Odkryj 36 nieruchomości na sprzedaż na terenie Rydułtów. Ceny wahają się od 58 900 zł do 999 000 zł, a średnia cena to 385 707 zł.
Ceny nieruchomości Rydułtów według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Rydułtów oscylowały w 2025 roku wokół 228 000 zł (mediana). To około 4 766 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 0,9% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
228 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 766 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
57
2025
Ceny w ciągu roku
+24,6%
mediana
Od 2011 roku
+154,7%
mediana
Wobec mediany powiatu
+3,6%
Wodzisławski: 220 000 zł
Wobec mediany krajowej
-49,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Rydułtów obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 228 000 zł, czyli 4 766 zł/m², w obserwowanym przedziale od 106 600 zł do 425 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 66 000 zł do 240 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44% transakcji zawarto między 95 000 zł a 170 000 zł, a 11,2% przekroczyło 240 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 41,6% sprzedanych lokali ma od 38 do 54 m², a 11,9% przekracza 63 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Wodzisławski: 220 000 zł) o 3,6%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 49,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 24 sprzedaże mieszkań, z medianą 204 000 zł i 4 669 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 216 000 zł (4 900 zł/m²) przy 41 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Rydułtów rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
24 |
204 000 zł |
-10,5% |
4 669 zł/m² |
| 2025 |
57 |
228 000 zł |
+24,6% |
4 766 zł/m² |
| 2024 |
47 |
183 000 zł |
-3,7% |
4 076 zł/m² |
| 2023 |
47 |
190 000 zł |
+15,2% |
3 968 zł/m² |
| 2022 |
60 |
165 000 zł |
+26,9% |
3 560 zł/m² |
| 2021 |
49 |
130 000 zł |
+8,3% |
2 947 zł/m² |
| 2020 |
42 |
120 000 zł |
+30,4% |
2 595 zł/m² |
| 2019 |
55 |
92 000 zł |
-7,5% |
2 251 zł/m² |
| 2018 |
63 |
99 500 zł |
+17,1% |
2 156 zł/m² |
| 2017 |
35 |
85 000 zł |
-14,1% |
1 919 zł/m² |
| 2016 |
35 |
99 000 zł |
-1% |
1 889 zł/m² |
| 2015 |
43 |
100 000 zł |
+0% |
1 980 zł/m² |
| 2014 |
37 |
100 000 zł |
+2,6% |
1 876 zł/m² |
| 2013 |
24 |
97 500 zł |
+13,4% |
1 980 zł/m² |
| 2012 |
13 |
86 000 zł |
-3,9% |
1 906 zł/m² |
| 2011 |
12 |
89 500 zł |
-14,8% |
1 979 zł/m² |
| 2010 |
2 |
105 000 zł |
— |
1 939 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Rydułtowy: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
57 |
| Mediana ceny |
228 000 zł |
| Cena za m² |
4 766 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
51,8 m² |
| Typowy przedział |
106 600 – 425 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Rydułtów
Rozkład obliczony na podstawie 645 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 66 000 zł |
9,8% |
| 66 000 – 95 000 zł |
18% |
| 95 000 – 170 000 zł |
44% |
| 170 000 – 240 000 zł |
17,1% |
| Powyżej 240 000 zł |
11,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Rydułtów
Rozkład ceny za m² na podstawie 645 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 600 zł/m² |
9,9% |
| 1 600 – 2 000 zł/m² |
16,7% |
| 2 000 – 3 500 zł/m² |
45,6% |
| 3 500 – 4 900 zł/m² |
17,4% |
| Powyżej 4 900 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Rydułtów
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
10,4% |
| 35 – 38 m² |
14% |
| 38 – 54 m² |
41,6% |
| 54 – 63 m² |
22,2% |
| Powyżej 63 m² |
11,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Rydułtowy: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,2% |
115 000 zł |
1 865 zł/m² |
| 2 izby |
14,6% |
82 000 zł |
3 096 zł/m² |
| 3 izby |
47,1% |
118 500 zł |
2 952 zł/m² |
| 4 izby |
34,1% |
140 000 zł |
2 974 zł/m² |
| 5 izb |
2% |
245 000 zł |
3 651 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Rydułtów
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Rydułtowy Dolne |
756 |
97 000 zł |
45 zł/m² |
| Rydułtowy Górne |
463 |
120 000 zł |
56 zł/m² |
| Radoszowy |
428 |
108 000 zł |
41 zł/m² |
Ceny działek na terenie Rydułtów: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
259 |
55 zł/m² |
80 000 zł |
1 115 m² |
| Grunty rolne |
232 |
31 zł/m² |
45 000 zł |
1 418 m² |
| Wszystkie działki |
503 |
42 zł/m² |
58 000 zł |
1 250 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Rydułtów
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
164 |
59 |
0 |
61 |
44 |
| 2026 (do 17.08) |
53 |
24 |
0 |
10 |
19 |
| Razem 2010–2026 |
2 216 |
688 |
0 |
567 |
961 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Rydułtów: 51,8 m², 3 izby, za 228 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Rydułtów w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Rydułtów?
Licz się ze średnią kwotą 385 707 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Rydułtów, czyli około 3 030 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 36 nieruchomości: 20 mieszkań i 16 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Rydułtów?
Ceny wahają się od około 58 900 zł do 999 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Rydułtów?
Średnia powierzchnia to około 127 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 228 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 47 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Rydułtów:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 43 m² | 197 833 zł |
| 3 pokoje | 56 m² | 279 286 zł |
| 4 pokoje | 103 m² | 441 500 zł |
| 5 pokoi | 131 m² | 504 777 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Rydułtów?
Wynosi ona około 3 030 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 811 zł/m², a dla domów spada do 2 576 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Rydułtów?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.