Znajdź 27 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Centrum, w cenach między 520 000 zł a 975 000 zł, przy średniej cenie 747 500 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Centrum według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla osiedla Centrum obejmują 8 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 182 500 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 3 966 zł. To o 59,4% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
182 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 966 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
8
2025
Ceny w ciągu roku
-11%
mediana
Od 2024 roku
-11%
mediana
Wobec mediany gminy
-29,8%
Włodawa: 260 000 zł
Wobec mediany krajowej
-59,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Centrum obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 182 500 zł, czyli 3 966 zł/m², w obserwowanym przedziale od 121 750 zł do 321 200 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 280 000 zł (około 86% rynku).
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 45,6 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 29,8% niższa od mediany gminy (Włodawa: 260 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 59,4% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań, z medianą 165 000 zł i 3 120 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 180 000 zł (3 393 zł/m²) przy 9 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Centrum rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
6 |
165 000 zł |
-9,6% |
3 120 zł/m² |
| 2025 |
8 |
182 500 zł |
-11% |
3 966 zł/m² |
| 2024 |
7 |
205 000 zł |
— |
4 832 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Centrum: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
8 |
| Mediana ceny |
182 500 zł |
| Cena za m² |
3 966 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
45,6 m² |
| Typowy przedział |
121 750 – 321 200 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Centrum
Rozkład obliczony na podstawie 21 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 120 000 zł |
9,5% |
| 120 000 – 160 000 zł |
19% |
| 160 000 – 210 000 zł |
38,1% |
| 210 000 – 280 000 zł |
28,6% |
| Powyżej 280 000 zł |
4,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Centrum
Rozkład ceny za m² na podstawie 21 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 800 zł/m² |
9,5% |
| 2 800 – 3 300 zł/m² |
19% |
| 3 300 – 4 900 zł/m² |
47,6% |
| 4 900 – 6 200 zł/m² |
19% |
| Powyżej 6 200 zł/m² |
4,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Centrum
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
19% |
| 34 – 37 m² |
9,5% |
| 37 – 48 m² |
47,6% |
| 48 – 59 m² |
9,5% |
| Powyżej 59 m² |
14,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Centrum: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,8% |
200 000 zł |
6 167 zł/m² |
| 2 izby |
23,8% |
120 000 zł |
3 349 zł/m² |
| 3 izby |
52,4% |
200 000 zł |
4 533 zł/m² |
| 4 izby |
19% |
227 500 zł |
3 438 zł/m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Centrum
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
22 |
9 |
0 |
2 |
11 |
| 2026 (do 17.08) |
16 |
6 |
0 |
2 |
8 |
| Razem 2010–2026 |
137 |
75 |
0 |
10 |
52 |
Typowa nieruchomość sprzedana na osiedlu Centrum: 45,6 m², 3 izby, za 182 500 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Centrum: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Centrum?
Nieruchomości na osiedlu Centrum kosztują średnio około 747 500 zł, czyli około 4 687 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 27 nieruchomości: 2 domy i 2 mieszkania oraz 23 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Centrum?
Ceny wahają się od około 520 000 zł do 975 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Centrum?
Średnia powierzchnia to około 160 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 250 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 69 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Centrum?
Wynosi ona około 4 687 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 536 zł/m², a dla domów spada do 3 900 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Centrum?
Zdecydowanym faworytem jest 9-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 2-pokojowe mieszkanie.