Znajdź 290 nieruchomości na sprzedaż na terenie Mścięcina, w cenach między 420 000 zł a 3 650 000 zł, przy średniej cenie 1 496 667 zł.
Ceny nieruchomości Mścięcina według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 5 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 490 000 zł rynek Mścięcina najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2019–2025 mediana wzrosła o 36,1%.
Mediana ceny sprzedaży
490 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 082 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
5
2025
Ceny w ciągu roku
-23,4%
mediana
Od 2019 roku
+36,1%
mediana
Wobec mediany miejscowości
+22,7%
Police: 399 286 zł
Wobec mediany krajowej
+8,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Mścięcina obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 490 000 zł, czyli 7 082 zł/m², w obserwowanym przedziale od 290 440 zł do 809 200 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 570 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,1% transakcji zawarto między 220 000 zł a 420 000 zł, a 10,1% przekroczyło 570 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42,2% sprzedanych lokali ma od 48 do 80 m², a 10,1% przekracza 91 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę miejscowości (Police: 399 286 zł) o 22,7%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 8,9%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 8 sprzedaży mieszkań, z medianą 457 051 zł i 7 762 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 451 425 zł (7 921 zł/m²) przy 9 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Mścięcina rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
8 |
457 051 zł |
-6,7% |
7 762 zł/m² |
| 2025 |
5 |
490 000 zł |
-23,4% |
7 082 zł/m² |
| 2024 |
7 |
640 000 zł |
+68,9% |
7 169 zł/m² |
| 2023 |
10 |
379 000 zł |
-5,4% |
6 354 zł/m² |
| 2022 |
15 |
400 536 zł |
+21,4% |
5 835 zł/m² |
| 2021 |
27 |
330 048 zł |
+5,4% |
5 871 zł/m² |
| 2020 |
3 |
313 000 zł |
-13,1% |
4 604 zł/m² |
| 2019 |
7 |
360 000 zł |
+133,8% |
4 183 zł/m² |
| 2018 |
3 |
154 000 zł |
-16,8% |
3 363 zł/m² |
| 2017 |
2 |
185 000 zł |
+54,2% |
3 580 zł/m² |
| 2016 |
2 |
120 000 zł |
-33,3% |
2 345 zł/m² |
| 2015 |
3 |
180 000 zł |
+33,3% |
2 546 zł/m² |
| 2014 |
4 |
135 000 zł |
-15,6% |
1 743 zł/m² |
| 2013 |
4 |
160 000 zł |
-15,8% |
2 202 zł/m² |
| 2012 |
3 |
190 000 zł |
+26,7% |
4 018 zł/m² |
| 2011 |
3 |
150 000 zł |
+17,2% |
3 073 zł/m² |
| 2010 |
3 |
128 000 zł |
— |
1 778 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Mścięcino: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
490 000 zł |
| Cena za m² |
7 082 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
60,9 m² |
| Typowy przedział |
290 440 – 809 200 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Mścięcina
Rozkład obliczony na podstawie 109 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
10,1% |
| 140 000 – 220 000 zł |
19,3% |
| 220 000 – 420 000 zł |
43,1% |
| 420 000 – 570 000 zł |
17,4% |
| Powyżej 570 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Mścięcina
Rozkład ceny za m² na podstawie 109 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 200 zł/m² |
11% |
| 2 200 – 3 900 zł/m² |
15,6% |
| 3 900 – 6 900 zł/m² |
45% |
| 6 900 – 7 800 zł/m² |
19,3% |
| Powyżej 7 800 zł/m² |
9,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Mścięcina
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 41 m² |
8,3% |
| 41 – 48 m² |
22% |
| 48 – 80 m² |
42,2% |
| 80 – 91 m² |
17,4% |
| Powyżej 91 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Mścięcino: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,8% |
182 170 zł |
7 565 zł/m² |
| 2 izby |
27,5% |
316 659 zł |
7 150 zł/m² |
| 3 izby |
29,4% |
233 500 zł |
4 173 zł/m² |
| 4 izby |
35,8% |
410 000 zł |
4 414 zł/m² |
| 5 izb |
4,6% |
375 000 zł |
5 356 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Mścięcina
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Nr 12 Police |
124 |
263 000 zł |
165 zł/m² |
| Nr 18 Police |
26 |
— |
— |
| Nr 13 Police |
24 |
— |
3,0 zł/m² |
Ceny działek na terenie Mścięcina: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
52 |
156 zł/m² |
150 000 zł |
772 m² |
| Grunty rolne |
23 |
120 zł/m² |
130 000 zł |
787 m² |
| Wszystkie działki |
75 |
153 zł/m² |
146 350 zł |
773 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Mścięcina
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
18 |
6 |
0 |
3 |
9 |
| 2026 (do 17.08) |
15 |
9 |
0 |
3 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
329 |
126 |
0 |
100 |
103 |
Między 2019 a 2025 rokiem mediana na terenie Mścięcina przeszła z 360 000 zł na 490 000 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 47,3% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Mścięcina: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Mścięcina?
Na zakup nieruchomości na terenie Mścięcina trzeba przeznaczyć średnio 1 496 667 zł, czyli około 9 978 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Mścięcina?
W tej chwili do wyboru są 290 nieruchomości: 2 mieszkania i 1 dom oraz 287 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 420 000 zł do 3 650 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Mścięcina?
Zazwyczaj oferują około 150 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 360 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 45 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Mścięcina?
Średnia cena to 9 978 zł/m². Dla mieszkań spada do 9 333 zł/m², a dla domów rośnie do 10 139 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Mścięcina?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasuje się 7-pokojowy dom.