Znajdź 84 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Trzy Wzgórza, w cenach między 279 990 zł a 449 000 zł, przy średniej cenie 331 299 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Trzy Wzgórza według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na osiedlu Trzy Wzgórza? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 272 500 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 126 600 zł a 429 500 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
272 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 393 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
32
2025
Ceny w ciągu roku
-3,6%
mediana
Od 2015 roku
+179,5%
mediana
Wobec mediany gminy
+23,9%
Wodzisław Śląski: 220 000 zł
Wobec mediany krajowej
-39,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Trzy Wzgórza obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 272 500 zł, czyli 5 393 zł/m², w obserwowanym przedziale od 126 600 zł do 429 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 86 000 zł do 330 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 47,7% transakcji zawarto między 120 000 zł a 240 000 zł, a 10% przekroczyło 330 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 45% sprzedanych lokali ma od 49 do 62 m², a 9% przekracza 72 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Wodzisław Śląski: 220 000 zł) o 23,9%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 39,4% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 12 sprzedaży mieszkań, z medianą 325 000 zł i 5 826 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 298 500 zł (5 173 zł/m²) przy 24 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Trzy Wzgórza rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
12 |
325 000 zł |
+19,3% |
5 826 zł/m² |
| 2025 |
32 |
272 500 zł |
-3,6% |
5 393 zł/m² |
| 2024 |
28 |
282 750 zł |
+41,4% |
5 155 zł/m² |
| 2023 |
32 |
200 000 zł |
-8,3% |
4 365 zł/m² |
| 2022 |
27 |
218 000 zł |
+22,5% |
3 908 zł/m² |
| 2021 |
25 |
178 000 zł |
+3,5% |
3 538 zł/m² |
| 2020 |
27 |
172 000 zł |
+13,9% |
3 072 zł/m² |
| 2019 |
21 |
151 000 zł |
+30,2% |
2 725 zł/m² |
| 2018 |
21 |
116 000 zł |
-3,3% |
2 330 zł/m² |
| 2017 |
31 |
120 000 zł |
+11,6% |
1 997 zł/m² |
| 2016 |
18 |
107 500 zł |
+10,3% |
1 915 zł/m² |
| 2015 |
20 |
97 500 zł |
-41,8% |
1 832 zł/m² |
| 2014 |
2 |
167 500 zł |
+157,7% |
2 108 zł/m² |
| 2013 |
3 |
65 000 zł |
-50% |
1 628 zł/m² |
| 2012 |
1 |
130 000 zł |
— |
2 361 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Trzy Wzgórza: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
32 |
| Mediana ceny |
272 500 zł |
| Cena za m² |
5 393 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
55,1 m² |
| Typowy przedział |
126 600 – 429 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Trzy Wzgórza
Rozkład obliczony na podstawie 300 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 86 000 zł |
10% |
| 86 000 – 120 000 zł |
14% |
| 120 000 – 240 000 zł |
47,7% |
| 240 000 – 330 000 zł |
18,3% |
| Powyżej 330 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Trzy Wzgórza
Rozkład ceny za m² na podstawie 300 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 800 zł/m² |
8,3% |
| 1 800 – 2 300 zł/m² |
19,7% |
| 2 300 – 4 300 zł/m² |
43,7% |
| 4 300 – 5 600 zł/m² |
17,3% |
| Powyżej 5 600 zł/m² |
11% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Trzy Wzgórza
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
0% |
| 31 – 49 m² |
29% |
| 49 – 62 m² |
45% |
| 62 – 72 m² |
17% |
| Powyżej 72 m² |
9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Trzy Wzgórza: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,3% |
84 000 zł |
2 436 zł/m² |
| 2 izby |
16% |
96 250 zł |
3 227 zł/m² |
| 3 izby |
26% |
166 500 zł |
3 687 zł/m² |
| 4 izby |
38,7% |
179 500 zł |
3 474 zł/m² |
| 5 izb |
19% |
230 000 zł |
3 342 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Trzy Wzgórza
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Wodzisław |
278 |
133 750 zł |
70 zł/m² |
| Radlin II |
44 |
277 500 zł |
— |
Ceny działek na osiedlu Trzy Wzgórza: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
15 |
87 zł/m² |
209 100 zł |
1 522 m² |
| Grunty rolne |
6 |
25 zł/m² |
57 500 zł |
1 462 m² |
| Wszystkie działki |
21 |
83 zł/m² |
83 250 zł |
1 522 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Trzy Wzgórza
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
46 |
32 |
0 |
3 |
11 |
| 2026 (do 17.08) |
24 |
12 |
0 |
3 |
9 |
| Razem 2010–2026 |
451 |
309 |
0 |
22 |
120 |
Zasadnicza część sprzedaży na osiedlu Trzy Wzgórza zamyka się między 126 600 zł a 429 500 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10% nieruchomości sprzedano poniżej 86 000 zł, a 10% powyżej 330 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości osiedla Trzy Wzgórza w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Trzy Wzgórza?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Trzy Wzgórza trzeba przeznaczyć średnio 331 299 zł, czyli około 5 491 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Trzy Wzgórza?
Aktualna oferta to około 84 nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 279 990 zł do 449 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 60 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Trzy Wzgórza?
Średnio wychodzi około 5 491 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Trzy Wzgórza?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.