Domy i mieszkania na sprzedaż Radlin

Znajdź 165 nieruchomości na sprzedaż na terenie Radlina, w cenach między 139 000 zł a 1 049 000 zł, przy średniej cenie 342 333 zł.

150 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Radlina

Średnia cena 342 333 zł cena sprzedaży
Przedział cen 139 000–1 049 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 95 m² na nieruchomość
Cena za m² 3 621 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

15 łącznie
53% domy
  • Mieszkania 46,7%
    7 nieruchomości
  • Domy 53,3%
    8 nieruchomości

Ile pokoi

15 łącznie
33% 2 pokoje
  • 1 pokój 20,0%
    3 nieruchomości
  • 2 pokoje 33,3%
    5 nieruchomości
  • 3 pokoje 6,7%
    1 nieruchomość
  • 4 pokoje 13,3%
    2 nieruchomości
  • 5+ pokoi 26,7%
    4 nieruchomości

Przedziały cenowe

15 łącznie
  • 135 000–190 000 zł 20,0%
    3 nieruchomości
  • 195 000–210 000 zł 20,0%
    3 nieruchomości
  • 225 000–335 000 zł 20,0%
    3 nieruchomości
  • 370 000–385 000 zł 20,0%
    3 nieruchomości
  • 505 000–1 050 000 zł 20,0%
    3 nieruchomości

Przedziały powierzchni

15 łącznie
  • 30–40 m² 33,3%
    5 nieruchomości
  • 50–60 m² 13,3%
    2 nieruchomości
  • 70–90 m² 20,0%
    3 nieruchomości
  • 150–160 m² 13,3%
    2 nieruchomości
  • 160–220 m² 20,0%
    3 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 43 m² 140 m²
Cena za metr kwadratowy 4 604 zł/m² 3 360 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż na terenie Radlina liczy 165 nieruchomości. Domy mają około 140 m² przy średniej cenie 3 360 zł/m², podczas gdy mieszkania oferują mniej przestrzeni (około 43 m²) przy cenie za metr kwadratowy wyższej — około 4 604 zł/m².

Najczęściej spotykany typ to domy 4-pokojowe, a zaraz po nich opcje 5- i 6-pokojowe.

Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Radlina oscylowały w 2025 roku wokół 214 000 zł (mediana). To około 3 989 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 0,6% sprzedaży od 2010 roku.

Mediana ceny sprzedaży 214 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 3 989 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 41 2025
Ceny w ciągu roku +12,6% mediana
Od 2010 roku +140,4% mediana
Wobec mediany powiatu -2,7% Wodzisławski: 220 000 zł
Wobec mediany krajowej -52,4% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Radlina obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 214 000 zł, czyli 3 989 zł/m², w obserwowanym przedziale od 95 000 zł do 370 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 60 000 zł do 220 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 46,1% transakcji zawarto między 87 000 zł a 160 000 zł, a 11,4% przekroczyło 220 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,1% sprzedanych lokali ma od 40 do 57 m², a 11,6% przekracza 70 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 2,7% niższa od mediany powiatu (Wodzisławski: 220 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 52,4% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 12 sprzedaży mieszkań, z medianą 175 000 zł i 3 807 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 187 000 zł (3 930 zł/m²) przy 21 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Radlina rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 12 175 000 zł -18,2% 3 807 zł/m²
2025 41 214 000 zł +12,6% 3 989 zł/m²
2024 41 190 000 zł +24,2% 3 853 zł/m²
2023 39 153 000 zł +0% 3 219 zł/m²
2022 35 153 000 zł +10,5% 3 156 zł/m²
2021 60 138 500 zł +10,8% 2 936 zł/m²
2020 42 125 000 zł +25% 2 638 zł/m²
2019 29 100 000 zł +11,1% 2 185 zł/m²
2018 27 90 000 zł +11,1% 1 791 zł/m²
2017 50 81 000 zł -10,2% 1 778 zł/m²
2016 18 90 250 zł +3,1% 1 734 zł/m²
2015 20 87 500 zł +1,4% 1 655 zł/m²
2014 30 86 250 zł +5,8% 1 740 zł/m²
2013 12 81 500 zł -3% 1 948 zł/m²
2012 14 84 000 zł -3,4% 1 707 zł/m²
2011 13 87 000 zł -2,2% 1 716 zł/m²
2010 9 89 000 zł — 2 161 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Radlin: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 41
Mediana ceny 214 000 zł
Cena za m² 3 989 zł/m²
Mediana powierzchni 50,8 m²
Typowy przedział 95 000 –
370 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Radlina

Rozkład obliczony na podstawie 492 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 60 000 zł 8,3%
60 000 – 87 000 zł 19,3%
87 000 – 160 000 zł 46,1%
160 000 – 220 000 zł 14,8%
Powyżej 220 000 zł 11,4%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Radlina

Rozkład ceny za m² na podstawie 492 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 500 zł/m² 12,6%
1 500 – 1 800 zł/m² 14%
1 800 – 3 200 zł/m² 45,7%
3 200 – 4 300 zł/m² 17,7%
Powyżej 4 300 zł/m² 10%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Radlina

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 35 m² 10%
35 – 40 m² 17,7%
40 – 57 m² 44,1%
57 – 70 m² 16,7%
Powyżej 70 m² 11,6%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Radlin: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 0,4% 84 500 zł 3 158 zł/m²
2 izby 18,5% 80 000 zł 2 430 zł/m²
3 izby 45,5% 115 000 zł 2 629 zł/m²
4 izby 23,4% 147 000 zł 2 956 zł/m²
5 izb 11% 167 000 zł 2 707 zł/m²
6 izb i więcej 1,2% 185 000 zł 2 591 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Radlina

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Biertułtowy 734 112 750 zł 49 zł/m²
Radlin 604 88 000 zł 51 zł/m²

Ceny działek na terenie Radlina: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 267 63 zł/m² 80 000 zł 924 m²
Grunty rolne 176 33 zł/m² 45 000 zł 1 281 m²
Wszystkie działki 451 49 zł/m² 60 000 zł 1 117 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Radlina

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 141 42 0 46 53
2026 (do 17.08) 46 12 0 21 13
Razem 2010–2026 1 855 568 0 519 768

Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Radlina to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 115 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 12,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Radlina?

Licz się ze średnią kwotą 342 333 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Radlina, czyli około 3 621 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

W tej chwili do wyboru są 165 nieruchomości: 8 domów i 7 mieszkań oraz 150 innych nieruchomości.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Radlina?

Oferty zaczynają się od 139 000 zł i sięgają 1 049 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Radlina?

Średnia powierzchnia to około 95 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 140 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 43 m².

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Radlina?

Średnio wychodzi około 3 621 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 604 zł/m², a dla domów spada do 3 360 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Radlina?

Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.