Kup nieruchomość na terenie Kłobucka: 36 nieruchomości w cenach od 160 000 zł do 2 500 000 zł, przy średniej cenie 579 278 zł.
Ceny nieruchomości Kłobucka według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Kłobucka obejmują 17 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 217 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 5 522 zł. To o 51,8% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
217 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 522 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
17
2025
Wobec mediany gminy
tyle samo
Kłobuck: 217 000 zł
Wobec mediany krajowej
-51,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Kłobucka obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 217 000 zł, czyli 5 522 zł/m², w obserwowanym przedziale od 127 800 zł do 394 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 200 000 zł do 410 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 46% transakcji zawarto między 220 000 zł a 360 000 zł, a 11,1% przekroczyło 410 000 zł.
Pod względem powierzchni 45,2% sprzedanych lokali ma od 36 do 50 m², a 4,8% przekracza 56 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Kłobuck: 217 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 51,8% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 46 sprzedaży mieszkań, z medianą 262 810 zł i 6 962 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 260 000 zł (6 862 zł/m²) przy 57 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kłobucka rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
46 |
262 810 zł |
+21,1% |
6 962 zł/m² |
| 2025 |
17 |
217 000 zł |
— |
5 522 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kłobuck: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
17 |
| Mediana ceny |
217 000 zł |
| Cena za m² |
5 522 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
42,1 m² |
| Typowy przedział |
127 800 – 394 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kłobucka
Rozkład obliczony na podstawie 63 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 200 000 zł |
11,1% |
| 200 000 – 220 000 zł |
14,3% |
| 220 000 – 360 000 zł |
46% |
| 360 000 – 410 000 zł |
17,5% |
| Powyżej 410 000 zł |
11,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kłobucka
Rozkład ceny za m² na podstawie 62 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 000 zł/m² |
11,3% |
| 5 000 – 6 200 zł/m² |
17,7% |
| 6 200 – 7 100 zł/m² |
37,1% |
| 7 100 – 7 800 zł/m² |
21% |
| Powyżej 7 800 zł/m² |
12,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kłobucka
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
16,1% |
| 33 – 36 m² |
9,7% |
| 36 – 50 m² |
45,2% |
| 50 – 56 m² |
24,2% |
| Powyżej 56 m² |
4,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kłobuck: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,7% |
206 000 zł |
5 420 zł/m² |
| 2 izby |
53,5% |
249 440 zł |
7 253 zł/m² |
| 3 izby |
41,9% |
389 178 zł |
7 376 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Kłobucka
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Kłobuck |
90 |
350 000 zł |
40 zł/m² |
| Zagórze |
54 |
216 000 zł |
50 zł/m² |
| Zakrzew |
14 |
— |
85 zł/m² |
| Niwa Skrzeszów |
8 |
— |
57 zł/m² |
| Smugi |
5 |
— |
65 zł/m² |
| Przybyłów |
4 |
— |
19 zł/m² |
| Brody Malina |
3 |
— |
68 zł/m² |
Ceny działek na terenie Kłobucka: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
23 |
77 zł/m² |
90 000 zł |
1 213 m² |
| Grunty rolne |
38 |
36 zł/m² |
50 000 zł |
2 246 m² |
| Wszystkie działki |
64 |
49 zł/m² |
70 362 zł |
1 536 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kłobucka
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
122 |
20 |
0 |
47 |
55 |
| 2026 (do 17.08) |
132 |
82 |
0 |
26 |
24 |
| Razem 2010–2026 |
268 |
104 |
0 |
77 |
87 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 217 000 zł (5 522 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale dwuizbowe (53,5% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Kłobucka
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Kłobucka?
Nieruchomości na terenie Kłobucka kosztują średnio około 579 278 zł, czyli około 4 355 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Kłobucka?
Obecnie dostępnych ofert: 36: 24 domy i 12 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Kłobucka?
Znajdziesz tu oferty od 160 000 zł do 2 500 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Kłobucka?
Średnia powierzchnia to około 133 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 175 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 50 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Kłobucka:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 46 m² | 297 889 zł |
| 3 pokoje | 83 m² | 429 000 zł |
| 4 pokoje | 129 m² | 548 000 zł |
| 5 pokoi | 158 m² | 551 429 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Kłobucka?
Średnia cena to 4 355 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 005 zł/m², a dla domów spada do 3 979 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Kłobucka?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.