Domy i mieszkania na sprzedaż Grabary

Porównaj 269 nieruchomości na sprzedaż na terenie Grabar — średnia cena to 409 250 zł, a ceny sięgają od 219 000 zł do 848 000 zł.

265 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Grabar

Średnia cena 409 250 zł cena sprzedaży
Przedział cen 219 000–848 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 162 m² na nieruchomość
Cena za m² 2 526 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

4 łącznie
75% mieszkania
  • Mieszkania 75,0%
    3 nieruchomości
  • Domy 25,0%
    1 nieruchomość

Ile pokoi

4 łącznie
50% 2 pokoje
  • 2 pokoje 50,0%
    2 nieruchomości
  • 4 pokoje 25,0%
    1 nieruchomość
  • 5+ pokoi 25,0%
    1 nieruchomość

Przedziały cenowe

4 łącznie
  • 215 000–220 000 zł 25,0%
    1 nieruchomość
  • 285 000–290 000 zł 50,0%
    2 nieruchomości
  • 845 000–850 000 zł 25,0%
    1 nieruchomość

Przedziały powierzchni

4 łącznie
  • 50–60 m² 50,0%
    2 nieruchomości
  • 70–80 m² 25,0%
    1 nieruchomość
  • 460–470 m² 25,0%
    1 nieruchomość

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 61 m² 464 m²
Cena za metr kwadratowy 4 288 zł/m² 1 828 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży Grabar obejmuje 269 nieruchomości. Mieszkania mają średnią powierzchnię 61 m² i cenę 4 288 zł/m²; domy natomiast około 464 m² i 1 828 zł/m².

Mieszkania 2-pokojowe występują najczęściej; następne w kolejności są opcje 4-pokojowe.

Akty notarialne zarejestrowane dla Grabar obejmują 5 sprzedaży mieszkań w 2021 roku, przy medianie ceny 140 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 3 255 zł. To o 56,2% mniej niż mediana krajowa (320 000 zł).

Mediana ceny sprzedaży 140 000 zł 2021
Mediana ceny za m² 3 255 zł/m² 2021
Zarejestrowane sprzedaże 5 2021
Wobec mediany gminy -44% Jelenia Góra: 250 000 zł
Wobec mediany krajowej -56,2% Polska: 320 000 zł

Statystyki dla Grabar obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 140 000 zł, czyli 3 255 zł/m², w obserwowanym przedziale od 106 200 zł do 337 400 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 35 000 zł do 230 000 zł (około 73% rynku).

Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 69,2 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 44% niższa od mediany gminy (Jelenia Góra: 250 000 zł), a od mediany krajowej (320 000 zł) jest o 56,2% niższa.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Grabar rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 1 220 000 zł — 5 689 zł/m²
2024 1 165 000 zł -15,4% 2 774 zł/m²
2023 2 195 000 zł — 3 559 zł/m²
2021 5 140 000 zł +211,1% 3 255 zł/m²
2020 1 45 000 zł -64% 2 217 zł/m²
2019 1 125 000 zł +50,6% 2 054 zł/m²
2018 1 83 000 zł -11,7% 2 761 zł/m²
2017 1 94 000 zł — 2 061 zł/m²
2013 1 28 000 zł +0% 920 zł/m²
2012 1 28 000 zł — 920 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Grabary: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2021)
Sprzedaże 5
Mediana ceny 140 000 zł
Cena za m² 3 255 zł/m²
Mediana powierzchni 69,2 m²
Typowy przedział 106 200 –
337 400 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Grabar

Rozkład obliczony na podstawie 15 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 35 000 zł 13,3%
35 000 – 93 000 zł 13,3%
93 000 – 160 000 zł 40%
160 000 – 230 000 zł 20%
Powyżej 230 000 zł 13,3%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Grabar

Rozkład ceny za m² na podstawie 15 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 100 zł/m² 13,3%
1 100 – 2 000 zł/m² 13,3%
2 000 – 3 300 zł/m² 46,7%
3 300 – 4 400 zł/m² 13,3%
Powyżej 4 400 zł/m² 13,3%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Grabar

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 30 m² 6,7%
30 – 38 m² 20%
38 – 62 m² 46,7%
62 – 92 m² 13,3%
Powyżej 92 m² 13,3%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Grabary: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 38,5% 45 000 zł 1 776 zł/m²
3 izby 46,2% 156 000 zł 3 752 zł/m²
4 izby 15,4% 130 000 zł 1 878 zł/m²

Ceny działek na terenie Grabar: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 7 111 zł/m² 180 000 zł 1 585 m²
Wszystkie działki 9 101 zł/m² 180 000 zł 2 296 m²

W latach 2010–2025 zarejestrowano 15 sprzedaży mieszkań na terenie Grabar. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Grabar?

Licz się ze średnią kwotą 409 250 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Grabar, czyli około 2 526 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Grabar?

Aktualna oferta to około 269 nieruchomości: 3 mieszkania i 1 dom oraz 265 innych nieruchomości.

Jaki jest przedział cen na terenie Grabar?

Oferty zaczynają się od 219 000 zł i sięgają 848 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Grabar?

Średnio mają około 162 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 464 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 61 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnio wychodzi około 2 526 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 288 zł/m², a dla domów spada do 1 828 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Grabar?

Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.