Porównaj 213 nieruchomości na sprzedaż na terenie Cewic — średnia cena to 616 000 zł, a ceny sięgają od 329 000 zł do 1 200 000 zł.
Ceny nieruchomości Cewic według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Cewic wyniosła 213 500 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie powiatu (Lęborski) mediana to 340 000 zł. Zmiana roczna: -2,5%.
Mediana ceny sprzedaży
213 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 862 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
24
2025
Ceny w ciągu roku
-2,5%
mediana
Od 2011 roku
+231%
mediana
Wobec mediany powiatu
-37,2%
Lęborski: 340 000 zł
Wobec mediany krajowej
-52,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Cewic obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 213 500 zł, czyli 3 862 zł/m², w obserwowanym przedziale od 75 750 zł do 472 075 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 55 000 zł do 260 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44% transakcji zawarto między 90 000 zł a 180 000 zł, a 9,7% przekroczyło 260 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 49,5% sprzedanych lokali ma od 46 do 68 m², a 9,7% przekracza 84 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 37,2% niższa od mediany powiatu (Lęborski: 340 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 52,6% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań, z medianą 202 500 zł i 3 100 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 209 000 zł (3 130 zł/m²) przy 15 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Cewic rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
6 |
202 500 zł |
-5,2% |
3 100 zł/m² |
| 2025 |
24 |
213 500 zł |
-2,5% |
3 862 zł/m² |
| 2024 |
23 |
219 000 zł |
+53,7% |
3 608 zł/m² |
| 2023 |
22 |
142 500 zł |
-18,6% |
3 071 zł/m² |
| 2022 |
25 |
175 000 zł |
+52,2% |
2 805 zł/m² |
| 2021 |
16 |
115 000 zł |
+0% |
2 782 zł/m² |
| 2020 |
16 |
115 000 zł |
+35,3% |
2 158 zł/m² |
| 2019 |
9 |
85 000 zł |
-29,8% |
2 032 zł/m² |
| 2018 |
13 |
121 000 zł |
+51,2% |
1 832 zł/m² |
| 2017 |
13 |
80 000 zł |
+28% |
1 707 zł/m² |
| 2016 |
8 |
62 500 zł |
-45,7% |
1 574 zł/m² |
| 2015 |
9 |
115 000 zł |
+53,3% |
1 857 zł/m² |
| 2014 |
7 |
75 000 zł |
-25,4% |
1 574 zł/m² |
| 2013 |
9 |
100 500 zł |
+0,5% |
2 034 zł/m² |
| 2012 |
10 |
100 000 zł |
+55% |
2 071 zł/m² |
| 2011 |
6 |
64 500 zł |
— |
1 916 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Cewice: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
24 |
| Mediana ceny |
213 500 zł |
| Cena za m² |
3 862 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,4 m² |
| Typowy przedział |
75 750 – 472 075 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Cewic
Rozkład obliczony na podstawie 216 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 55 000 zł |
9,7% |
| 55 000 – 90 000 zł |
17,1% |
| 90 000 – 180 000 zł |
44% |
| 180 000 – 260 000 zł |
19,4% |
| Powyżej 260 000 zł |
9,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Cewic
Rozkład ceny za m² na podstawie 216 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 200 zł/m² |
10,6% |
| 1 200 – 1 900 zł/m² |
18,5% |
| 1 900 – 3 100 zł/m² |
42,1% |
| 3 100 – 4 000 zł/m² |
18,1% |
| Powyżej 4 000 zł/m² |
10,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Cewic
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
7,4% |
| 29 – 46 m² |
20,4% |
| 46 – 68 m² |
49,5% |
| 68 – 84 m² |
13% |
| Powyżej 84 m² |
9,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Cewice: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,9% |
155 000 zł |
2 721 zł/m² |
| 2 izby |
19% |
65 000 zł |
2 250 zł/m² |
| 3 izby |
34,3% |
115 500 zł |
2 564 zł/m² |
| 4 izby |
37% |
150 000 zł |
2 585 zł/m² |
| 5 izb |
7,4% |
277 500 zł |
2 995 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,4% |
200 000 zł |
2 397 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Cewic
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Cewice |
329 |
150 000 zł |
20 zł/m² |
| Bukowina |
163 |
— |
18 zł/m² |
| Siemirowice |
122 |
90 000 zł |
23 zł/m² |
| Łebunia |
78 |
100 000 zł |
22 zł/m² |
| Maszewo Lęborskie |
74 |
130 500 zł |
28 zł/m² |
| Popowo |
71 |
— |
30 zł/m² |
| Unieszyno |
40 |
120 000 zł |
15 zł/m² |
| Osowo Lęborskie |
25 |
115 000 zł |
7,3 zł/m² |
| Pieski |
25 |
— |
4,1 zł/m² |
| Krępkowice |
15 |
— |
42 zł/m² |
Ceny działek na terenie Cewic: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
230 |
30 zł/m² |
60 500 zł |
1 994 m² |
| Grunty rolne |
389 |
15 zł/m² |
41 615 zł |
2 900 m² |
| Grunty leśne |
7 |
3,5 zł/m² |
70 000 zł |
8 200 m² |
| Wszystkie działki |
707 |
20 zł/m² |
47 475 zł |
2 605 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Cewic
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
148 |
24 |
0 |
107 |
17 |
| 2026 (do 17.08) |
55 |
6 |
0 |
45 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
1 429 |
217 |
0 |
944 |
268 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Cewic zamyka się między 75 750 zł a 472 075 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,7% nieruchomości sprzedano poniżej 55 000 zł, a 9,7% powyżej 260 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Cewic w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Cewic?
Na zakup nieruchomości na terenie Cewic trzeba przeznaczyć średnio 616 000 zł, czyli około 4 924 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Cewic?
Obecnie dostępnych ofert: 213: 8 domów i 2 mieszkania oraz 203 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 329 000 zł i sięgają 1 200 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Cewic?
Średnio mają około 125 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 140 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 67 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Cewic?
Średnio wychodzi około 4 924 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 594 zł/m², a dla domów spada do 4 844 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Cewic?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.