Znajdź swoją nieruchomość na osiedlu Targówek Mieszkaniowy: 148 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 420 000 zł do 4 990 000 zł, średnio 945 602 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Targówek Mieszkaniowy według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości osiedla Targówek Mieszkaniowy zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 750 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 755 427 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji spadła o 48% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
750 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
15 225 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
146
2025
Ceny w ciągu roku
+3,4%
mediana
Od 2010 roku
+137%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
+10%
Targówek: 681 838 zł
Wobec mediany krajowej
+66,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Targówek Mieszkaniowy obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 750 000 zł, czyli 15 225 zł/m², w obserwowanym przedziale od 435 000 zł do 1 229 825 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 240 000 zł do 750 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,9% transakcji zawarto między 320 000 zł a 550 000 zł, a 10% przekroczyło 750 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,6% sprzedanych lokali ma od 44 do 59 m², a 9,8% przekracza 73 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę dzielnicy (Targówek: 681 838 zł) o 10%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 66,7%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 20 sprzedaży mieszkań, z medianą 612 500 zł i 12 822 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 712 500 zł (14 116 zł/m²) przy 88 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Targówek Mieszkaniowy rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
20 |
612 500 zł |
-18,3% |
12 822 zł/m² |
| 2025 |
146 |
750 000 zł |
+3,4% |
15 225 zł/m² |
| 2024 |
281 |
725 000 zł |
+15,1% |
14 565 zł/m² |
| 2023 |
216 |
630 000 zł |
+16,7% |
11 546 zł/m² |
| 2022 |
160 |
540 000 zł |
+9,8% |
11 171 zł/m² |
| 2021 |
300 |
491 599 zł |
+1% |
9 499 zł/m² |
| 2020 |
318 |
486 529 zł |
+16,4% |
8 648 zł/m² |
| 2019 |
493 |
418 143 zł |
+11,8% |
7 586 zł/m² |
| 2018 |
289 |
374 000 zł |
+17,3% |
7 286 zł/m² |
| 2017 |
229 |
318 862 zł |
-2,1% |
6 867 zł/m² |
| 2016 |
254 |
325 582 zł |
+13,5% |
6 622 zł/m² |
| 2015 |
150 |
286 908 zł |
+1,7% |
6 130 zł/m² |
| 2014 |
97 |
282 000 zł |
-6% |
6 070 zł/m² |
| 2013 |
123 |
300 000 zł |
-6,2% |
6 234 zł/m² |
| 2012 |
139 |
320 000 zł |
-5,9% |
6 732 zł/m² |
| 2011 |
115 |
340 000 zł |
+7,4% |
6 916 zł/m² |
| 2010 |
114 |
316 500 zł |
— |
6 483 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Targówek Mieszkaniowy: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
146 |
| Mediana ceny |
750 000 zł |
| Cena za m² |
15 225 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
50,6 m² |
| Typowy przedział |
435 000 – 1 229 825 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Targówek Mieszkaniowy
Rozkład obliczony na podstawie 3 444 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 240 000 zł |
10,2% |
| 240 000 – 320 000 zł |
16,2% |
| 320 000 – 550 000 zł |
45,9% |
| 550 000 – 750 000 zł |
17,7% |
| Powyżej 750 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Targówek Mieszkaniowy
Rozkład ceny za m² na podstawie 3 444 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 700 zł/m² |
10% |
| 5 700 – 6 800 zł/m² |
17,1% |
| 6 800 – 9 900 zł/m² |
44,6% |
| 9 900 – 14 000 zł/m² |
18,8% |
| Powyżej 14 000 zł/m² |
9,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Targówek Mieszkaniowy
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
10,7% |
| 33 – 44 m² |
17,8% |
| 44 – 59 m² |
42,6% |
| 59 – 73 m² |
19% |
| Powyżej 73 m² |
9,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Targówek Mieszkaniowy: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
7,2% |
249 787 zł |
9 015 zł/m² |
| 2 izby |
29,9% |
343 296 zł |
9 420 zł/m² |
| 3 izby |
32,3% |
471 439 zł |
8 943 zł/m² |
| 4 izby |
27,4% |
466 488 zł |
8 057 zł/m² |
| 5 izb |
2,7% |
588 852 zł |
7 529 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,4% |
920 000 zł |
7 460 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Targówek Mieszkaniowy
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 4-09-30 |
1 006 |
472 614 zł |
— |
| 4-10-12 |
534 |
460 000 zł |
2 879 zł/m² |
| 4-10-06 |
327 |
500 000 zł |
— |
| 4-10-04 |
287 |
454 123 zł |
2 235 zł/m² |
| 4-10-02 |
232 |
385 000 zł |
— |
| 4-10-13 |
193 |
473 485 zł |
— |
| 4-10-14 |
121 |
422 500 zł |
— |
| 4-10-10 |
106 |
505 926 zł |
— |
| 4-10-08 |
98 |
497 000 zł |
— |
| 4-10-05 |
67 |
435 000 zł |
— |
Ceny działek na osiedlu Targówek Mieszkaniowy: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
10 |
2 299 zł/m² |
2 000 000 zł |
877 m² |
| Wszystkie działki |
25 |
2 094 zł/m² |
1 200 000 zł |
582 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Targówek Mieszkaniowy
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
217 |
153 |
0 |
5 |
59 |
| 2026 (do 17.08) |
30 |
21 |
0 |
1 |
8 |
| Razem 2010–2026 |
4 744 |
3 479 |
0 |
38 |
1 227 |
W porównaniu z medianą dzielnicy (Targówek: 681 838 zł) ceny osiedla Targówek Mieszkaniowy są o 10% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to +66,7%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +137%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Targówek Mieszkaniowy: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Targówek Mieszkaniowy?
Nieruchomości na osiedlu Targówek Mieszkaniowy kosztują średnio około 945 602 zł, czyli około 14 977 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Targówek Mieszkaniowy?
W tej chwili do wyboru są 148 nieruchomości: 141 mieszkań i 7 domów.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Targówek Mieszkaniowy?
Ceny wahają się od około 420 000 zł do 4 990 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Targówek Mieszkaniowy?
Zazwyczaj oferują około 63 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 207 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 56 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Targówek Mieszkaniowy:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 31 m² | 599 600 zł |
| 2 pokoje | 45 m² | 697 951 zł |
| 3 pokoje | 60 m² | 947 373 zł |
| 4 pokoje | 98 m² | 1 615 471 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 14 977 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 16 050 zł/m², a dla domów spada do 9 145 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Targówek Mieszkaniowy?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.