Porównaj 50 nieruchomości na sprzedaż na terenie Maciejowej — średnia cena to 765 800 zł, a ceny sięgają od 299 000 zł do 1 400 000 zł.
Ceny nieruchomości Maciejowej według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 11 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 440 000 zł rynek Maciejowej najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2011–2025 mediana wzrosła o 144,4%.
Mediana ceny sprzedaży
440 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 980 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
11
2025
Ceny w ciągu roku
+158,8%
mediana
Od 2011 roku
+144,4%
mediana
Wobec mediany gminy
+22,2%
Jelenia Góra: 360 000 zł
Wobec mediany krajowej
-2,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Maciejowej obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 440 000 zł, czyli 5 980 zł/m², w obserwowanym przedziale od 245 000 zł do 657 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 80 000 zł do 370 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 39,8% transakcji zawarto między 150 000 zł a 220 000 zł, a 12,5% przekroczyło 370 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 43,2% sprzedanych lokali ma od 58 do 70 m², a 9,1% przekracza 93 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Jelenia Góra: 360 000 zł) o 22,2%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 2,2% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 410 000 zł (7 210 zł/m²) przy 7 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Maciejowej rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
365 000 zł |
-17% |
6 402 zł/m² |
| 2025 |
11 |
440 000 zł |
+158,8% |
5 980 zł/m² |
| 2024 |
3 |
170 000 zł |
+3% |
4 949 zł/m² |
| 2023 |
5 |
165 000 zł |
-42,4% |
3 053 zł/m² |
| 2022 |
4 |
286 250 zł |
-10,5% |
3 988 zł/m² |
| 2021 |
1 |
320 000 zł |
+146,2% |
3 567 zł/m² |
| 2020 |
3 |
130 000 zł |
-6,6% |
4 401 zł/m² |
| 2019 |
1 |
139 195 zł |
-31,8% |
2 672 zł/m² |
| 2018 |
6 |
204 000 zł |
-2,4% |
3 012 zł/m² |
| 2017 |
2 |
209 000 zł |
+52,6% |
3 460 zł/m² |
| 2016 |
6 |
137 000 zł |
+71,2% |
2 445 zł/m² |
| 2015 |
10 |
80 000 zł |
-52,9% |
1 490 zł/m² |
| 2014 |
7 |
170 000 zł |
-6,1% |
2 093 zł/m² |
| 2013 |
5 |
181 000 zł |
+31,6% |
2 997 zł/m² |
| 2012 |
8 |
137 500 zł |
-23,6% |
2 740 zł/m² |
| 2011 |
11 |
180 000 zł |
+1,7% |
3 025 zł/m² |
| 2010 |
3 |
177 000 zł |
— |
3 004 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Maciejowa: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
11 |
| Mediana ceny |
440 000 zł |
| Cena za m² |
5 980 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
65,3 m² |
| Typowy przedział |
245 000 – 657 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Maciejowej
Rozkład obliczony na podstawie 88 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 80 000 zł |
5,7% |
| 80 000 – 150 000 zł |
22,7% |
| 150 000 – 220 000 zł |
39,8% |
| 220 000 – 370 000 zł |
19,3% |
| Powyżej 370 000 zł |
12,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Maciejowej
Rozkład ceny za m² na podstawie 88 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 500 zł/m² |
13,6% |
| 1 500 – 2 500 zł/m² |
17% |
| 2 500 – 3 400 zł/m² |
40,9% |
| 3 400 – 6 100 zł/m² |
18,2% |
| Powyżej 6 100 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Maciejowej
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 45 m² |
9,1% |
| 45 – 58 m² |
18,2% |
| 58 – 70 m² |
43,2% |
| 70 – 93 m² |
20,5% |
| Powyżej 93 m² |
9,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Maciejowa: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,1% |
150 000 zł |
4 949 zł/m² |
| 2 izby |
6,8% |
145 000 zł |
2 666 zł/m² |
| 3 izby |
55,7% |
181 000 zł |
3 749 zł/m² |
| 4 izby |
26,1% |
177 000 zł |
2 854 zł/m² |
| 5 izb |
9,1% |
199 000 zł |
2 674 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,1% |
104 000 zł |
1 047 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Maciejowej
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Maciejowa - I |
6 |
320 000 zł |
— |
| Maciejowa - III |
3 |
— |
— |
Ceny działek na terenie Maciejowej: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
103 |
60 zł/m² |
100 000 zł |
1 782 m² |
| Grunty rolne |
18 |
9,7 zł/m² |
91 500 zł |
11 688 m² |
| Wszystkie działki |
122 |
50 zł/m² |
95 000 zł |
2 034 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Maciejowej
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
23 |
11 |
0 |
9 |
3 |
| 2026 (do 17.08) |
5 |
2 |
0 |
1 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
342 |
111 |
0 |
133 |
98 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Maciejowej średnia bez wartości skrajnych wynosi 431 667 zł, przy medianie 440 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 5 980 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Maciejowej w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Maciejowej?
Licz się ze średnią kwotą 765 800 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Maciejowej, czyli około 1 506 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Maciejowej?
W tej chwili do wyboru są 50 nieruchomości: 4 domy i 1 mieszkanie oraz 45 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Maciejowej?
Oferty zaczynają się od 299 000 zł i sięgają 1 400 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Maciejowej?
Średnia powierzchnia to około 508 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 620 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 62 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Maciejowej?
Średnio wychodzi około 1 506 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 823 zł/m², a dla domów spada do 1 423 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Maciejowej?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.