Domy i mieszkania na sprzedaż Włodawa

Kup nieruchomość na terenie Włodawy: 31 nieruchomości w cenach od 129 999 zł do 1 150 000 zł, przy średniej cenie 607 800 zł.

16 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Włodawy

Średnia cena 607 800 zł cena sprzedaży
Przedział cen 129 999–1 150 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 118 m² na nieruchomość
Cena za m² 5 142 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

15 łącznie
60% mieszkania
  • Mieszkania 60,0%
    9 nieruchomości
  • Domy 40,0%
    6 nieruchomości

Ile pokoi

15 łącznie
40% 3 pokoje
  • 1 pokój 6,7%
    1 nieruchomość
  • 2 pokoje 26,7%
    4 nieruchomości
  • 3 pokoje 40,0%
    6 nieruchomości
  • 5+ pokoi 26,7%
    4 nieruchomości

Przedziały cenowe

15 łącznie
  • 125 000–250 000 zł 20,0%
    3 nieruchomości
  • 415 000–525 000 zł 26,7%
    4 nieruchomości
  • 565 000–570 000 zł 13,3%
    2 nieruchomości
  • 585 000–980 000 zł 26,7%
    4 nieruchomości
  • 1 150 000–1 155 000 zł 13,3%
    2 nieruchomości

Przedziały powierzchni

15 łącznie
  • 10–30 m² 20,0%
    3 nieruchomości
  • 40–60 m² 26,7%
    4 nieruchomości
  • 60–70 m² 13,3%
    2 nieruchomości
  • 170–260 m² 26,7%
    4 nieruchomości
  • 260–270 m² 13,3%
    2 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 46 m² 227 m²
Cena za metr kwadratowy 8 785 zł/m² 4 036 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż na terenie Włodawy liczy 31 nieruchomości. Mieszkania mają około 46 m² przy średniej cenie 8 785 zł/m², podczas gdy domy oferują więcej przestrzeni (około 227 m²) przy cenie za metr kwadratowy niższej — około 4 036 zł/m².

Mieszkania 2-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 3- i 1-pokojowe.

Mediana ceny sprzedaży na terenie Włodawy wyniosła 260 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie powiatu (Włodawski) mediana to 220 000 zł. Zmiana roczna: +21,8%.

Mediana ceny sprzedaży 260 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 4 842 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 48 2025
Ceny w ciągu roku +21,8% mediana
Od 2024 roku +21,8% mediana
Wobec mediany powiatu +18,2% Włodawski: 220 000 zł
Wobec mediany krajowej -42,2% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Włodawy obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 260 000 zł, czyli 4 842 zł/m², w obserwowanym przedziale od 137 000 zł do 437 200 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 150 000 zł do 390 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 44,4% transakcji zawarto między 190 000 zł a 280 000 zł, a 12,2% przekroczyło 390 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,3% sprzedanych lokali ma od 45 do 59 m², a 11,1% przekracza 76 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Włodawski: 220 000 zł) o 18,2%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 42,2% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi osiedlami. Najdroższa lokalizacja to Śródmieście — mediana 260 000 zł (5 010 zł/m², 23 transakcje od 2010 roku), dalej Starosiele z medianą 230 000 zł (4 554 zł/m²). Na drugim biegunie Centrum ma najbardziej przystępną medianę: 200 000 zł (4 329 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 19 sprzedaży mieszkań, z medianą 200 000 zł i 4 615 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 220 000 zł (4 668 zł/m²) przy 39 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Włodawy rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 19 200 000 zł -23,1% 4 615 zł/m²
2025 48 260 000 zł +21,8% 4 842 zł/m²
2024 22 213 500 zł — 4 548 zł/m²
2021 1 90 000 zł — 1 659 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Włodawa: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 48
Mediana ceny 260 000 zł
Cena za m² 4 842 zł/m²
Mediana powierzchni 54,4 m²
Typowy przedział 137 000 –
437 200 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Włodawy

Rozkład obliczony na podstawie 90 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 150 000 zł 10%
150 000 – 190 000 zł 16,7%
190 000 – 280 000 zł 44,4%
280 000 – 390 000 zł 16,7%
Powyżej 390 000 zł 12,2%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Włodawy

Rozkład ceny za m² na podstawie 90 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 3 200 zł/m² 11,1%
3 200 – 4 000 zł/m² 17,8%
4 000 – 5 400 zł/m² 42,2%
5 400 – 6 000 zł/m² 17,8%
Powyżej 6 000 zł/m² 11,1%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Włodawy

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 35 m² 10%
35 – 45 m² 17,8%
45 – 59 m² 43,3%
59 – 76 m² 17,8%
Powyżej 76 m² 11,1%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Włodawa: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 2,2% 234 000 zł 6 755 zł/m²
2 izby 17,8% 157 500 zł 4 445 zł/m²
3 izby 40% 202 500 zł 4 760 zł/m²
4 izby 32,2% 260 000 zł 4 473 zł/m²
5 izb 7,8% 340 000 zł 4 413 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Włodawy

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
0001 95 200 000 zł 78 zł/m²
0002 12 — 18 zł/m²

Mediana ceny według osiedli na terenie Włodawy

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Osiedle Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Śródmieście 23 260 000 zł 5 010 zł/m²
Starosiele 24 230 000 zł 4 554 zł/m²
Centrum 21 200 000 zł 4 329 zł/m²

Ceny działek na terenie Włodawy: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 18 56 zł/m² 65 750 zł 1 191 m²
Wszystkie działki 25 52 zł/m² 61 500 zł 1 362 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Włodawy

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 102 53 0 16 33
2026 (do 17.08) 51 22 0 7 22
Razem 2010–2026 559 270 0 108 181

Trajektorię cen Włodawy widać w dłuższej perspektywie: 213 500 zł mediany w 2024 roku, 260 000 zł w 2025 roku, czyli +21,8%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 118,2% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Włodawy?

Licz się ze średnią kwotą 607 800 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Włodawy, czyli około 5 142 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Włodawy?

W tej chwili do wyboru są 31 nieruchomości: 9 mieszkań i 6 domów oraz 16 innych nieruchomości.

Jaki jest przedział cen na terenie Włodawy?

Oferty zaczynają się od 129 999 zł i sięgają 1 150 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Włodawy?

Średnia powierzchnia to około 118 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 227 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 46 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Włodawy:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje49 m²544 500 zł
3 pokoje90 m²426 500 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnio wychodzi około 5 142 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 785 zł/m², a dla domów spada do 4 036 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Włodawy?

Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowy dom.