Odkryj 90 domów na sprzedaż na terenie Konopnicy. Ceny wahają się od 300 000 zł do 2 100 000 zł, a średnia cena to 1 341 136 zł.
Ceny nieruchomości Konopnicy według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Konopnicy? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 980 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 288 188 zł a 2 782 500 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
980 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 831 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
7
2025
Ceny w ciągu roku
+21,7%
mediana
Od 2013 roku
+39%
mediana
Wobec mediany powiatu
+108,5%
Lubelski: 470 050 zł
Wobec mediany krajowej
+117,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Konopnicy obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 980 000 zł, czyli 7 831 zł/m², w obserwowanym przedziale od 288 188 zł do 2 782 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 920 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,2% transakcji zawarto między 470 000 zł a 740 000 zł, a 10,8% przekroczyło 920 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale o sześciu i więcej izbach, przed lokalami pięcioizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 55,8% sprzedanych lokali ma od 98 do 150 m², a 13,3% przekracza 160 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Lubelski: 470 050 zł) o 108,5%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 117,8%.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Konopnicy rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
907 500 zł |
-7,4% |
7 291 zł/m² |
| 2025 |
7 |
980 000 zł |
+21,7% |
7 831 zł/m² |
| 2024 |
5 |
805 000 zł |
+3,5% |
7 423 zł/m² |
| 2023 |
12 |
777 500 zł |
+55,5% |
6 773 zł/m² |
| 2022 |
19 |
500 000 zł |
-26,9% |
5 090 zł/m² |
| 2021 |
13 |
684 000 zł |
+2,9% |
5 268 zł/m² |
| 2020 |
15 |
665 000 zł |
+1,5% |
4 662 zł/m² |
| 2019 |
13 |
655 200 zł |
+7,1% |
4 593 zł/m² |
| 2018 |
5 |
612 000 zł |
+36,9% |
4 192 zł/m² |
| 2017 |
2 |
447 000 zł |
-27,9% |
4 336 zł/m² |
| 2016 |
4 |
620 000 zł |
+0% |
4 328 zł/m² |
| 2015 |
5 |
620 000 zł |
-12,1% |
3 782 zł/m² |
| 2014 |
7 |
705 000 zł |
+0% |
4 787 zł/m² |
| 2013 |
5 |
705 000 zł |
+323,4% |
5 092 zł/m² |
| 2012 |
2 |
166 500 zł |
-67% |
3 118 zł/m² |
| 2011 |
4 |
504 096 zł |
— |
4 738 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Konopnica: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
980 000 zł |
| Cena za m² |
7 831 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
125,1 m² |
| Typowy przedział |
288 188 – 2 782 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Konopnicy
Rozkład obliczony na podstawie 120 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
9,2% |
| 140 000 – 470 000 zł |
18,3% |
| 470 000 – 740 000 zł |
44,2% |
| 740 000 – 920 000 zł |
17,5% |
| Powyżej 920 000 zł |
10,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Konopnicy
Rozkład ceny za m² na podstawie 120 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 000 zł/m² |
10% |
| 3 000 – 4 300 zł/m² |
18,3% |
| 4 300 – 5 600 zł/m² |
43,3% |
| 5 600 – 7 400 zł/m² |
17,5% |
| Powyżej 7 400 zł/m² |
10,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Konopnicy
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 53 m² |
10% |
| 53 – 98 m² |
18,3% |
| 98 – 150 m² |
55,8% |
| 150 – 160 m² |
2,5% |
| Powyżej 160 m² |
13,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Konopnica: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,8% |
52 000 zł |
2 600 zł/m² |
| 2 izby |
6,7% |
138 500 zł |
3 315 zł/m² |
| 3 izby |
6,7% |
256 250 zł |
12 056 zł/m² |
| 4 izby |
7,6% |
317 500 zł |
3 337 zł/m² |
| 5 izb |
12,6% |
705 000 zł |
4 999 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
65,5% |
675 000 zł |
5 400 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Konopnicy
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Motycz |
670 |
202 750 zł |
58 zł/m² |
| Konopnica |
451 |
720 000 zł |
115 zł/m² |
| Radawiec Duży |
287 |
— |
24 zł/m² |
| Uniszowice |
202 |
437 050 zł |
95 zł/m² |
| Lipniak |
191 |
660 000 zł |
150 zł/m² |
| Zemborzyce Podleśne |
159 |
463 000 zł |
80 zł/m² |
| Szerokie |
149 |
803 000 zł |
141 zł/m² |
| Kozubszczyzna |
145 |
— |
84 zł/m² |
| Stasin |
95 |
— |
19 zł/m² |
| Motycz-Józefin |
89 |
— |
41 zł/m² |
Ceny działek na terenie Konopnicy: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
570 |
86 zł/m² |
165 500 zł |
2 000 m² |
| Grunty rolne |
1 780 |
50 zł/m² |
129 000 zł |
2 756 m² |
| Grunty leśne |
24 |
23 zł/m² |
34 600 zł |
1 900 m² |
| Wszystkie działki |
2 383 |
60 zł/m² |
140 000 zł |
2 501 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Konopnicy
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
250 |
7 |
0 |
188 |
55 |
| 2026 (do 17.08) |
20 |
2 |
0 |
12 |
6 |
| Razem 2010–2026 |
3 773 |
125 |
0 |
2 770 |
878 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Konopnicy średnia bez wartości skrajnych wynosi 1 107 000 zł, przy medianie 980 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 7 831 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Konopnicy — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Konopnicy?
Nieruchomości na terenie Konopnicy kosztują średnio około 1 341 136 zł, czyli około 6 510 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 90 nieruchomości: 42 domy i 2 mieszkania oraz 46 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Konopnicy?
Znajdziesz tu oferty od 300 000 zł do 2 100 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Konopnicy?
Średnio mają około 206 m². Najwięcej przestrzeni oferują mieszkania — około 435 m² — podczas gdy domy mają zwykle około 195 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Konopnicy:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 4 pokoje | 150 m² | 1 037 300 zł |
| 5 pokoi | 203 m² | 1 544 182 zł |
| 6 pokoi | 195 m² | 1 473 556 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Konopnicy?
Średnia cena to 6 510 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 264 zł/m², a dla domów rośnie do 6 854 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Konopnicy?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.