Znajdź 153 domy na sprzedaż na osiedlu Radlin II, w cenach między 670 000 zł a 850 000 zł, przy średniej cenie 760 000 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Radlin II według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na osiedlu Radlin II? W 2022 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 285 000 zł — to mediana wyliczona z 19 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2012 roku zmiana wynosi +220,2%.
Mediana ceny sprzedaży
285 000 zł
2022
Mediana ceny za m²
4 916 zł/m²
2022
Zarejestrowane sprzedaże
19
2022
Ceny w ciągu roku
-8,1%
mediana
Od 2012 roku
+220,2%
mediana
Wobec mediany gminy
+43,6%
Wodzisław Śląski: 198 450 zł
Wobec mediany krajowej
-17,2%
Polska: 344 168 zł
Statystyki dla osiedla Radlin II obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 285 000 zł, czyli 4 916 zł/m², w obserwowanym przedziale od 126 700 zł do 324 316 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 70 000 zł do 310 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,2% transakcji zawarto między 100 000 zł a 170 000 zł, a 10,9% przekroczyło 310 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 47,4% sprzedanych lokali ma od 49 do 62 m², a 10,3% przekracza 80 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Wodzisław Śląski: 198 450 zł) o 43,6%, a od mediany krajowej (344 168 zł) jest o 17,2% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Radlin II rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
169 000 zł |
-43,7% |
4 297 zł/m² |
| 2025 |
1 |
300 000 zł |
+78,6% |
5 125 zł/m² |
| 2024 |
3 |
168 000 zł |
+8,4% |
4 136 zł/m² |
| 2023 |
3 |
155 000 zł |
-45,6% |
3 990 zł/m² |
| 2022 |
19 |
285 000 zł |
-8,1% |
4 916 zł/m² |
| 2021 |
25 |
310 000 zł |
+183,1% |
3 919 zł/m² |
| 2020 |
14 |
109 500 zł |
-21,8% |
2 985 zł/m² |
| 2019 |
12 |
140 000 zł |
+16,7% |
2 674 zł/m² |
| 2018 |
17 |
120 000 zł |
-9,1% |
2 053 zł/m² |
| 2017 |
11 |
132 000 zł |
+61% |
2 305 zł/m² |
| 2016 |
10 |
82 000 zł |
-25,8% |
1 764 zł/m² |
| 2015 |
10 |
110 500 zł |
+30,9% |
1 872 zł/m² |
| 2014 |
11 |
84 400 zł |
-36,5% |
1 705 zł/m² |
| 2013 |
10 |
133 000 zł |
+49,4% |
2 072 zł/m² |
| 2012 |
7 |
89 000 zł |
-36,4% |
1 692 zł/m² |
| 2011 |
1 |
140 000 zł |
-6,7% |
2 264 zł/m² |
| 2010 |
1 |
150 000 zł |
— |
2 679 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Radlin II: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2022) |
| Sprzedaże |
19 |
| Mediana ceny |
285 000 zł |
| Cena za m² |
4 916 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
51 m² |
| Typowy przedział |
126 700 – 324 316 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Radlin II
Rozkład obliczony na podstawie 156 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 70 000 zł |
10,3% |
| 70 000 – 100 000 zł |
16,7% |
| 100 000 – 170 000 zł |
44,2% |
| 170 000 – 310 000 zł |
17,9% |
| Powyżej 310 000 zł |
10,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Radlin II
Rozkład ceny za m² na podstawie 156 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 700 zł/m² |
14,1% |
| 1 700 – 2 000 zł/m² |
14,1% |
| 2 000 – 3 400 zł/m² |
44,2% |
| 3 400 – 4 600 zł/m² |
16,7% |
| Powyżej 4 600 zł/m² |
10,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Radlin II
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
0,6% |
| 31 – 49 m² |
28,2% |
| 49 – 62 m² |
47,4% |
| 62 – 80 m² |
13,5% |
| Powyżej 80 m² |
10,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Radlin II: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,3% |
112 000 zł |
2 565 zł/m² |
| 2 izby |
21,8% |
92 500 zł |
2 728 zł/m² |
| 3 izby |
36,5% |
140 000 zł |
3 278 zł/m² |
| 4 izby |
27,6% |
140 000 zł |
2 755 zł/m² |
| 5 izb |
10,9% |
167 500 zł |
2 575 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,9% |
168 000 zł |
1 402 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Radlin II
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Radlin II |
170 |
134 250 zł |
57 zł/m² |
| Wodzisław |
25 |
— |
90 zł/m² |
| Radlin |
3 |
— |
— |
Ceny działek na osiedlu Radlin II: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
69 |
69 zł/m² |
120 000 zł |
1 537 m² |
| Grunty rolne |
13 |
21 zł/m² |
33 000 zł |
870 m² |
| Wszystkie działki |
82 |
65 zł/m² |
93 500 zł |
1 480 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Radlin II
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
51 |
1 |
0 |
29 |
21 |
| 2026 (do 17.08) |
20 |
1 |
0 |
7 |
12 |
| Razem 2010–2026 |
348 |
163 |
0 |
96 |
89 |
Zasadnicza część sprzedaży na osiedlu Radlin II zamyka się między 126 700 zł a 324 316 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,3% nieruchomości sprzedano poniżej 70 000 zł, a 10,9% powyżej 310 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Radlin II: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Radlin II?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Radlin II trzeba przeznaczyć średnio 760 000 zł, czyli około 3 319 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 153.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Radlin II?
Ceny wahają się od około 670 000 zł do 850 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Radlin II?
Średnio mają około 229 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Radlin II?
Średnio wychodzi około 3 319 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Radlin II?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom.