Kup nieruchomość na terenie Małobądza: 57 nieruchomości w cenach od 95 000 zł do 1 800 000 zł, przy średniej cenie 395 326 zł.
Ceny nieruchomości Małobądza według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 123 mieszkania zmieniły właściciela na terenie Małobądza, przy medianie ceny 220 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 76%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 5 571 zł.
Mediana ceny sprzedaży
220 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 571 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
123
2025
Ceny w ciągu roku
bez zmian
mediana
Od 2010 roku
+76%
mediana
Wobec mediany gminy
-12%
Będzin: 250 000 zł
Wobec mediany krajowej
-51,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Małobądza obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 220 000 zł, czyli 5 571 zł/m², w obserwowanym przedziale od 129 550 zł do 486 833 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 80 000 zł do 280 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 47,7% transakcji zawarto między 110 000 zł a 200 000 zł, a 10,5% przekroczyło 280 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 39,9% sprzedanych lokali ma od 38 do 52 m², a 10% przekracza 61 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 12% niższa od mediany gminy (Będzin: 250 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 51,1% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 76 sprzedaży mieszkań, z medianą 242 000 zł i 5 590 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 240 000 zł (5 560 zł/m²) przy 125 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Małobądza rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
76 |
242 000 zł |
+10% |
5 590 zł/m² |
| 2025 |
123 |
220 000 zł |
+0% |
5 571 zł/m² |
| 2024 |
112 |
220 000 zł |
+8,9% |
5 152 zł/m² |
| 2023 |
97 |
202 000 zł |
+15,4% |
5 037 zł/m² |
| 2022 |
96 |
175 000 zł |
+3,9% |
4 689 zł/m² |
| 2021 |
127 |
168 500 zł |
+4% |
4 264 zł/m² |
| 2020 |
97 |
162 000 zł |
+24,6% |
3 830 zł/m² |
| 2019 |
115 |
130 000 zł |
+8,3% |
3 011 zł/m² |
| 2018 |
113 |
120 000 zł |
+4,3% |
2 780 zł/m² |
| 2017 |
97 |
115 000 zł |
+4,5% |
2 648 zł/m² |
| 2016 |
89 |
110 000 zł |
+0% |
2 451 zł/m² |
| 2015 |
89 |
110 000 zł |
+2,8% |
2 387 zł/m² |
| 2014 |
81 |
107 000 zł |
-4,9% |
2 485 zł/m² |
| 2013 |
79 |
112 500 zł |
-0,4% |
2 519 zł/m² |
| 2012 |
77 |
113 000 zł |
-14,4% |
2 694 zł/m² |
| 2011 |
86 |
132 000 zł |
+5,6% |
2 894 zł/m² |
| 2010 |
49 |
125 000 zł |
— |
2 761 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Małobądz: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
123 |
| Mediana ceny |
220 000 zł |
| Cena za m² |
5 571 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
41,1 m² |
| Typowy przedział |
129 550 – 486 833 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Małobądza
Rozkład obliczony na podstawie 1 603 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 80 000 zł |
9,9% |
| 80 000 – 110 000 zł |
14,4% |
| 110 000 – 200 000 zł |
47,7% |
| 200 000 – 280 000 zł |
17,5% |
| Powyżej 280 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Małobądza
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 603 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 100 zł/m² |
9,6% |
| 2 100 – 2 600 zł/m² |
17,1% |
| 2 600 – 4 600 zł/m² |
45,9% |
| 4 600 – 5 800 zł/m² |
17,7% |
| Powyżej 5 800 zł/m² |
9,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Małobądza
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
9,2% |
| 31 – 38 m² |
23,8% |
| 38 – 52 m² |
39,9% |
| 52 – 61 m² |
17,2% |
| Powyżej 61 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Małobądz: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,9% |
105 000 zł |
4 800 zł/m² |
| 2 izby |
12,3% |
115 000 zł |
3 992 zł/m² |
| 3 izby |
53% |
133 000 zł |
3 631 zł/m² |
| 4 izby |
30,6% |
180 000 zł |
3 617 zł/m² |
| 5 izb |
2,9% |
349 211 zł |
4 215 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
422 261 zł |
2 668 zł/m² |
Ceny działek na terenie Małobądza: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
167 |
101 zł/m² |
39 631 zł |
1 314 m² |
| Grunty rolne |
25 |
208 zł/m² |
142 485 zł |
744 m² |
| Wszystkie działki |
213 |
113 zł/m² |
50 000 zł |
880 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Małobądza
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
174 |
130 |
0 |
3 |
41 |
| 2026 (do 17.08) |
116 |
82 |
0 |
9 |
25 |
| Razem 2010–2026 |
2 677 |
1 713 |
0 |
229 |
735 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 220 000 zł (5 571 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (53% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Małobądza w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Małobądza?
Nieruchomości na terenie Małobądza kosztują średnio około 395 326 zł, czyli około 6 356 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Małobądza?
W tej chwili do wyboru są 57 nieruchomości: 53 mieszkania i 4 domy.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 95 000 zł do 1 800 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Małobądza?
Zazwyczaj oferują około 62 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 229 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 50 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Małobądza:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 42 m² | 238 736 zł |
| 3 pokoje | 61 m² | 431 100 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Małobądza?
Wynosi ona około 6 356 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 462 zł/m², a dla domów spada do 6 052 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Małobądza?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.