Znajdź swoją nieruchomość na terenie Gniewina: 53 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 265 000 zł do 4 200 000 zł, średnio 917 041 zł.
Ceny nieruchomości Gniewina według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Gniewina sprzedawano w 2025 roku za medianę 245 000 zł. Typowa nieruchomość: 42,5 m², 3 izby. Ceny zyskały 14% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
245 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 742 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
15
2025
Ceny w ciągu roku
+14%
mediana
Od 2021 roku
+135,6%
mediana
Wobec mediany powiatu
-45,4%
Wejherowski: 449 000 zł
Wobec mediany krajowej
-45,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Gniewina obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 245 000 zł, czyli 4 742 zł/m², w obserwowanym przedziale od 139 400 zł do 1 450 007 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 58 000 zł do 410 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,4% transakcji zawarto między 130 000 zł a 260 000 zł, a 11,1% przekroczyło 410 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 41,2% sprzedanych lokali ma od 42 do 60 m², a 11,2% przekracza 81 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 45,4% niższa od mediany powiatu (Wejherowski: 449 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 45,6% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań, z medianą 226 500 zł i 6 090 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 241 500 zł (6 090 zł/m²) przy 14 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Gniewina rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
6 |
226 500 zł |
-7,6% |
6 090 zł/m² |
| 2025 |
15 |
245 000 zł |
+14% |
4 742 zł/m² |
| 2024 |
13 |
215 000 zł |
-13,1% |
4 335 zł/m² |
| 2023 |
16 |
247 500 zł |
+54,7% |
5 516 zł/m² |
| 2022 |
18 |
160 000 zł |
+53,8% |
3 455 zł/m² |
| 2021 |
13 |
104 000 zł |
— |
2 531 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Gniewino: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
15 |
| Mediana ceny |
245 000 zł |
| Cena za m² |
4 742 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
42,5 m² |
| Typowy przedział |
139 400 – 1 450 007 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Gniewina
Rozkład obliczony na podstawie 81 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 58 000 zł |
9,9% |
| 58 000 – 130 000 zł |
16% |
| 130 000 – 260 000 zł |
44,4% |
| 260 000 – 410 000 zł |
18,5% |
| Powyżej 410 000 zł |
11,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Gniewina
Rozkład ceny za m² na podstawie 80 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 700 zł/m² |
12,5% |
| 1 700 – 2 800 zł/m² |
15% |
| 2 800 – 6 300 zł/m² |
46,2% |
| 6 300 – 7 600 zł/m² |
16,2% |
| Powyżej 7 600 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Gniewina
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 m² |
11,2% |
| 30 – 42 m² |
17,5% |
| 42 – 60 m² |
41,2% |
| 60 – 81 m² |
18,8% |
| Powyżej 81 m² |
11,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Gniewino: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,2% |
113 000 zł |
6 848 zł/m² |
| 2 izby |
27,5% |
187 500 zł |
5 006 zł/m² |
| 3 izby |
41,2% |
217 000 zł |
4 719 zł/m² |
| 4 izby |
23,8% |
220 000 zł |
3 281 zł/m² |
| 5 izb |
6,2% |
250 000 zł |
4 291 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Gniewina
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Gniewino |
117 |
195 000 zł |
51 zł/m² |
| Salino |
101 |
— |
52 zł/m² |
| Chynowie |
100 |
76 000 zł |
16 zł/m² |
| Perlino |
89 |
— |
43 zł/m² |
| Nadole |
84 |
— |
150 zł/m² |
| Mierzyno |
43 |
— |
15 zł/m² |
| Rybno |
43 |
— |
19 zł/m² |
| Słuszewo |
39 |
— |
51 zł/m² |
| Czymanowo |
39 |
444 500 zł |
57 zł/m² |
| Kostkowo |
36 |
— |
71 zł/m² |
Ceny działek na terenie Gniewina: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
360 |
54 zł/m² |
90 000 zł |
1 668 m² |
| Grunty rolne |
22 |
16 zł/m² |
191 240 zł |
11 750 m² |
| Wszystkie działki |
650 |
38 zł/m² |
90 378 zł |
2 550 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Gniewina
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
252 |
20 |
0 |
155 |
77 |
| 2026 (do 17.08) |
110 |
6 |
0 |
81 |
23 |
| Razem 2010–2026 |
1 278 |
94 |
0 |
954 |
230 |
Między obrębami ewidencyjnymi na terenie Gniewina różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Czymanowo, z medianą 444 500 zł przy 6 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb Gniewino (117). Rynek pierwotny odpowiada za 11,2% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Gniewina w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Gniewina?
Nieruchomości na terenie Gniewina kosztują średnio około 917 041 zł, czyli około 7 709 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 53: 32 domy i 21 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 265 000 zł do 4 200 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 119 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 164 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 50 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Gniewina:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 48 m² | 379 169 zł |
| 3 pokoje | 52 m² | 503 857 zł |
| 4 pokoje | 106 m² | 649 000 zł |
| 5 pokoi | 162 m² | 1 535 400 zł |
| 6 pokoi | 205 m² | 1 464 444 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Gniewina?
Średnia cena to 7 709 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 714 zł/m², a dla domów spada do 7 708 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Gniewina?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.