Znajdź 48 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Przemków, w cenach między 89 000 zł a 899 000 zł, przy średniej cenie 320 021 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Przemków według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Przemków zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 122 500 zł (średnia bez wartości skrajnych: 107 000 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo.
Mediana ceny sprzedaży
122 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
1 951 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
6
2025
Wobec mediany gminy
+6,5%
Przemków: 115 000 zł
Wobec mediany krajowej
-72,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Przemków obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 122 500 zł, czyli 1 951 zł/m², w obserwowanym przedziale od 60 000 zł do 186 875 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 32 000 zł do 170 000 zł (około 77% rynku).
Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 54,3 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Przemków: 115 000 zł) o 6,5%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 72,8% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 80 000 zł (1 132 zł/m²) przy 5 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Przemków rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
199 000 zł |
+62,4% |
2 757 zł/m² |
| 2025 |
6 |
122 500 zł |
+260,3% |
1 951 zł/m² |
| 2024 |
1 |
34 000 zł |
-57,5% |
736 zł/m² |
| 2023 |
3 |
80 000 zł |
+28% |
1 558 zł/m² |
| 2022 |
2 |
62 500 zł |
+12,6% |
1 040 zł/m² |
| 2021 |
4 |
55 500 zł |
— |
1 032 zł/m² |
| 2019 |
1 |
100 000 zł |
+29% |
1 162 zł/m² |
| 2018 |
2 |
77 500 zł |
-26,2% |
852 zł/m² |
| 2017 |
1 |
105 000 zł |
+250% |
1 129 zł/m² |
| 2016 |
3 |
30 000 zł |
— |
542 zł/m² |
| 2013 |
2 |
39 350 zł |
— |
728 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Przemków (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
122 500 zł |
| Cena za m² |
1 951 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
54,3 m² |
| Typowy przedział |
60 000 – 186 875 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Przemków
Rozkład obliczony na podstawie 26 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 000 zł |
11,5% |
| 32 000 – 42 000 zł |
11,5% |
| 42 000 – 100 000 zł |
42,3% |
| 100 000 – 170 000 zł |
23,1% |
| Powyżej 170 000 zł |
11,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Przemków
Rozkład ceny za m² na podstawie 26 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 530 zł/m² |
11,5% |
| 530 – 750 zł/m² |
15,4% |
| 750 – 1 500 zł/m² |
42,3% |
| 1 500 – 2 800 zł/m² |
23,1% |
| Powyżej 2 800 zł/m² |
7,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Przemków
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 43 m² |
11,5% |
| 43 – 53 m² |
3,8% |
| 53 – 77 m² |
53,8% |
| 77 – 89 m² |
19,2% |
| Powyżej 89 m² |
11,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Przemków (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
8% |
60 500 zł |
2 017 zł/m² |
| 3 izby |
64% |
51 000 zł |
1 182 zł/m² |
| 4 izby |
24% |
115 000 zł |
1 698 zł/m² |
| 5 izb |
4% |
60 000 zł |
658 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Przemków
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Jakubowo Lubińskie |
75 |
— |
4,4 zł/m² |
| Wysoka |
52 |
80 000 zł |
2,6 zł/m² |
| Ostaszów |
44 |
— |
2,7 zł/m² |
| Piotrowice |
42 |
— |
2,5 zł/m² |
| Szklarki |
40 |
— |
10 zł/m² |
| Krępa |
39 |
— |
3,6 zł/m² |
| Łężce |
29 |
— |
2,6 zł/m² |
| Karpie |
26 |
— |
3,6 zł/m² |
| Wilkocin |
24 |
36 000 zł |
2,0 zł/m² |
| Jędrzychówek |
6 |
— |
0,79 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Przemków: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
40 |
13 zł/m² |
37 500 zł |
3 008 m² |
| Grunty rolne |
191 |
3,1 zł/m² |
30 000 zł |
7 938 m² |
| Grunty leśne |
6 |
0,78 zł/m² |
25 375 zł |
47 150 m² |
| Wszystkie działki |
252 |
3,4 zł/m² |
33 500 zł |
7 846 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Przemków
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
41 |
6 |
0 |
21 |
14 |
| 2026 (do 17.08) |
4 |
1 |
0 |
3 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
573 |
38 |
0 |
377 |
158 |
Między obrębami ewidencyjnymi na obszarze wiejskim gminy Przemków różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Wysoka, z medianą 80 000 zł przy 11 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb Jakubowo Lubińskie (75). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Przemków — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Przemków?
Licz się ze średnią kwotą 320 021 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Przemków, czyli około 3 091 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Przemków?
W tej chwili do wyboru są 48 nieruchomości: 28 mieszkań i 20 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 89 000 zł i sięgają 899 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Przemków?
Średnio mają około 104 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 173 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 54 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Przemków:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 46 m² | 104 000 zł |
| 2 pokoje | 51 m² | 182 400 zł |
| 3 pokoje | 75 m² | 246 600 zł |
| 4 pokoje | 173 m² | 524 667 zł |
| 6 pokoi | 188 m² | 594 250 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 3 091 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 3 376 zł/m², a dla domów spada do 2 967 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Przemków?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.