Zobacz 142 nieruchomości na sprzedaż na terenie Zacisza: ceny od 130 000 zł do 4 300 000 zł, średnio 1 556 524 zł.
Ceny nieruchomości Zacisza według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na terenie Zacisza? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 780 000 zł — to mediana wyliczona z 95 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2010 roku zmiana wynosi +113,7%.
Mediana ceny sprzedaży
780 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
14 595 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
95
2025
Ceny w ciągu roku
bez zmian
mediana
Od 2010 roku
+113,7%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
+14,4%
Targówek: 681 838 zł
Wobec mediany krajowej
+73,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Zacisza obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 780 000 zł, czyli 14 595 zł/m², w obserwowanym przedziale od 488 000 zł do 1 345 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 260 000 zł do 830 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,3% transakcji zawarto między 340 000 zł a 580 000 zł, a 10% przekroczyło 830 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,2% sprzedanych lokali ma od 46 do 68 m², a 10,6% przekracza 99 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę dzielnicy (Targówek: 681 838 zł) o 14,4%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 73,3%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 12 sprzedaży mieszkań, z medianą 815 000 zł i 14 613 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 797 500 zł (14 614 zł/m²) przy 48 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Zacisza rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
12 |
815 000 zł |
+4,5% |
14 613 zł/m² |
| 2025 |
95 |
780 000 zł |
+0% |
14 595 zł/m² |
| 2024 |
112 |
780 000 zł |
+15,6% |
13 815 zł/m² |
| 2023 |
92 |
675 000 zł |
+14,4% |
12 075 zł/m² |
| 2022 |
58 |
590 000 zł |
+7,2% |
11 686 zł/m² |
| 2021 |
148 |
550 413 zł |
+10,1% |
9 187 zł/m² |
| 2020 |
86 |
499 750 zł |
+18,8% |
9 013 zł/m² |
| 2019 |
138 |
420 803 zł |
+9,3% |
7 384 zł/m² |
| 2018 |
137 |
385 000 zł |
+13% |
7 184 zł/m² |
| 2017 |
169 |
340 688 zł |
+3,5% |
6 738 zł/m² |
| 2016 |
143 |
329 080 zł |
-6% |
6 067 zł/m² |
| 2015 |
140 |
350 000 zł |
+10,4% |
6 348 zł/m² |
| 2014 |
84 |
317 000 zł |
-6,7% |
6 487 zł/m² |
| 2013 |
74 |
339 775 zł |
-6,9% |
6 463 zł/m² |
| 2012 |
64 |
365 000 zł |
-6,7% |
6 955 zł/m² |
| 2011 |
94 |
391 138 zł |
+7,2% |
7 500 zł/m² |
| 2010 |
127 |
365 000 zł |
— |
7 164 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Zacisze: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
95 |
| Mediana ceny |
780 000 zł |
| Cena za m² |
14 595 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,7 m² |
| Typowy przedział |
488 000 – 1 345 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Zacisza
Rozkład obliczony na podstawie 1 773 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 260 000 zł |
9,1% |
| 260 000 – 340 000 zł |
19,4% |
| 340 000 – 580 000 zł |
43,3% |
| 580 000 – 830 000 zł |
18,2% |
| Powyżej 830 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Zacisza
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 772 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 800 zł/m² |
10,5% |
| 5 800 – 6 500 zł/m² |
18,1% |
| 6 500 – 9 000 zł/m² |
43,2% |
| 9 000 – 13 000 zł/m² |
17,2% |
| Powyżej 13 000 zł/m² |
10,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Zacisza
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
10,5% |
| 38 – 46 m² |
17,6% |
| 46 – 68 m² |
43,2% |
| 68 – 99 m² |
18,2% |
| Powyżej 99 m² |
10,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Zacisze: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,5% |
288 500 zł |
10 027 zł/m² |
| 2 izby |
32% |
336 242 zł |
8 685 zł/m² |
| 3 izby |
32,7% |
410 500 zł |
8 587 zł/m² |
| 4 izby |
20,8% |
540 000 zł |
7 977 zł/m² |
| 5 izb |
5,2% |
761 392 zł |
7 454 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
4,7% |
820 000 zł |
6 837 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Zacisza
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 4-09-09 |
369 |
376 570 zł |
2 094 zł/m² |
| 4-09-29 |
316 |
553 500 zł |
— |
| 4-09-10 |
241 |
395 000 zł |
1 680 zł/m² |
| 4-09-17 |
183 |
415 000 zł |
— |
| 4-09-26 |
168 |
417 345 zł |
750 zł/m² |
| 4-09-19 |
153 |
700 000 zł |
— |
| 4-09-12 |
73 |
— |
938 zł/m² |
| 4-09-23 |
58 |
1 125 000 zł |
— |
| 4-09-13 |
45 |
770 500 zł |
— |
| 4-09-24 |
43 |
750 000 zł |
1 311 zł/m² |
Ceny działek na terenie Zacisza: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
95 |
1 520 zł/m² |
800 000 zł |
534 m² |
| Wszystkie działki |
104 |
1 486 zł/m² |
775 000 zł |
530 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Zacisza
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
256 |
95 |
0 |
22 |
139 |
| 2026 (do 17.08) |
47 |
12 |
0 |
4 |
31 |
| Razem 2010–2026 |
3 537 |
1 788 |
0 |
145 |
1 604 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 780 000 zł (14 595 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (32,7% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Zacisza
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Zacisza?
Na zakup nieruchomości na terenie Zacisza trzeba przeznaczyć średnio 1 556 524 zł, czyli około 10 076 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Zacisza?
Obecnie dostępnych ofert: 142: 83 mieszkania i 59 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Zacisza?
Znajdziesz tu oferty od 130 000 zł do 4 300 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Zacisza?
Zazwyczaj oferują około 154 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 270 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 73 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Zacisza:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 30 m² | 371 077 zł |
| 2 pokoje | 50 m² | 726 388 zł |
| 3 pokoje | 72 m² | 1 084 875 zł |
| 4 pokoje | 130 m² | 1 588 866 zł |
| 5 pokoi | 182 m² | 1 879 824 zł |
| 6 pokoi | 243 m² | 2 218 625 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Zacisza?
Średnio wychodzi około 10 076 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 13 565 zł/m², a dla domów spada do 8 753 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Zacisza?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.