Domy i mieszkania na sprzedaż Luzino

Znajdź 105 domów na sprzedaż na terenie Luzina, w cenach między 255 000 zł a 3 950 000 zł, przy średniej cenie 1 078 119 zł.

Średnia cena 1 078 119 zł cena sprzedaży
Przedział cen 255 000–3 950 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 166 m² na nieruchomość
Cena za m² 6 500 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

105 łącznie
97% domy
  • Mieszkania 2,9%
    3 nieruchomości
  • Domy 97,1%
    102 nieruchomości

Ile pokoi

105 łącznie
63% 5+ pokoi
  • 1 pokój 1,0%
    1 nieruchomość
  • 2 pokoje 1,0%
    1 nieruchomość
  • 3 pokoje 4,8%
    5 nieruchomości
  • 4 pokoje 30,5%
    32 nieruchomości
  • 5+ pokoi 62,9%
    66 nieruchomości

Przedziały cenowe

105 łącznie
  • 255 000–655 000 zł 20,0%
    21 nieruchomości
  • 675 000–750 000 zł 20,0%
    21 nieruchomości
  • 775 000–990 000 zł 22,9%
    24 nieruchomości
  • 995 000–1 285 000 zł 17,1%
    18 nieruchomości
  • 1 295 000–3 955 000 zł 20,0%
    21 nieruchomości

Przedziały powierzchni

105 łącznie
  • 40–120 m² 25,7%
    27 nieruchomości
  • 120–140 m² 20,0%
    21 nieruchomości
  • 140–170 m² 20,0%
    21 nieruchomości
  • 170–210 m² 17,1%
    18 nieruchomości
  • 210–490 m² 17,1%
    18 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 58 m² 169 m²
Cena za metr kwadratowy 6 337 zł/m² 6 501 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży Luzina obejmuje 105 nieruchomości, ze zdecydowaną przewagą domów (97% całości): 102 domy i 3 mieszkania. Domy mają średnią powierzchnię 169 m² i cenę 6 501 zł/m²; mieszkania natomiast około 58 m² i 6 337 zł/m².

Domy 5-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 4- i 6-pokojowe.

Rynek nieruchomości Luzina zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 529 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 536 928 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 81,4% rok do roku.

Mediana ceny sprzedaży 529 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 6 327 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 78 2025
Ceny w ciągu roku +10,2% mediana
Od 2021 roku +76,3% mediana
Wobec mediany powiatu +17,8% Wejherowski: 449 000 zł
Wobec mediany krajowej +17,6% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Luzina obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 529 000 zł, czyli 6 327 zł/m², w obserwowanym przedziale od 339 000 zł do 771 300 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 300 000 zł do 660 000 zł (około 75% rynku). W szczegółach: 44,1% transakcji zawarto między 360 000 zł a 530 000 zł, a 11,4% przekroczyło 660 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami pięcioizbowymi i lokalami trzyizbowymi. Pod względem powierzchni 44,5% sprzedanych lokali ma od 81 do 95 m², a 10,3% przekracza 130 m².

Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Wejherowski: 449 000 zł) o 17,8%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 17,6%.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 27 sprzedaży mieszkań, z medianą 569 000 zł i 6 300 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 550 000 zł (6 317 zł/m²) przy 72 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Luzina rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 27 569 000 zł +7,6% 6 300 zł/m²
2025 78 529 000 zł +10,2% 6 327 zł/m²
2024 43 480 000 zł +6,9% 5 699 zł/m²
2023 25 449 000 zł +21,7% 4 540 zł/m²
2022 77 369 000 zł +23% 3 696 zł/m²
2021 21 299 999 zł +0% 3 457 zł/m²
2020 1 300 000 zł — 3 590 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Luzino: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 78
Mediana ceny 529 000 zł
Cena za m² 6 327 zł/m²
Mediana powierzchni 82,8 m²
Typowy przedział 339 000 –
771 300 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Luzina

Rozkład obliczony na podstawie 272 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 300 000 zł 13,2%
300 000 – 360 000 zł 15,4%
360 000 – 530 000 zł 44,1%
530 000 – 660 000 zł 15,8%
Powyżej 660 000 zł 11,4%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Luzina

Rozkład ceny za m² na podstawie 272 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 3 400 zł/m² 10,7%
3 400 – 4 000 zł/m² 17,3%
4 000 – 6 200 zł/m² 45,2%
6 200 – 6 900 zł/m² 16,5%
Powyżej 6 900 zł/m² 10,3%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Luzina

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 59 m² 10,3%
59 – 81 m² 15,4%
81 – 95 m² 44,5%
95 – 130 m² 19,5%
Powyżej 130 m² 10,3%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Luzino: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 1,1% 359 999 zł 7 943 zł/m²
3 izby 14,1% 350 000 zł 5 606 zł/m²
4 izby 40,5% 472 000 zł 5 368 zł/m²
5 izb 37,4% 430 000 zł 4 717 zł/m²
6 izb i więcej 6,9% 659 000 zł 5 330 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Luzina

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Kębłowo 406 — 155 zł/m²
Luzino 271 344 500 zł 155 zł/m²
Robakowo 125 — 95 zł/m²
Milwino 52 — 79 zł/m²
Zelewo 43 — 47 zł/m²
Wyszecino 38 — 44 zł/m²
Barłomino 34 — 33 zł/m²
Dąbrówka 29 — 30 zł/m²
Tępcz 18 — 34 zł/m²
Zielnowo 8 — 5,7 zł/m²

Ceny działek na terenie Luzina: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 433 148 zł/m² 175 950 zł 1 074 m²
Grunty rolne 20 14 zł/m² 150 000 zł 9 337 m²
Wszystkie działki 696 111 zł/m² 150 000 zł 1 296 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Luzina

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 339 78 0 204 57
2026 (do 17.08) 137 27 0 79 31
Razem 2010–2026 1 554 272 0 891 391

Między 2021 a 2025 rokiem mediana na terenie Luzina przeszła z 299 999 zł na 529 000 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 77,9% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Luzina?

Na zakup nieruchomości na terenie Luzina trzeba przeznaczyć średnio 1 078 119 zł, czyli około 6 500 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Luzina?

W tej chwili do wyboru są 105 nieruchomości: 102 domy i 3 mieszkania.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Oferty zaczynają się od 255 000 zł i sięgają 3 950 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Luzina?

Średnia powierzchnia to około 166 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 169 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 58 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Luzina:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
3 pokoje90 m²644 400 zł
4 pokoje129 m²792 747 zł
5 pokoi154 m²963 678 zł
6 pokoi214 m²1 358 523 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Luzina?

Wynosi ona około 6 500 zł/m². Dla mieszkań spada do 6 337 zł/m², a dla domów rośnie do 6 501 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Luzina?

Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.