Domy i mieszkania na sprzedaż Rapy

Mamy 84 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Rap.

Rynek nieruchomości Rap zamknął lata 2010–2025 medianą ceny sprzedaży 365 000 zł, jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo.

Mediana ceny sprzedaży 365 000 zł 2010–2025
Mediana ceny za m² 6 400 zł/m² 2010–2025
Zarejestrowane sprzedaże 6 2010–2025

Statystyki dla Rap obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 365 000 zł, czyli 6 400 zł/m², w obserwowanym przedziale od 321 250 zł do 475 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 320 000 zł do 450 000 zł (około 83% rynku).

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Rap rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 1 350 000 zł — 7 245 zł/m²
2024 3 325 000 zł — 6 624 zł/m²
2022 1 400 000 zł +5,3% 6 177 zł/m²
2021 1 380 000 zł — 4 771 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Rapy: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2010–2025)
Sprzedaże 6
Mediana ceny 365 000 zł
Cena za m² 6 400 zł/m²
Mediana powierzchni 62,2 m²
Typowy przedział 321 250 –
475 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Rap

Rozkład obliczony na podstawie 6 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 320 000 zł 0%
320 000 – 340 000 zł 33,3%
340 000 – 390 000 zł 33,3%
390 000 – 450 000 zł 16,7%
Powyżej 450 000 zł 16,7%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Rap

Rozkład ceny za m² na podstawie 6 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 5 100 zł/m² 16,7%
5 100 – 5 700 zł/m² 16,7%
5 700 – 7 000 zł/m² 33,3%
7 000 – 7 300 zł/m² 16,7%
Powyżej 7 300 zł/m² 16,7%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Rap

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 48 m² 0%
48 – 53 m² 33,3%
53 – 66 m² 33,3%
66 – 73 m² 16,7%
Powyżej 73 m² 16,7%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Rapy: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
3 izby 66,7% 335 000 zł 6 934 zł/m²
4 izby 33,3% 325 000 zł 5 447 zł/m²

Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 365 000 zł (6 400 zł/m²). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w okolicach Rap?

Licz się ze średnią kwotą 743 198 zł, aby kupić nieruchomość w okolicach Rap, czyli około 3 063 zł/m².

Jak duża jest oferta w okolicach Rap?

W tej chwili do wyboru są 84 nieruchomości: 64 domy i 20 mieszkań.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny w okolicach Rap?

Oferty zaczynają się od 99 000 zł i sięgają 3 000 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości w okolicach Rap?

Zazwyczaj oferują około 243 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 298 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 66 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku w okolicach Rap:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje59 m²287 742 zł
3 pokoje101 m²722 047 zł
4 pokoje121 m²749 322 zł
5 pokoi213 m²872 900 zł
6 pokoi228 m²839 333 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Wynosi ona około 3 063 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 484 zł/m², a dla domów spada do 2 685 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży w okolicach Rap?

Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.