Porównaj 332 nieruchomości na sprzedaż na terenie Saskiej Kępy — średnia cena to 1 534 696 zł, a ceny sięgają od 425 000 zł do 8 000 000 zł.
Ceny nieruchomości Saskiej Kępy według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 436 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Saskiej Kępy, przy medianie ceny 820 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 104%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 17 806 zł.
Mediana ceny sprzedaży
820 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
17 806 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
436
2025
Ceny w ciągu roku
+2,5%
mediana
Od 2010 roku
+104%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
+10,1%
Praga-Południe: 745 000 zł
Wobec mediany krajowej
+82,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Saskiej Kępy obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 820 000 zł, czyli 17 806 zł/m², w obserwowanym przedziale od 488 750 zł do 2 254 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 260 000 zł do 1 200 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,6% transakcji zawarto między 370 000 zł a 750 000 zł, a 10,5% przekroczyło 1 200 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 47,9% sprzedanych lokali ma od 38 do 60 m², a 10% przekracza 88 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę dzielnicy (Praga-Południe: 745 000 zł) o 10,1%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 82,2%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 36 sprzedaży mieszkań, z medianą 785 000 zł i 17 816 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 750 000 zł (18 232 zł/m²) przy 163 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Saskiej Kępy rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
36 |
785 000 zł |
-4,3% |
17 816 zł/m² |
| 2025 |
436 |
820 000 zł |
+2,5% |
17 806 zł/m² |
| 2024 |
329 |
800 000 zł |
+28% |
17 561 zł/m² |
| 2023 |
260 |
625 000 zł |
+4,2% |
14 811 zł/m² |
| 2022 |
249 |
600 000 zł |
+9,1% |
13 553 zł/m² |
| 2021 |
309 |
550 000 zł |
+10% |
12 493 zł/m² |
| 2020 |
301 |
500 000 zł |
+8,7% |
11 464 zł/m² |
| 2019 |
328 |
460 000 zł |
-4,8% |
9 719 zł/m² |
| 2018 |
579 |
483 266 zł |
+33,3% |
8 823 zł/m² |
| 2017 |
272 |
362 500 zł |
-3,6% |
8 661 zł/m² |
| 2016 |
300 |
376 000 zł |
+13,9% |
8 453 zł/m² |
| 2015 |
247 |
330 000 zł |
-7,2% |
7 509 zł/m² |
| 2014 |
242 |
355 500 zł |
+4,6% |
7 861 zł/m² |
| 2013 |
224 |
340 000 zł |
-9,9% |
7 568 zł/m² |
| 2012 |
210 |
377 500 zł |
+2,4% |
8 027 zł/m² |
| 2011 |
248 |
368 500 zł |
-8,3% |
8 395 zł/m² |
| 2010 |
204 |
402 000 zł |
— |
8 875 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Saska Kępa: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
436 |
| Mediana ceny |
820 000 zł |
| Cena za m² |
17 806 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,5 m² |
| Typowy przedział |
488 750 – 2 254 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Saskiej Kępy
Rozkład obliczony na podstawie 4 774 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 260 000 zł |
10,1% |
| 260 000 – 370 000 zł |
18,2% |
| 370 000 – 750 000 zł |
43,6% |
| 750 000 – 1 200 000 zł |
17,6% |
| Powyżej 1 200 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Saskiej Kępy
Rozkład ceny za m² na podstawie 4 770 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 6 700 zł/m² |
9,6% |
| 6 700 – 8 400 zł/m² |
19,3% |
| 8 400 – 14 000 zł/m² |
44,7% |
| 14 000 – 18 000 zł/m² |
15,3% |
| Powyżej 18 000 zł/m² |
11,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Saskiej Kępy
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
10% |
| 31 – 38 m² |
14% |
| 38 – 60 m² |
47,9% |
| 60 – 88 m² |
18,1% |
| Powyżej 88 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Saska Kępa: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,9% |
260 416 zł |
12 204 zł/m² |
| 2 izby |
25,4% |
396 262 zł |
12 478 zł/m² |
| 3 izby |
37% |
500 000 zł |
11 344 zł/m² |
| 4 izby |
26,8% |
642 452 zł |
11 062 zł/m² |
| 5 izb |
5,4% |
1 105 000 zł |
12 588 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,6% |
1 755 770 zł |
14 801 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Saskiej Kępy
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 3-01-20 |
561 |
550 000 zł |
— |
| 3-01-14 |
379 |
480 000 zł |
— |
| 3-01-11 |
325 |
492 500 zł |
— |
| 3-01-13 |
269 |
577 500 zł |
— |
| 3-01-05 |
248 |
520 000 zł |
— |
| 3-01-16 |
210 |
572 500 zł |
— |
| 3-01-10 |
204 |
490 540 zł |
— |
| 3-01-23 |
200 |
555 000 zł |
— |
| 3-01-03 |
192 |
855 000 zł |
3 509 zł/m² |
| 3-01-12 |
149 |
620 000 zł |
— |
Ceny działek na terenie Saskiej Kępy: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
19 |
3 989 zł/m² |
3 444 000 zł |
357 m² |
| Wszystkie działki |
31 |
2 594 zł/m² |
400 000 zł |
339 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Saskiej Kępy
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
557 |
451 |
0 |
7 |
99 |
| 2026 (do 17.08) |
56 |
38 |
0 |
0 |
18 |
| Razem 2010–2026 |
6 057 |
4 841 |
0 |
52 |
1 164 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 820 000 zł (17 806 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (37% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Saskiej Kępy w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Saskiej Kępy?
Licz się ze średnią kwotą 1 534 696 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Saskiej Kępy, czyli około 22 265 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Saskiej Kępy?
Aktualna oferta to około 332 nieruchomości: 314 mieszkań i 18 domów.
Jaki jest przedział cen na terenie Saskiej Kępy?
Znajdziesz tu oferty od 425 000 zł do 8 000 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Saskiej Kępy?
Zazwyczaj oferują około 69 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 245 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 59 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Saskiej Kępy:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 32 m² | 657 305 zł |
| 2 pokoje | 44 m² | 888 130 zł |
| 3 pokoje | 61 m² | 1 394 203 zł |
| 4 pokoje | 112 m² | 3 327 285 zł |
| 5 pokoi | 195 m² | 5 102 222 zł |
| 6 pokoi | 250 m² | 3 709 857 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Saskiej Kępy?
Średnio wychodzi około 22 265 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 23 259 zł/m², a dla domów spada do 18 099 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Saskiej Kępy?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.