziały powierzchni

83 łącznie
  • 20–50 m² 20,5%
    17 nieruchomości
  • 50–70 m² 33,7%
    28 nieruchomości
  • 70–100 m² 6,0%
    5 nieruchomości
  • 110–200 m² 22,9%
    19 nieruchomości
  • 220–360 m² 16,9%
    14 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 63 m² 190 m²
Cena za metr kwadratowy 9 042 zł/m² 5 696 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży Wygody obejmuje 83 nieruchomości, ze zdecydowaną przewagą mieszkań (61% całości): 51 mieszkań i 32 domy. Mieszkania mają średnią powierzchnię 63 m² i cenę 9 042 zł/m²; domy natomiast około 190 m² i 5 696 zł/m².

Mieszkania 3-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 4- i 2-pokojowe.

Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Wygody oscylowały w latach 2010–2025 wokół 496 250 zł (mediana). To około 9 948 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 34,8% sprzedaży od 2010 roku.

Mediana ceny sprzedaży 496 250 zł 2010–2025
Mediana ceny za m² 9 948 zł/m² 2010–2025
Zarejestrowane sprzedaże 66 2010–2025

Statystyki dla Wygody obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 496 250 zł, czyli 9 948 zł/m², w obserwowanym przedziale od 276 250 zł do 724 750 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 330 000 zł do 670 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 42,4% transakcji zawarto między 430 000 zł a 560 000 zł, a 13,6% przekroczyło 670 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 47% sprzedanych lokali ma od 40 do 64 m², a 12,1% przekracza 80 m².

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 65 sprzedaży mieszkań, z medianą 492 500 zł i 10 009 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 496 250 zł (9 948 zł/m²) przy 66 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Wygody rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 65 492 500 zł -21,2% 10 009 zł/m²
2025 1 625 000 zł — 9 685 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Wygoda: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2010–2025)
Sprzedaże 66
Mediana ceny 496 250 zł
Cena za m² 9 948 zł/m²
Mediana powierzchni 53,5 m²
Typowy przedział 276 250 –
724 750 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Wygody

Rozkład obliczony na podstawie 66 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 330 000 zł 9,1%
330 000 – 430 000 zł 19,7%
430 000 – 560 000 zł 42,4%
560 000 – 670 000 zł 15,2%
Powyżej 670 000 zł 13,6%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Wygody

Rozkład ceny za m² na podstawie 66 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 6 400 zł/m² 10,6%
6 400 – 7 700 zł/m² 18,2%
7 700 – 11 000 zł/m² 39,4%
11 000 – 13 000 zł/m² 21,2%
Powyżej 13 000 zł/m² 10,6%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Wygody

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 34 m² 19,7%
34 – 40 m² 7,6%
40 – 64 m² 47%
64 – 80 m² 13,6%
Powyżej 80 m² 12,1%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Wygoda: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 6,5% 249 500 zł 9 695 zł/m²
2 izby 21% 425 000 zł 11 611 zł/m²
3 izby 41,9% 555 000 zł 9 905 zł/m²
4 izby 30,6% 533 000 zł 8 250 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Wygody

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Wygoda 349 356 000 zł 406 zł/m²
Bagnówka 339 — 185 zł/m²
Pieczurki 287 — 239 zł/m²
Białostoczek Płd. 59 — —
Pietrasze 27 — —

Ceny działek na terenie Wygody: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 111 250 zł/m² 200 000 zł 675 m²
Grunty rolne 116 196 zł/m² 176 100 zł 1 126 m²
Wszystkie działki 299 235 zł/m² 165 000 zł 715 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Wygody

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 262 1 0 20 241
2026 (do 17.08) 127 67 0 4 56
Razem 2010–2026 3 833 68 0 352 3 413

W latach 2010–2025 zarejestrowano 66 sprzedaży mieszkań na terenie Wygody. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Wygody?

Licz się ze średnią kwotą 765 189 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Wygody, czyli około 6 847 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Wygody?

Aktualna oferta to około 83 nieruchomości: 51 mieszkań i 32 domy.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Wygody?

Ceny wahają się od około 330 000 zł do 2 350 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Wygody?

Średnio mają około 112 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 190 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 63 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Wygody:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje41 m²446 444 zł
3 pokoje56 m²593 960 zł
4 pokoje137 m²827 238 zł
5 pokoi164 m²1 335 100 zł
6 pokoi199 m²926 250 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Wygody?

Średnia cena to 6 847 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 042 zł/m², a dla domów spada do 5 696 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Wygody?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 4-pokojowe mieszkanie.