Mamy 26 domów na sprzedaż na terenie Bychawy, w cenach od 359 000 zł do 2 100 000 zł, przy średniej cenie 1 285 108 zł.
Ceny nieruchomości Bychawy według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Bychawy zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 270 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 270 864 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 18,2% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
270 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 964 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
13
2025
Ceny w ciągu roku
+50%
mediana
Od 2011 roku
+126,4%
mediana
Wobec mediany powiatu
-42,6%
Lubelski: 470 050 zł
Wobec mediany krajowej
-40%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Bychawy obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 270 000 zł, czyli 5 964 zł/m², w obserwowanym przedziale od 136 700 zł do 369 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 92 000 zł do 310 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,9% transakcji zawarto między 120 000 zł a 210 000 zł, a 10,3% przekroczyło 310 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,7% sprzedanych lokali ma od 37 do 51 m², a 10,3% przekracza 62 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 42,6% niższa od mediany powiatu (Lubelski: 470 050 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 40% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 272 500 zł (6 215 zł/m²) przy 8 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Bychawy rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
13 |
270 000 zł |
+50% |
5 964 zł/m² |
| 2024 |
11 |
180 000 zł |
-20,9% |
5 957 zł/m² |
| 2023 |
10 |
227 500 zł |
-5,2% |
5 602 zł/m² |
| 2022 |
9 |
240 000 zł |
-7,7% |
4 918 zł/m² |
| 2021 |
5 |
260 000 zł |
+48,6% |
3 940 zł/m² |
| 2020 |
4 |
175 000 zł |
+11,5% |
3 214 zł/m² |
| 2019 |
11 |
157 000 zł |
+18,9% |
3 429 zł/m² |
| 2018 |
7 |
132 000 zł |
-6,7% |
2 671 zł/m² |
| 2017 |
14 |
141 500 zł |
+41,5% |
2 960 zł/m² |
| 2016 |
9 |
100 000 zł |
+3,1% |
2 551 zł/m² |
| 2015 |
7 |
97 000 zł |
-14,2% |
3 000 zł/m² |
| 2014 |
6 |
113 000 zł |
+5,6% |
3 083 zł/m² |
| 2013 |
7 |
107 000 zł |
-22,2% |
3 456 zł/m² |
| 2012 |
6 |
137 500 zł |
+15,3% |
2 956 zł/m² |
| 2011 |
6 |
119 250 zł |
-43,2% |
3 344 zł/m² |
| 2010 |
1 |
210 000 zł |
— |
3 241 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Bychawa: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
13 |
| Mediana ceny |
270 000 zł |
| Cena za m² |
5 964 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,4 m² |
| Typowy przedział |
136 700 – 369 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Bychawy
Rozkład obliczony na podstawie 126 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 92 000 zł |
9,5% |
| 92 000 – 120 000 zł |
18,3% |
| 120 000 – 210 000 zł |
42,9% |
| 210 000 – 310 000 zł |
19% |
| Powyżej 310 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Bychawy
Rozkład ceny za m² na podstawie 126 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 400 zł/m² |
12,7% |
| 2 400 – 3 000 zł/m² |
15,1% |
| 3 000 – 4 600 zł/m² |
43,7% |
| 4 600 – 6 400 zł/m² |
18,3% |
| Powyżej 6 400 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Bychawy
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 28 m² |
8,7% |
| 28 – 37 m² |
19,8% |
| 37 – 51 m² |
43,7% |
| 51 – 62 m² |
17,5% |
| Powyżej 62 m² |
10,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Bychawa: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,6% |
84 000 zł |
3 683 zł/m² |
| 2 izby |
29,8% |
115 000 zł |
3 893 zł/m² |
| 3 izby |
41,9% |
156 000 zł |
4 186 zł/m² |
| 4 izby |
25% |
190 000 zł |
3 822 zł/m² |
| 5 izb |
1,6% |
310 000 zł |
4 033 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Bychawy
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Bychawa Miasto |
348 |
155 000 zł |
50 zł/m² |
| Gałęzów |
106 |
— |
3,0 zł/m² |
| Bychawka Druga |
82 |
— |
2,8 zł/m² |
| Stara Wieś Pierwsza |
74 |
— |
3,0 zł/m² |
| Wola Gałęzowska |
74 |
— |
2,4 zł/m² |
| Stara Wieś Trzecia |
66 |
— |
3,8 zł/m² |
| Zaraszów |
51 |
— |
4,3 zł/m² |
| Wola Duża |
49 |
— |
4,2 zł/m² |
| Leśniczówka |
48 |
— |
7,3 zł/m² |
| Bychawka Druga-Kolonia |
48 |
— |
2,8 zł/m² |
Ceny działek na terenie Bychawy: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
481 |
8,8 zł/m² |
60 000 zł |
3 759 m² |
| Grunty rolne |
801 |
2,7 zł/m² |
30 000 zł |
10 800 m² |
| Grunty leśne |
30 |
1,6 zł/m² |
7 000 zł |
4 950 m² |
| Wszystkie działki |
1 319 |
3,6 zł/m² |
38 400 zł |
8 400 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Bychawy
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Bychawa |
145 |
48 zł/m² |
80 000 zł |
| Bychawa (obszar wiejski) |
1 174 |
3,1 zł/m² |
33 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Bychawy
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
114 |
13 |
0 |
78 |
23 |
| 2026 (do 17.08) |
9 |
0 |
0 |
6 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
1 875 |
151 |
0 |
1 418 |
306 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Bychawy to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 156 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 50%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Bychawy: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Bychawy?
Na zakup nieruchomości na terenie Bychawy trzeba przeznaczyć średnio 1 285 108 zł, czyli około 7 378 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Bychawy?
Obecnie dostępnych ofert: 26: 25 domów i 1 mieszkanie.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 359 000 zł i sięgają 2 100 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Bychawy?
Zazwyczaj oferują około 174 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 179 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 49 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Bychawy?
Wynosi ona około 7 378 zł/m². Dla mieszkań spada do 7 327 zł/m², a dla domów utrzymuje się na poziomie 7 378 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Bychawy?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 8-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.