Porównaj 27 nieruchomości na sprzedaż na terenie Pajęczna — średnia cena to 343 318 zł, a ceny sięgają od 102 000 zł do 990 000 zł.
Ceny nieruchomości Pajęczna według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na terenie Pajęczna? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 246 000 zł — to mediana wyliczona z 7 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2021 roku zmiana wynosi +10,6%.
Mediana ceny sprzedaży
246 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 996 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
7
2025
Ceny w ciągu roku
-8,9%
mediana
Od 2021 roku
+10,6%
mediana
Wobec mediany gminy
tyle samo
Pajęczno: 246 000 zł
Wobec mediany krajowej
-45,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Pajęczna obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 246 000 zł, czyli 5 996 zł/m², w obserwowanym przedziale od 111 472 zł do 330 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 180 000 zł do 370 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 51,6% transakcji zawarto między 210 000 zł a 330 000 zł, a 8,8% przekroczyło 370 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44% sprzedanych lokali ma od 41 do 52 m², a 12,1% przekracza 64 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Pajęczno: 246 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 45,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań, z medianą 219 000 zł i 7 161 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 219 000 zł (7 161 zł/m²) przy 11 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Pajęczna rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
7 |
219 000 zł |
-11% |
7 161 zł/m² |
| 2025 |
7 |
246 000 zł |
-8,9% |
5 996 zł/m² |
| 2024 |
10 |
270 000 zł |
+12,5% |
6 074 zł/m² |
| 2023 |
10 |
240 000 zł |
-13,9% |
6 017 zł/m² |
| 2022 |
50 |
278 597 zł |
+25,2% |
5 542 zł/m² |
| 2021 |
7 |
222 500 zł |
— |
4 989 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Pajęczno: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
246 000 zł |
| Cena za m² |
5 996 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
41 m² |
| Typowy przedział |
111 472 – 330 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Pajęczna
Rozkład obliczony na podstawie 91 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 180 000 zł |
9,9% |
| 180 000 – 210 000 zł |
12,1% |
| 210 000 – 330 000 zł |
51,6% |
| 330 000 – 370 000 zł |
17,6% |
| Powyżej 370 000 zł |
8,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Pajęczna
Rozkład ceny za m² na podstawie 91 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 200 zł/m² |
9,9% |
| 4 200 – 5 200 zł/m² |
26,4% |
| 5 200 – 6 000 zł/m² |
37,4% |
| 6 000 – 7 100 zł/m² |
15,4% |
| Powyżej 7 100 zł/m² |
11% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Pajęczna
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
9,9% |
| 35 – 41 m² |
18,7% |
| 41 – 52 m² |
44% |
| 52 – 64 m² |
15,4% |
| Powyżej 64 m² |
12,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Pajęczno: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
32,9% |
217 301 zł |
6 087 zł/m² |
| 3 izby |
58,8% |
266 500 zł |
5 262 zł/m² |
| 4 izby |
7,1% |
357 000 zł |
6 484 zł/m² |
| 5 izb |
1,2% |
328 000 zł |
6 011 zł/m² |
Ceny działek na terenie Pajęczna: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
35 |
79 zł/m² |
100 000 zł |
1 306 m² |
| Grunty rolne |
93 |
10 zł/m² |
30 000 zł |
2 700 m² |
| Wszystkie działki |
138 |
13 zł/m² |
36 750 zł |
2 335 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Pajęczna
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
60 |
8 |
0 |
36 |
16 |
| 2026 (do 17.08) |
31 |
7 |
0 |
12 |
12 |
| Razem 2010–2026 |
335 |
101 |
0 |
146 |
88 |
Między 2021 a 2025 rokiem mediana na terenie Pajęczna przeszła z 222 500 zł na 246 000 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 69,4% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Pajęczna: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Pajęczna?
Nieruchomości na terenie Pajęczna kosztują średnio około 343 318 zł, czyli około 3 233 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Pajęczna?
W tej chwili do wyboru są 27 nieruchomości: 21 domów i 6 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 102 000 zł do 990 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 106 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 125 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 39 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Pajęczna:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 34 m² | 250 000 zł |
| 3 pokoje | 96 m² | 277 448 zł |
| 4 pokoje | 116 m² | 346 857 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Pajęczna?
Wynosi ona około 3 233 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 162 zł/m², a dla domów spada do 2 887 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Pajęczna?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.