Porównaj 543 nieruchomości na sprzedaż na terenie Paulinowa — średnia cena to 445 750 zł, a ceny sięgają od 315 000 zł do 529 000 zł.
Ceny nieruchomości Paulinowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Paulinowa oscylowały w 2025 roku wokół 481 922 zł (mediana). To około 9 460 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 54,2% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
481 922 zł
2025
Mediana ceny za m²
9 460 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
50
2025
Ceny w ciągu roku
-1,6%
mediana
Od 2011 roku
+98,3%
mediana
Wobec mediany gminy
+33,9%
Jelenia Góra: 360 000 zł
Wobec mediany krajowej
+7,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Paulinowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 481 922 zł, czyli 9 460 zł/m², w obserwowanym przedziale od 339 095 zł do 800 331 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 180 000 zł do 570 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 44% transakcji zawarto między 240 000 zł a 440 000 zł, a 10,4% przekroczyło 570 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami jednoizbowymi. Pod względem powierzchni 40,8% sprzedanych lokali ma od 48 do 68 m², a 10% przekracza 90 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Jelenia Góra: 360 000 zł) o 33,9%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 7,1%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 9 sprzedaży mieszkań, z medianą 508 000 zł i 7 950 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 507 349 zł (9 189 zł/m²) przy 34 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Paulinowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
9 |
508 000 zł |
+5,4% |
7 950 zł/m² |
| 2025 |
50 |
481 922 zł |
-1,6% |
9 460 zł/m² |
| 2024 |
18 |
489 613 zł |
+4,2% |
9 324 zł/m² |
| 2023 |
9 |
470 000 zł |
+27,2% |
7 636 zł/m² |
| 2022 |
6 |
369 500 zł |
+2,6% |
6 844 zł/m² |
| 2021 |
11 |
360 000 zł |
+12,5% |
5 573 zł/m² |
| 2020 |
7 |
320 000 zł |
+19,6% |
5 278 zł/m² |
| 2019 |
14 |
267 468 zł |
+7% |
4 508 zł/m² |
| 2018 |
20 |
250 000 zł |
+0% |
4 323 zł/m² |
| 2017 |
13 |
250 000 zł |
+31,6% |
4 329 zł/m² |
| 2016 |
9 |
190 000 zł |
-2,6% |
4 194 zł/m² |
| 2015 |
16 |
195 000 zł |
-11,4% |
3 494 zł/m² |
| 2014 |
12 |
220 000 zł |
+3,5% |
4 031 zł/m² |
| 2013 |
14 |
212 545 zł |
-27,1% |
3 772 zł/m² |
| 2012 |
8 |
291 500 zł |
+20% |
3 646 zł/m² |
| 2011 |
23 |
243 000 zł |
-5,3% |
4 000 zł/m² |
| 2010 |
2 |
256 500 zł |
— |
3 617 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Paulinów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
50 |
| Mediana ceny |
481 922 zł |
| Cena za m² |
9 460 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
50,5 m² |
| Typowy przedział |
339 095 – 800 331 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Paulinowa
Rozkład obliczony na podstawie 241 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 180 000 zł |
11,2% |
| 180 000 – 240 000 zł |
17,4% |
| 240 000 – 440 000 zł |
44% |
| 440 000 – 570 000 zł |
17% |
| Powyżej 570 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Paulinowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 240 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 400 zł/m² |
10,4% |
| 3 400 – 4 000 zł/m² |
17,5% |
| 4 000 – 8 200 zł/m² |
45% |
| 8 200 – 9 700 zł/m² |
16,7% |
| Powyżej 9 700 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Paulinowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 m² |
10,4% |
| 40 – 48 m² |
20% |
| 48 – 68 m² |
40,8% |
| 68 – 90 m² |
18,8% |
| Powyżej 90 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Paulinów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
6,6% |
264 190 zł |
6 714 zł/m² |
| 2 izby |
46,9% |
305 000 zł |
6 491 zł/m² |
| 3 izby |
41,1% |
303 000 zł |
5 270 zł/m² |
| 4 izby |
5,4% |
350 000 zł |
5 462 zł/m² |
Ceny działek na terenie Paulinowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
15 |
31 zł/m² |
198 891 zł |
6 468 m² |
| Wszystkie działki |
15 |
31 zł/m² |
198 891 zł |
6 468 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Paulinowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
61 |
50 |
0 |
10 |
1 |
| 2026 (do 17.08) |
10 |
9 |
0 |
1 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
306 |
244 |
0 |
26 |
36 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Paulinowa średnia bez wartości skrajnych wynosi 502 451 zł, przy medianie 481 922 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 9 460 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Paulinowa: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Paulinowa?
Licz się ze średnią kwotą 445 750 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Paulinowa, czyli około 7 620 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 543.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 315 000 zł do 529 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Paulinowa?
Średnio mają około 59 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Paulinowa?
Średnio wychodzi około 7 620 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Paulinowa?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasuje się 3-pokojowe mieszkanie.